Přejít na obsah

Vymena anteny za ploutev


Doporučené příspěvky

jaký rok? Známí měli ještě donedávna OII combi (předface, 2005) a nic tam nebylo, mají to tam až od faceliftu - výbava byla stejná (elegant), jen u předface měli dokonce Audience se sound systémem, nyní mají jen Swing.. U mého liftu rovněž nikde anténu nevidím (předpokládám, že by byla v zadním okně - ale nic) - to ale může být způsobeno tou hrůzou, co tam mám (Melody).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

myslím, že to j konec 2008 nebo únor 2009, je tam 2DIN radio s měničem, nezáleží dle mě na výbavě, ale na radio, pokud má radio 2 tunery, tak i dvě anteny, ale stejně t jen n antenu v okně hrát nebude, jinak by kluci neřešili ten dipol v nárazníku

není melody nějaký základní radio?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja jsem vymenil antenu za ploutev. Koupil jsem ploutev z Audi - nema tu gumovou podlozku a lakuje se. Takze ji mam v barve auta. Dodelaval jsem i antenu do predniho narazniku a bez te anteny jsem to ani nezkousel. S antenou v narazniku to hraje stejne jako kdyz jsem mel prut. Ploutve se delaji pouze s GPS/GSM/nezavisle topeni, ale urcite ne s AM/FM (ty original)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ze strechy to neudelas.. pokud mas sedana tak musis castecne sundat plasty ze zadnich bocnich sloupku a ten vrchni plast co drzi stropnici. Ty plasty slopku jsou jeste prisroubovany vedel sedacek pod tesnici gumou,takze i to musis povolit a pak lehce a opatrne odtahnou stropnici od stropu a odsroubovat antenu,odpojit konektor a je to.. chce to pevny nervy hlavne a nespechat..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Tak jsem tedy také objednal alternativu, už jen čekám na dodání a pustím se do výměny:

http://www.car-multi...udi-a-seat.html

Bude to krasavec :)

Nicméně pořád nevím, co s hlavovými bagy. Odpojoval někdo z vás, kdo anténu měnil, baterii, nebo jste sundali kryt sloupku bez jakýchkoli komplikací s hlavovými bagy? Z toho mám totiž trošku obavy..

Editováno: , autor: _Denis_
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

super, to jsem rád :) Já se bál, abych třeba to obložení nějak špatně neodcvaknul a nebouchl do bagu, neb v origo návodu píší o odpojení akumulátoru (mají to však jako pojistku pro strýčka náhodu, že..)

Editováno: , autor: _Denis_
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem tedy také objednal alternativu, už jen čekám na dodání a pustím se do výměny:

http://www.car-multi...udi-a-seat.html

Bude to krasavec :)

Nicméně pořád nevím, co s hlavovými bagy. Odpojoval někdo z vás, kdo anténu měnil, baterii, nebo jste sundali kryt sloupku bez jakýchkoli komplikací s hlavovými bagy? Z toho mám totiž trošku obavy..

A bude tady ta chytat dobrej signál?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To se uvidí :D, ale co jsem četl názory pár lidí kteří tu ploutvičku mají, signál je údajně +/- stejný, nepatrně horší než u prutu (to je ale logické). Navíc plánuji výměnu autorádia Melody za Audienci, poněvadž má však Melody dost špatný příjem, přinejmenším bych si snad neměl nijak pohoršit..

Editováno: , autor: _Denis_
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uvidíme, vyzkouším a kdyžtak pořeším - včera to přišlo a musel bych to dost "rozbombardovat", abych to přehodil, je to celkem pečlivě zakrytované. Už jsem koupil sprej, dám to do laku a pak to vyzkouším (např. o víkendu, bude-li přijatelně). ;)

Editováno: , autor: _Denis_
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pánové, dnes jsem si "žraloka" konečně namontoval, lakoval jsem předevčírem, více se mi líbí v barvě vozu.. :)

Práce mi zabrala asi 5 hodin, měl jsem kapku problémy s připojením - ačkoli je anténa na oko připravena pro vozy koncernu VW, jak zde bylo napsáno, konektory absolutně nesedí. Po dlouhém zkoumání jsem původní koaxiál odpájel (vč. příjmu GPS a GSM, které mi nejsou k ničemu) a napájel jsem na plošňák bez dalších spojek koaxiál přímo z auta - musel jsem jej sice trošku přemlouvat, protože se mu nechtělo dosáhnout až do díry ve střeše, ale nakonec se povedlo. Tuto práci bych si ušetřil, kdybych nesmyslně necvakl konektor původní antény v tak krátké délce (asi 5 cm i s konektorem), že byl nepoužitelný - možná by tak byl lepší i signál, protože by drát nebyl tak napnutý. Dodatečné 12V napájení absolutně nefunguje, možná chybným zapojením z výroby (kdoví jaké výrobky to nejsou) slouží spíše jako anténa a přípájením na 12V kablík (čili de facto na kterýkoli) se signál zhoršuje - lepší je proto nechat kablík volně položený, slouží jako druhá malá anténa. Co se signálu týče, zatím jsem jej zkoušel pouze na pár km ve městě, beru-li v potaz stanice které poslouchám, tady na Severní Moravě jsem chytal Kiss Moravu dobře, pouze občas signál trošku zeslábl. Orion super, Helax také, CR1 jakbysmet, bohužel však Evropa 2, která má na Severní Moravě už tak mizerný signál, nehrála - pokud nehraje jen u mě ve městě, OK, pokud i mimo město, trošku mě to bude štvát, občas poslouchám i tuto stanici. Více poznatků donesu příští týden.

Čili sečteno, podtrženo:

Vzhled posuďte sami (omluvte kvalitu, foceno mobilem), mě se toto řešení líbí, neporovnatelné s prutem, auto dostává trochu elegance a nepatrně se odlišuje. Signál bych zatím zhodnotil asi 70% v porovnání příjmu s prutem, jak jsem psal, další poznatky přinesu v průběhu příštího týdne. ;)

EDIT: že já debil toto nenašel dříve:

http://www.mototrbo.cz/stresni-shark-audivw-style-antena-amfm-raku-konektor-p3976 :wallbash:

Editováno: , autor: _Denis_
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...