Přejít na obsah

Vymena anteny za ploutev


Doporučené příspěvky

Tak mám nové info. Anténa, ktorú som kúpil ja je na VW a skladá sa z plastovej plutvičky a gumeného podstavca. Dnes som ale mal v ruke tú istú plutvičku na Audi a tá je len jednodielna. Teda plutvička aj podstavec sú jeden diel. Takže ak niekto potrebujete nalakovať kompletnú plutvičku aj s podstavcom, tak nech si zoženie takúto verziu. Ale je tu vyššie riziko, že plutvička nebude dokonale pasovať na zakrivenie strechy, na rozdiel od gumového podstavca, ktorý sa dokáže do istej miery prispôsobiť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mám nové info. Anténa, ktorú som kúpil ja je na VW a skladá sa z plastovej plutvičky a gumeného podstavca. Dnes som ale mal v ruke tú istú plutvičku na Audi a tá je len jednodielna. Teda plutvička aj podstavec sú jeden diel. Takže ak niekto potrebujete nalakovať kompletnú plutvičku aj s podstavcom, tak nech si zoženie takúto verziu. Ale je tu vyššie riziko, že plutvička nebude dokonale pasovať na zakrivenie strechy, na rozdiel od gumového podstavca, ktorý sa dokáže do istej miery prispôsobiť.

Jaky je to typ te anteny pro passata ?

1K0 035 507 F nebo 1K0 035 507 F ?

a je to combo GPS - FM - GSM ?

muzes poslat fotku ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže, anténa "bez antény" nikdy nebude fungovat dobře, prostě ten bič tam není pro legraci. Tam, kde je ploutev, je klasická anténa ve skle, fyzika se prostě och*at nedá. Prodejte stávající a kupte si nový model octávky :-D Tam bude anténa ve skle také, ale ta na střeše zůstane, bude pro dvou tunerový přijímač, pak může tu na střeše zahodit a používat tu ve skle pro jednotuner :-D :-D :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nezabúdaj, že drahšie autá majú pokovené sklá a tie dokážu temer úplne zlikvidovať GPS signál. Preto GPS anténa nemôže byť v interiéri. Takže buď na strechu, alebo u áut s karosériou sedan a pomerne šikmým zadným sklom sa v tej pokovenej fólii vynechá horný pruh a do hornej časti sa dá anténa pre rozhlas + TV a aj GPS či telefónna anténa.

By ma zaujímalo, kde v kokpite má GPS anténu Fabia Sedan?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To riešenie na fotke mi pripadá ako nejaká dodatočná inštalácia. Navyše ani v ETKE nie je anténa na takomto mieste znázornená. Sedan som síce nerozoberal, ale nezdá sa mi to.

Tie pokovené sklá, je to dosť veľký problém. Mám s tým skúsenosti.

Hovorí ti niečo napr. VCE?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebudu se hádat, chtěl jsem jen pomoct a poradit díky zkušenostem, které jsem si udělal za víc než pět let práce zkušebního technika v oddělení elektroniky ve vývoji, toť vše.

Jak jsem psal, fábie sedan má vnitřní kokpitovou anténu pro GPS, Roomster ji má také. Ostatní auta ji mají na střeše, ale třeba do OII jsem dodělával už hodně navigací a vyjma jedné, která měla pokovené skla, jsem vždycky dával anténu do kokpitu, žádná reklamce a vždy plná funkce, jinak je dokonce postup, jak zamontovat navi dodatečně jako originál příslušenství (samo, pokud není pokovené sklo) hádej, kdo to technicky dával dohromady ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Áno, áno, hneď som si to všimol, keď som tie fotky videl tuším na Autoreviue, alebo kde. V praxi to znamená, že pre nás Škoda pripraví nové zadné sklo aj s drážkami pre anténu. Takže už len vymeniť sklo, zaplatiť zopár tisíc za filtre a zosilňovače a plutvička môže na strechu. Alebo sa na to vykašľať a dať nejaké iné antény pod nárazníky (ako to stále plánujem).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
Naposledy: Zatím se o anténě do skla uvažuje jen jako o druhé anténě pro výbavu s dvěma tunery, možná se to změní, ale anténa na střeše je prostě pořád levnější a tak to prostě je. Třeba ale marketing dostane rozum, to se uvidí.

Áno, nábeh Audience s 2 tunermi by mal byť teraz od januára 2007, aspoň v posledných product news to tak je.

Golf 5 tiež začal s anténou v skle a v rámci šetrení neskôr pribudol klasický prút na streche...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Naposledy: Zatím se o anténě do skla uvažuje jen jako o druhé anténě pro výbavu s dvěma tunery, možná se to změní, ale anténa na střeše je prostě pořád levnější a tak to prostě je. Třeba ale marketing dostane rozum, to se uvidí.

jj, měnil jsem sklo na T4 s anténou a cenový rozdíl od skla bez antény, hodně, až jsem upadl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...