Přejít na obsah

Pračka - doporučte


brunoos

Doporučené příspěvky

Ahoj všem

Vybiráme novou pračku a rad bych nějakou radu co vybrat, kterou značku a pod.

Cena: do 10000 kč

Velikost: hloubka 40cm (rozměr pračky u předniho plnění)

Objem: postačuje i 5kg

Horni či předni plnění - s horním plněním nulové zkušenosti tak si necham poradit

Děkuji za cenné rady co vybrat, čeho se vyhnout atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám tudle http://www.mall.cz/pracky-predni-plneni/candy-aqua-1000-df-aquamatic a spokojenost. Musel sem koupit tudle malou, bop v koupelně mám šířku jen 58,5 cm a normální pračky jsou 60 cm. A hloubku sem potřeboval do 45 cm abych se vešel k umejvadlu.

Je tichá, zatím pere hezky-i montérky a ty malý kila pro 2 lidi nevadí. Stejně bych víc prádla neměl kde sušit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud ti muzu poradit tak pracku ve znacce jenom ELECTROLUX, ZANUSSI a nebo Whirpoll

sice si vic priplatis ale ta kvalita tam je ;) vim co rikam protoze mame obchod s bilou technikou a servis chlazeni ;)

pokud neco nesezenes napis a ja neco v katalogu dohledam s temahle tvejma kriteriema ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máme doma Elektrolux. Typ nemá cenu psát, už to bude asi osm let. Jak jsme ji do prádelny postavili tak tam stojí dodnes. Před tím nějaká Gorenje byla každou chvíli otočená prdelí dopředu a já se v ní vrtal.

Mělo to aspoň jednu výhodu - vždy se za ní při tom udělal pořádek :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

My máme INDESITku už 8 let a krom jedné opravy špatného relé na zámku dvířek, tak pořád jede. Pokud je rozpočet do desítky, tak bude celkem jedno, která značka to bude. Stejně jsou všechny konstruovány na 720 pracích cyklů a co je navíc je jenom dílo náhody. :) Orientoval bych se podle spotřeby energie a vody jako hlavní kritérium. Některé obchody nabízejí za poplatek prodloužení záruky až o 3 roky - takhle jsem koupil doma všechny nové spotřebiče.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

My jsme měli 10let Ardo a bez poruchy hlučnější byla až poslední rok co odcházelo ložisko bubnu,teď mám indesit dva roky na 7kilo a tichoučka pračka mam ji v bytovce v kuchyni a nevíme o ní šířku měla asi 48 a stála kolem 9tisíc.nejdřiv jsem prolez kameny obchody pak našel na netu a podle ceny se rozhod,u ty naší byla uspora asi 500kč tak jsem vzal z kameňaku,přivezly namontovaly.Ale třeba myčka byla na netu skoro o dva tis levnější tak tu jsem bral z netu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 let později...

Jakou značku pračky byste doporučili v současnosti ?

 

Poptávám pračku s předním plněním - velikost slim. Cenově okolo 10 tisíc Kč.

 

Doposud jsem měl AEG - a ta sloužila bez jakékoliv poruchy 15 roků.... (podle opraváře si postavila hlavu elektronika, čerpadlo je OK a a motror má doposud slušné uhlíky). Řídící jednotku však již pro stáří nelze objednat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koncom zimy som kupoval práčku... po dlhšom rozhodovaní som nakoniec zvolil Electrolux EWS1276CI, slimka plnená spredu, 7kg, 10r záruka na invertorový motor, 339€, pekný vzhľad.. spĺňa hádam všetko, čo som požadoval. Po pár mesiacoch používania spokojnosť. Inak aj AEG údajne patrí medzi to lepšie na trhu s práčkami, konkrétne mi odporúčali už výbehový model AEG 76270SL. Taktiež Siemens, Bosch určite patrí medzi to lepšie, ale podobne, ako pri AEG, je už horší pomer cena/výkon. V hre bola aj lacnejšie práčka Philco.. niektorí nadávajú, niektorí chvália, ponúkali mi 5r záručný servis (materiál si platíš).

 

Pôvodne som mal vybraný Samsung, ale viacerí ma od tejto značky odhovárali, údajne mali nejakú aféru s rozpadajúcimi sa práčkami, takže som preventívne zamietol. LG vyzerá zaujímavo, je nabitá smart funkciami, ale 90% z nich by som aj tak nevyužil.......

Editováno: , autor: brrrrm
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak si taky písnu. Měl sem Gorenje 15let. Kamarád měl stejnou značku ( jiný model) 18let. Letos začátkem jara sem koupil zase Gorenje. Ne kvůli tomu co píšu na začátku, ale prostě sem nechtěl hledat jako tady v tom tématu. Já mohl v klidu vyměnit ložisko, a třeba ještě pár let prát, ale po 15ti letech už bych řekl že má svoje odsloužíno. Nedělám si iluze že tahle nová vydrží co ta bejvalá. V dnešním systému je to jinak, a proto neradím značku ani model. Střel to od boku podle parametrů a máš klid. Takhle Ti 20 lidí poradí to svoje a jen z toho budeš mít hlavu jak meteoroligickej balón. Na tu co sme koupili, slyšela manželka v práci jak to skáče po koupelně (či kde to lidi mají), teče to prej mezi kohoutkem a hadicí atd. Nic takovýho se u nás neděje. Ten jemnej závit sem na kouhotek natočil rovně abych nestrhal závit a vyvážil sem to aby dobře bylo. Zrovna před chvílí doprala moje montérky zasvinění při výrobě dílu pro automobily skoro všech značek :kol-95: Ale zmetek je holt zmetek :D Přeju šťasnou ruku ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som mal Wirlpool : nikdy viac

Elektrolux, vyšší model : užila si svoje mnoho rokov a fičí doteraz !

Momentálne AEG : paráda

 

Syn kupoval taktiež AEG

 

Vo firme taktiež perú mali tam Bosch 5 rokov a spokojnosť pokiaľ mali zákazku.

 

Zmenili firmu na pranie a tá kúpila Wirlpoolku a po 3 mesiacoch KO - aj som im hovoril aby sa na to vykašlali :D

Potom kúpili Bosch a ta perie 9 rokov každý deň.

 

Ešte dodám že v konečnom dôsledku Bosch aj AEG vyrába Elektorlux.

Editováno: , autor: Eric_
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Silně souhlasím se šuldou.

Holt kvalita spotřebičů (a kdyby jen jejich) šla v posledních letech dolů.

Takže pokud AEG dělala před x lety dlouhodobě spolehlivé spotřebiče, tak dnes už tomu tak být samozřejmě nemusí. Já ani nepočítám (bohužel), že by nová pračka vydržela třeba zase těch 15 let.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj, určite netreba rátať s tým, že tieto súčasné práčky vydržia 15-20r.. ak moja nová Electroluxka vydrží 5-10r, budem max. spokojný!

 

A pokiaľ viem, Electrolux má pod svojimi krídlami značky AEG, Zanussi, Philco...

Bosch už zase bije partiu spolu so Siemensom.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...