Přejít na obsah

Vymena anteny za ploutev


Doporučené příspěvky

Tak, dnes jsem projel republiku skrz (Havířov -> Praha + pohyb po Praze), mám nové poznatky. Původní psaný příjem cca. 70% příjmu běžné antény platí možná tak ve městě. Na dálnici to byla absolutní katastrofa - nechytil jsem NIC, ani CR1.

Dnes odpoledne jsem si však vyzvedl rádio Stream a za laskavé pomoci Oziho - děkuji :) jsme jej společně nainstalovali. Rozdíl je neskutečný, signál se 100% zlepšil, signál se skoro vyrovnává původní kombinaci rádia Melody + prutu, bohužel však s kratším dosahem = např. na dálnici každou chvíli musím volit danou stanici znovu, aby se přeladila na poslouchatelnou frekvenci a např. doliny anténa nezvládá vůbec.

Poněvadž je však mé připojení antény diskutabilní, neb jsem nad tím dlouho bádal a z časové tísně jsem to dokončil relativně ve spěchu, až bude čas (zase nějaký víkend), anténu znovu sundám, přepájím a pokusím se najít nejlepší možné řešení pro čistý příjem. Momentálně je koaxiál dost napnutý a už při aplikaci jsem zpozoroval dost velkou citlivost signálu na úroveň napnutí koaxiálu - když byl "volně", hrálo rádio perfektně. Jakmile jsem jej však napnul dle tvaru vnitřních dekorů, některé stanice (např. Evropa 2) se úplně ztratily..

Editováno: , autor: _Denis_
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

z vlastní zkušenosti: toto řešení také nefunguje. Měl to známý a signál stál za prd + ploutev působila uměle. Řešením je zjevně koupě zřejmě nepříliš levného originálu, aspoň dle prvních příspěvků problém se signálem není. Já doufám, že po mém zákroku taktéž nebude :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta ploutev určitě působila uměle jen proto, že nebyla zapojená :kol-98: No já teda nevím, ale tady u nás ve Škodě se tato ploutev používá výhradně jako anténa navigace (GPS) a je vždy nutné mít AM/FM anténu integrovanou v okénku. Něco jiného je to u 2DIN rádia, které má antény dvě (když tak přemýšlím, zkusím zjistit, jak je vyřešena ta druhá) - tím by se vysvětlilo, proč s tou ploutví máte signál třeba jen ve městě - žádný signál nepříjímá a rádio jede jen na "záložní" anténu... Těžko říct, zda u ploutví VW je to jinak - jelikož jako koncern používáme stejnou elektroniku a rádia se liší pouze čelními panely... Určitě si ale myslím, že existuje nějaký "aftermarket", kde AM/FM ploutve nabízejí, ale ten signál asi nebude tak dobrý jako u prutu - kvůli velikosti... Ale třeba někdo nějaké řešení vykoumá...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne, ta ploutev působila uměle, neb nechtěl zbytečně kupovat žraloka vč. vnitřností a vyhazovat za to několik stovek, proto za 30Kč koupil gumovou imitaci. Nejlépe to tady má vyřešeno kully, který má na střeše žraloka + v nárazníku si udělal svou anténu.

Editováno: , autor: _Denis_
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...Něco jiného je to u 2DIN rádia, které má antény dvě (když tak přemýšlím, zkusím zjistit, jak je vyřešena ta druhá)...

Už se to psalo tuším i zde, OIIFL má prut a druhou anténu v zadním skle (combi v bočním). SII má rovnou obě ve sklech, takže ploutev je jen pro GPS, GSM a bufík dle výbavy...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem si dnes odpoledne zase hrál s anténou - ten bordel v autě nechtějte vidět :help: Vypadá to, že dám za pravdu rolbaři, který hned na začátku psal o řešení v podobě "vnitřnosti" z originální antény. Když jsem dnes rozšrouboval anténu a vyndal vnitřek který jsem provizorně vyzkoušel, signál se zdál být OK. Vzal jsem to tedy domů, převrtal, přepájel a přilepil jsem jej do žraloka - zítra zapojím a uvidíme. Průser jsou však konektory - kdybych já idiot neexperimentoval a dle rad udělal toto řešení hned, vše by bylo dokonalé. Jenže jak jsem psal výše, debilně jsem ucvakl konektor na anténě v nepoužitelné délce a v tomto důsledku i konektor na vnitřním koaxiálu - teď mám problémy s instalací jiných koncovek..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To mi povídej :)

