Přejít na obsah

Ložisko předního kola


lubann

Doporučené příspěvky

Ložiská budem dávať FAG a vymením obe naraz, lebo keď to neskôr dám znova do servisu + nanovo geometria tak na tom asi nič neušetrím. K tým ložiskám ešte, chystám sa na ňich najazdiť ešte asi 600km a už teraz dosť hučia, je možné na nich ešte jazdiť? Čo sa s nimi stane, keď úplne odídu a môžem tým niečo dalšie na náprave skaziť keď budem na nich ešte jazdiť?

Predne kolesa som daval prevazovat 2x, takze tam zavazie je. Skontrolujem este zadne. A mohlo klepanie volantu spôsobiť zrezanie predných kotúčov, ktoré sa potom skrútili? Ale keď idem rovnakou rýchlosťou po ceste a nebrzdím tak s ním kýve stále a ked brzdím tak sa kývanie volantu nijako nezhorší. Tak neviem kde je pravda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ložiská budem dávať FAG a vymením obe naraz, lebo keď to neskôr dám znova do servisu + nanovo geometria tak na tom asi nič neušetrím. K tým ložiskám ešte, chystám sa na ňich najazdiť ešte asi 600km a už teraz dosť hučia, je možné na nich ešte jazdiť? Čo sa s nimi stane, keď úplne odídu a môžem tým niečo dalšie na náprave skaziť keď budem na nich ešte jazdiť?

Predne kolesa som daval prevazovat 2x, takze tam zavazie je. Skontrolujem este zadne. A mohlo klepanie volantu spôsobiť zrezanie predných kotúčov, ktoré sa potom skrútili? Ale keď idem rovnakou rýchlosťou po ceste a nebrzdím tak s ním kýve stále a ked brzdím tak sa kývanie volantu nijako nezhorší. Tak neviem kde je pravda.

Čau jestli ti dost hučia tak už odešli ale 600Km ještě v pohodě najezdíš.Na starých když začli hučet jsem najezdil ještě 1300Km bez problémů a to už nestačilo dát ani rádio nahlas :kol-48: aby to nebylo slyšet.Neboj ještě jsem neslyšel že by se ložisko bloklo uplně.Jestli jsi převážil přední kola 2x a jsou OK tak bych se zaměřil na ty přední kotouče.Jak jsou teď silné? Nebylo by lepší je vyměnit za nové?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já mám problém ,že mi hučí v levém kole a při zatočení do prava to ztichne není to zas nějakej kravál ale slyším to a dost mě to vadí koupil jsem ložisko SKF ale vím že by spíš mělo zesílit hučení při zatočení do prava.Mám octavii 1,6 75KW při 37000km jsem měnil kotouče a teď mám najeto 42000km a zase asi ložisko pro změnu,je možné že odešlo z toho chvění kvůli těm kotoučům.A nejsem nějakej závodník na felicii mi vydržely kotouče 135tis.km. :kol-33:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tiez som si myslel ze to lozisko mohlo odist kvoli chveniu od kolies, ale kedze mam najazdene uz 375tis tak som sa rozhodol ze si to chvenie nebudem vsimat, ide to asi od kotucov brzd, ale ked to zacnem menit tak vymenim celu napravu a pricinu mozno aj tak neodstranim. Niektory tu pisali ye kotuce vymenili a chvenie ostalo... Ma to uz nabehane dost vela, ale kedze jazdim na dlhe trasy, Bratislava Zilina kazdy tyzden tak motor je v dobrom stave, olej nezere a je mala spotreba, tak som rad ze to vobec jazdi tak ako to jazdi:)

To lozisko mi odislo asi prave, ked som to zdvihol a roztocil bolo pocut ze to ma odpor pri toceni. Ktore ze to odchadza skor, prave ci lave? este rozmyslam ze vymenim len jedno a neskor druhe..

To chvenie volantu co som pisal je asi od kotuca praveho kolesa, ked som s nim zatocil daco tam suchalo pri kazdej otacke, takze kotuc o platnicku..tak asi je pokryveny kotuc, pred nedavnom som ich dal totiz zrezat a vraj sa to stava ze sa po zrezani skrutia..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cawte,

teraz budte mudri! :kol-31:

Aky naboj ide na prednu napravu na Fabiu 16V 74kW od FAGu? Je to (713 6108 20) alebo (713 6104 70). Mojmu servisakovi som dal kupit (713 6104 70) a ten mi vravel, ze tam musi ist (713 6108 20), nakolko sa v roku 2005 zacali davat do fabii novsie loziska?

Je to teda pravda? Rozdiel medzi nimi je podla googla len v priemere (127mm verzus 121mm). Rozmer 72mm je rovnaky u oboch typov lozisk....

Diki

post-50710-0-62110800-1332265342_thumb.j

Editováno: , autor: jenal
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Cawte,

teraz budte mudri! :kol-31:

Aky naboj ide na prednu napravu na Fabiu 16V 74kW od FAGu? Je to (713 6108 20) alebo (713 6104 70). Mojmu servisakovi som dal kupit (713 6104 70) a ten mi vravel, ze tam musi ist (713 6108 20), nakolko sa v roku 2005 zacali davat do fabii novsie loziska?

Je to teda pravda? Rozdiel medzi nimi je podla googla len v priemere (127mm verzus 121mm). Rozmer 72mm je rovnaky u oboch typov lozisk....

Diki

Áno je to pravda mne ho menili nedávno (MR 2005) a to že tam mám mať ten nový typ zistili až po nalisovaní keď nevedeli nasadiť kotúč. Mechanik bol tiež dosť prekvapený pretože toto bolo prvé auto s novým nábojom s ktorým sa stretol. Ale keď ti príde to väčšie tak to môžeš vyriešiť ako ja - dať si tých pár mm stiahnuť na sústruhu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

S tímhle obchodem zkušenost nemám, ale pro změnu s tímhle jo www.cc-autodily.cz nebo www.skoda-dily.cz, super ceny, vždycky spokojenost u obou.

případně ještě www.hanza-autodily.cz to provozuje jeden člen tohodle fora.

Editováno: , autor: Haniss
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Potřebuji vyměnit ložisko předního kola,mám tip na e shop skoda-dily-skladem.cz,kde ho mají originál za 1000,- Kč.

Má tu někdo s nimi a s firmou Maxi L s.r.o.,která sídlí v Praze ve Vršovicích nějaké zkušenosti?

Ja do Maxi L parkrat volal, napřiklad jsem tu našel ve foru informaci o řadící páce, tak jestli je celokožená. Dobře mi poradili a zboží přišlo poštou v pořádku. A třeba loketní opěrku, nebo těhlice jsem pak kupoval už přez jejich eshop.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 4 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...