Přejít na obsah

Ložisko předního kola


lubann

Doporučené příspěvky

Ahoj, mám Fabii s posilovačem ale bez ABS. Moje otázka zní zda mohu nalisovat ložisko které je určené pro vozidla s ABS (tzn. s polarizačním kroužkem). Ložisko bez ABS 6R0407621F

a s ABS 6R0407621A. Je rapidní rozdíl v ceně ale nevím zda není rozdíl i v rozměru venkovního "věnce" a zda není rozdíl i v "tisícihranu" poloosy.

Chci jasnou odpověď od někoho kdo to tak vyřešil, nechci doměnky typu šlo nešlo :kol-32:

Moc dík za odpověď :kol-28:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

díky za info ... průměr ložiska je 72 mm (66 mm - u řízení bez serva) ... průměr náboje je jiný údaj a ten by měl být 121 mm, což není z uvedenýho odkazu patrné. tento průměr tam musí být kvůli menším kotoučům, jak jsem psal mám tam 239 mm..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ja idem dat vymenit predne lozisko ktore je original este 160000 km v pondelok v znackovom servise SKODA cena loziska 50€ a praca cca 25€.Lave som menil cca 70000km v garazovom servise a vydrzalo cca 10km? No asi sa mechanikovy nepodarilo ho nabuchat kladivom ???? Ale vsak hned mi dal dalsie ktore uz isiel dat niekde nalisovat.

Uz mam lozisko vymenene,v znackovom servise, teraz je to uz konecne ticho cena prace 13,99€ /0,75Nh a matrial Lozisko,skrutky ,matice 68€. Ja si myslim ze v neznackovom servise by praca bola asi drahsia.

Editováno: , autor: kluvo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

uz asi u pateho auta si rikam jestli mi huci loziska nebo ne.porad si nejsu jisty jak to ma vubec znit. myslim,ze mi hucelo jen jendo lozisko u favorita,kdy se nad 70 ozyvalo tahove bruceni silne.

u fabie nevim asi bych mel srovnat fabii otce co ma najeto 27 tis jnez on ma zae zimni gumy to uz se muze zkreslovat. jinak ja mam provoz auta  8 mesic 2002,ale podle stitku na komponetech vyroba 9 2001 tam uz bylo vyreseno to zapouzdreni lozisek? loziska sem videl znackove okolo litru  lidi se to teda podle toho jetsli je ABS a posilovac rizeni? jinak motorizace taky? nekde pisou,ze HTP az RS tos nevim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím, mám takovej problém. Loni mi začlo hučet ložisko, ale myslel jsem že to jsou pneumatiky, tak jsem jezdil dál, dokud jsem nekoupil nový gumy. Hučení bylo slyšet dál, tak jsem to dal do servisu. Tam naznali, že je špatný levý přední. Nechal jsem ale vyměnit obě dvě, abych to tam za měsíc nemusel dávat znovu. Výměna pomohla, jezdil jsme jak na obláčku, no ale po 10 000 km se ozvalo hučení zase, tentokrát obě dvě ložiska. Takže reklamace a jezdil jsem dál, dokud to po 2000 km nezačalo hučet znovu. Původně jsem tam chtěl dát FAG, ale nemohl jsem čekat než ložisko přijde, tak mi tam dali za 1500 MAPCO. Myslíte si, že kdybych objednal FAG, že by to pomohlo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavně dobře zalisovat a zajistit tim plechem. Mě to kámoš blbě zajistil a v Chorvatsku mi kolo vyjelo asi o 2cm ven a poloosa dřela o těhlici. Nic příjemnýho takhle daleko. 

