Přejít na obsah

Koupě Octavie II


Lancelot

Doporučené příspěvky

Právě pro přístup škodovky k zákazníkům jsem dal přednost Sorentu. Škodovce nemůžu zapomenout jak brala naše zákazníky na hůl. Nechal jsem si udělat na konci minulého roku cennovou nabídku na 1,8 Tsi LK a nakonec jsem koupil s velkou úsporou v Německu nové Sorento 2009 a je v podobné výbavě jak ta LK. Jen to svezení je podstatně lepší, to pohodlíčko je bezvadné ( 2,2 tuny) a co mě těší tak já vidím přes auto které jede předemnou jak se Sori vysoký. Jako druhé auto mám již 10 let OI 1,8 T a tu beru jako nejlepší vyrobenou Škodovku. Nenáročná, spolehlivá a nyní na emisích měla CO 0,00 a HC 0,00 při 2930 ot :palec2:. při 129 Tkm :)

Editováno: , autor: wolfspitz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, uvažuji o koupi OII r.v. 2005-2006 ve verzi 4x4 což je pro mě nutnost, bydlím na Vysočině a s předokolkou mám často problém se dostat od domu natož obráceně. Chtěl bych vás poprosit pokud by jste měli tip kde bazarovou OII combi hledat prosím podělte se. Chci motor 1.9TDi již jen kůli spotřebě prý se dá reálně jezdit za 6 litrů což by bylo super, vesměs jezdím v limitech žádné extra lítání. Jde mi také o to zda se již bát koupit třeba 125000Km neboť nemám představu kolik toho OII vydrží. Vždy jsem byl odpůrce škodovek ale OII mě zlomila známý ji má v předokolce a musím uznat to už je velmi povedené auto, které se mi líbí. A další věcí je, že jiné auto s pohonem 4x4 r.v. 2006 a cenou kolem 300000Kč sehnat je skoro nereálné. Díky za postřehy rady atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych po koupi nechal vyměnit vložky zámků, investoval do zabezpečení a tajného vypínače.

Nebyl bys první komu auto odjelo s originálními a původními klíči...!

Na druhou stranu nebudeš muset řešit turbo... :)

Tak klice sem tedy neresil a auto porad mam. Mozna je to tim ze je to dovoz.

No ale na druhou stranu musim resit turbo pac pri 180t km je kaput a to z niceho nic. Normalka tahlo az do posledni chvile.

Kdyz mi znamej rek ze novy je za 35 tisic tak sem myslel ze me klepne. Nastesti sem nasel dobrej shopik a mam novy origo za 14,5.

Tak Vas snad neceka to samy, i kdyz ted vsude ctu jak vsem docela dost odchazej turba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak podle mych informaci dneska Skodovka vydala obeznik, ze dodaci lhuta pro Okty je nejdrive koncem roku. Udajne z kapacitnich duvodu.

Jestli je to pravda, tak už vidím, jak se jim pohrnou kupující... Kdo bude chtít čekat na auto 9 - 10 měsíců? Do té doby budou nové modely jiných značek, akční ceny jiných prodejců atd.

Proč u nás musí být všechno bizarní? :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mimochodem - nevíš, jestli je to pro OC obecně nebo jen pro vybrané motorizace?

30.března jsem objednaval OC II FL, 1.8T Combi s 7st. DSG a dnes mi prodejce volal, ze auto je vyrobene a zacatkem pristiho tydne ma dorazit. Puvodni termin dodani byl az 1. tyden v kvetnu. Asi to nebude tak zle

Editováno: , autor: FraZi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doneslo se to ke mě obecně o OC. Jinak třeba na Fabii objednanou dneska je dodací lhůta v červenci. Pokusím se zjistit víc a přesněji. Údajně už ŠA řeší, jak z toho ven, protože asi je jim moc dobře jasný, že by byli sami proti sobě, nicméně oběžník už běhá, takže dokud nepřijdou jak na to, měla by platit tato informace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem netvrdil, že se to má týkat již objednaných aut. týká se to aut, které budou objednávané. Ale možné je všechno. Já měl auto za 14 dní, ani ne.