Tak dnes jsem tedy v práci pokračoval. Poněvadž spojky typu běžných koncovek koaxiálu (samec x samice) neměly smysl, nakonec jsem se rozhodl rozebrat celou bočnici kufru + bočnici zadních sedadel (PS: o té všichni píší, jak hrozně se vyjímá a vrací zpět, dle mého je to naprosto logické a opravdu velice snadné). Koaxiál který v C-sloupku dělal nesmyslnou smyčku jsem uvolnil od ostatních svazků drátů a vedl jsem jej přímější cestou, ovšem stále přes C-čkový sloupek. Tím se vyřešila délka, která byla původně nedostatečná a díky tomu jsem mohl drát bez jakýchkoli spojek napájet přímo k anténě. Spoje jsem pak pro vyšší pevnost (především po dobu práce) přelil tavným lepidlem. Všem jsem zase složitě zakrytoval, ten hrozný bordel uklidil, autíčko v kufru povysával (pořád jsem do něj lezl, byl jak štěrkovny) a projel jsem se myčkou. Odpoledne jsem ještě přetřel plasty a rámy dveří + vyleštil okna - autíčko je jako nové :) Co se signálu týče, těžko nyní soudit, poznatky přinesu zase v průběhu týdne (možná už zítra), až vyjedu za město - oproti původnímu stavu však nyní ve městě chytám i Evropu 2 bez většího rušení, Orion taktéž, občasné drobné zašumění při jízdě však zůstává a vzhledem k velikosti anténky logicky zůstane - i velký prut občas zašumí...

Editováno: , autor: _Denis_
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To mi povídej - už nikdy více.. (... ale jak se znám, stejně bych to dělal i příště) :D

Tak, dnes jsem jezdil (zase z Havířova na Olomouc a okolí) a musím říct, že jsem docela spokojen. Ano, ideálním řešením je to v případě faceliftu, který má anténu ve skle a ano, montáž žraloka LZE UDĚLAT LÉPE, než jsem ji udělal já - koupit žraloka s korektními konektory a anténu zcela jednoduše přepojit. Bohužel, já vyhodil 1500Kč za kus plastu (neb "vnitřnosti" antény jsem vyměnil za originál - viz. výše) a jsem přesvědčen, že by byl signál po jednoduchém přepojení ještě lepší.. Inu, chybami se člověk učí..

K signálu: zhodnotil bych jej asi jako kombinaci prutu + autorádia Melody. Melody má špatný příjem, ale originální prut je dost velký, kdo tuto kombinaci má, či měl, ví, o čem mluvím. Kombinace Streamu (či jiných rádií) + prutu bude hrát jistě o dost lépe, ani teď to však není žádná hrůza. K naprosté ztrátě signálu mimo velké doliny, či tunely nedochází (berme lokaci, kde rádio běžně naladíte), maximálně se kvalita občas (např. při jízdě po dálnici) zhorší z prostorového na monotónní zvuk - to se však stává i u prutu. Překvapivě velkým posunem je signál na dálnici, kdy mi rádia bez větších problémů hrají (jen po přepnutí většinou rádio hledá nejvhodnější frekvenci), dosah signálu je de facto stejný, jako dříve s prutem (jezdívám tam denně, takže vím, kde se rádio ztrácí). Ze všech stanic je asi jedinou výjimkou Evropa 2, která dříve hrála (ač ne moc dobře) na většině cesty, dnes hraje převážně v okolí Ostravy, ale ani v Olomouci ji vesměs nemohu naladit. S tím se však dá počítat, rozdíl malého žraloka vs. velkého prutu je značný, v rámci možností (beru s anténou, kterou jsem koupil) jsem to asi udělal nejlépe, jak to šlo.. Takže docela spokojenost :)

EDIT: tak oprava, rádio Evropu 2 v Olomouci a okolí jen nenašlo (nevím, proč), když jsem ji však naladil ručně, hraje na 100%

Editováno: , autor: _Denis_
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mám oktávku 2008 před FL. Vzhledem k tomu že streama vyměním asi za amundsena, tak bych pořídil i hezčí anténu. Chci určitě originální anténu s gps přijímačem (ta co bývá na faceliftech- ploutev + anténa). Otázka je, jestli je konektor pro gps připravený a stačí zapojit, nebo je potřeba tento kabel tahnout složitě až k rádiu (na což bych se vykašlal).

Editováno: , autor: krysolet007
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Chlapi, můžete mi pls poradit co všechno odstrojit a jak se k tomu dostat?

A zda-li je někde spoj, nebo snad vede přímo kabel až k rádiu?

Někdo mi sprostě cvaknul antenu kleštěmi, takže bych to potřeboval vyměnit, ale problém je v tom že je to sklopná anténa a tudíž nejde vyšroubouvat (jak u předešlých modelech) jenom prut, takže mě asi čeká celá anténa.

Díky za info.

PS: Pokud by měl někdo fotky, tak by mi to pomohlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ja sem si tu antenu zas asi pos.... sam, jel sem do mycky, povolil, sklopil a hodne utahl, aby mi to ten kartac nevzal nahoru a od te doby mam horsi prijem :(

jinak stejne sem tomu nepomohl, kdyz ten kartac jede zpet, tak mi tu antenu zvedne a ona pak prasne do zadniho skla, kvalitni rana

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...

ja to delal tak ze jsem dal dolu zadni tapece C sloupku, pak horni kryci listu a sklopil vnitrni oblozeni strechy a pak se da k te matce hezky dostat, pak to jednoduse odsroubujes, rozpojis konektory a mas ji venku, koukni na me vlakno v nasich autech, je to "black ghost by paldous", jinak kdyz by si chtel zlepsit prijem tak si muzes dat druhou antenu do zadniho narazniku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...