ondik: Pokud nevíš od čeho je hučení co slyšíš, tak to bude ještě dobrý. Až bude hodně špatný ložisko, budeš to slyšet dobře, neboj. A nebo si roztoč zvedlý kolo každý zvlášť, přední nejlépe motorem, pak to vypni a poslouchej. Já to měnil, až když to hučelo hodně silně. Mam tam asi SKF a bez problémů. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Ja som menil lozisko dnes, ale hluk neprestal, je to zrejme nieco ine. Huci to pri zatoceni doprava, ako ked sa prechadza po dialnici po bielom pruhu. Mozno som nevymenil to ktore hucalo netusim. Vylisoval som ho tak ako je na foto, nakrajal som si s karbobruskou pasovinu a to som podlkladal po sroby v naboji. Bolo to nemotorne, jeden srob som dotiahol ostatne podlozky vypadli, ale zachvilu to bolo. Nalisoval som ho so stahovakom na loziska(dvojramennym) a to tak, ze som dal dolu ramena zo stahovaka a pozil len tu cast, kde je srob, ten som vysroboval von, prestrcil ho cez dieru kade ide poloosa a hlavu stahovaku som dal zo strany motora, tam som to tiez musel popodkladat, pretoze z tej strany ta tehlica je vselijako tvarovana a musel som to vycentrovat, aby sa lozisko neskrizilo. Treba este dat pozor aby zapadla zapadka, ktora drzi lozisko. Najlepsie je este tehlicu trocha zohriat teplovzdusnou pistolou aby sa trochu zavacsil priemer, ale pozor na plastove diely a prachovky capov.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim, chci měnit ložiska(respektive náboje s ložisky) na fabii 2, koukal sem na skoda-dily, od FAGu cca 1150kč/ks.

Co sem se tu dočetl tak FAG by mělo být OK. Respektive myslíte že SKF budou lepší(cena kolem 1900kč)?

A mohl by mi někdo poradit rozumnej servis  na Praze 5, bydlim u motola tak ať nejedu přes celou Prahu.

Psal sem do B + B Autoservis  a napsali mi orientační cenu náboje s ložiskem 2500kč/ks, nechápu jestli jsou líny hledat levnějšího dodavatele, nebo chtěj vydělávat na dílech nebo jsou ty náboje pozlacený.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim, chci měnit ložiska(respektive náboje s ložisky) na fabii 2, koukal sem na skoda-dily, od FAGu cca 1150kč/ks.

Co sem se tu dočetl tak FAG by mělo být OK. Respektive myslíte že SKF budou lepší(cena kolem 1900kč)?

A mohl by mi někdo poradit rozumnej servis  na Praze 5, bydlim u motola tak ať nejedu přes celou Prahu.

Psal sem do B + B Autoservis  a napsali mi orientační cenu náboje s ložiskem 2500kč/ks, nechápu jestli jsou líny hledat levnějšího dodavatele, nebo chtěj vydělávat na dílech nebo jsou ty náboje pozlacený.

Nemysleli nahodou obidva kusy za 2500?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemysleli nahodou obidva kusy za 2500?

 

Nemysleli, zde je důkaz.

Tohle mi poslali:

 

Dobrý den

Přední náboj dle typu motoru,případně použitého výrobce stojí okolo

2500Kč/kus

Výměna okolo dvou hodin práce á 450Kč

Doporučuji následnou kontrolu případně seřízení geometrie - 700kč

S pozdravem O.Batěk

B+B service s.r.o.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemysleli, zde je důkaz.

Tohle mi poslali:

 

Dobrý den

Přední náboj dle typu motoru,případně použitého výrobce stojí okolo

2500Kč/kus

Výměna okolo dvou hodin práce á 450Kč

Doporučuji následnou kontrolu případně seřízení geometrie - 700kč

S pozdravem O.Batěk

B+B service s.r.o.

No tak si to zozen sam na nejakom eshope trebars www.skoda-dily.cz, len pozor, aby si kupil spravne. Moj mechanik je rad ked si zozeniem diely, zaplatim mu za robotu objednavanie a pripadne reklamacie s materialom nemusi riesit on. V tej cene co si napisal je podla mna toto zapocitane, alebo je to originalny diel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...