Jak jsem koupil, tak prodávám.

30.března jsem objednaval OC II FL, 1.8T Combi s 7st. DSG a dnes mi prodejce volal, ze auto je vyrobene a zacatkem pristiho tydne ma dorazit. Puvodni termin dodani byl az 1. tyden v kvetnu. Asi to nebude tak zle
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera jsem si objednal novou Octavii s motorem 1,4 TSI. Ale trošku (teda dost) mě šokoval prodejce - těch motorů je prý nedostatek, takže dodací lhůta je 5 a více měsíců.

No myslim, ze to nebude s tou 1,4 TSI take zle. Predajca mi potvrdil ze moje vozidlo pojde do vyroby v 20.tyzdni (okolo 11.5.), objednaval som okolo 20.3.

Editováno: , autor: pingino
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera jsem byl upředávky OII s tímto motorem a sám prodejce říkal, že do výroby chybí cca 200 těchto motorů, a potvrdil mi to info o dodací lhůtě na další objednávky.

No myslim, ze to nebude s tou 1,4 TSI take zle. Predajca my potvrdil ze moje vozidlo pojde do vyroby v 20.tyzdni (okolo 11.5.), objednaval som okolo 20.3.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera jsem byl upředávky OII s tímto motorem a sám prodejce říkal, že do výroby chybí cca 200 těchto motorů, a potvrdil mi to info o dodací lhůtě na další objednávky.

Tím potvrzením informace myslíš ten konec roku? 200 chybějících motorů přece není tolik, na ten objem prodeje... To by mohli ten chybějící objem brzo dohnat :rolleyes:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj, rikal ze o dodaci lhutach pro OII do konce roku uz take vedi. nevim zda 200 chybejich mototu je moc nebo malo, ale tvaril ze, ze je to docela dost.

Kdyby se Škodovka chovala trochu prozákaznicky, tak by např. nabídla se slevou motor 1,8 TSI a 1,9 TDI a dala zákazníkovi možnost mít auto dřív, z lepším motorem, ale o něco dražším. Např. kdyby dali na příplatek za ty motory slevu 50 %, tak nevěřím tomu, že by na tom Škodovka nějak tratila. A zákazník by byl spokojen - měl možnost volby. Ale oni prostě raději řeknou - motory nejsou, musíte počkat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže mám čerstvou informaci z vlastní zkušenosti - Škodovka přece jen zareagovala, ale nikoliv podle mých představ. Dostal jsem od prodejce (potažmo od Škoda Auto) na výběr:

1. počkat na auto s motorem 1,4 TSI na konec roku

2. využít nabídky na slevu cca 15 tisíc na 1,8 TSI, tzn. doplatit cca 25 tisíc (cca z důvodu, že to přepočítávám z PLN) - tedy dávají slevu cca 30%

3. zrušit objednávku (to samozřejmě není nabídka Škoda Auto, ale prodejce říkal, že to udělat můžu a zálohu bez problémů vrátí).

Bohužel to u mě vypadá na 3. možnost, protože jsem byl ochoten dát za auto (obecně) max. 400 tis. a tohle je dalších 25 nahoru. Vím, že za lepší motor, ale jsou to prostě vytahané další prachy ze mě. Kdyby dali slevu na 1,8 TSI 50%, tak by mě to nalomilo mnohem víc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako kdyby Ti dali slevu ještě 5 tisíc navíc, když teď máš 15 a 25 platíš?

Ano, zní to sice divně, když si člověk řekne, že 5 tisíc už není žádný rozdíl... Ale ono to není těch 5 tisíc navíc, ono by to bylo těch 20 navíc, s jejich nabídkou je o to 25 tisíc dražší auto než jsem chtěl.

A nějak úplně jsem netoužil mít silnější motor než tu 1,4 TSI

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...