Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

bebasek

EPC a SYSTEM KONTROLY VYFUKOVYCH PLYNU

Doporučené příspěvky

Projel jsem to všechno, jen jsem možná zapomněl na servo a airbagy. Podle DP by ale kontrolka měla reagovat jen na chyby ŘJ motoru a ŘJ automatické převodovky (což auto nemá).

Ten spínač mě také napadl, ale brzdová světla svítí, jak mají...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Sdílet na ostatní stránky

Vyzkoušej nasimulovat nějakou závadu, třeba odpoj vstřik a pak se podívej, co na to diagnostika. pokud diagnostika chybu najde, tak by mohl být problém v budících.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tak už jsem tu chybu z auta vymlátil:

17566 - snimac tlaku v sacim potrubi (G71)

P1158 - 35-10 - neverohodny signal - Sporadická

Zajímavé je, že ihned po nastartování je paměť závad prázdná (i když kontrolka emisí svítí), chyba se objeví tak po pěti - deseti minutách, což se zpravidla už rozsvítí i EPC. Po smazání chyby (motor běží), kontrolka emisí zhasne okamžitě, EPC až po opětovném nastartování.

Funguje to tak, že pokud dojde k chybě, rozsvítí se EPC a kontrolka emisích + záznam o chybě. Po opětovném nastartování svítí už jen emise a záznam o sporadické chybě se kamsi ztratí...nechápu.

Chyba se po smazání vrací, takže mě asi čeká výměna čidla. Doufám, že to není v drátech, protože jestli něco nesnáším, tak je to kontrola hlavního svazku...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

tak se té chyby nějak nemůžu zbavit - kabeláž zkontrolována, čidlo vyměněno za nové a dělá to stále. Takže teoreticky zbývá zkontrolovat těsnost sání. Může ten "bordel v tlaku" dělat i něco jiného? Třeba EGR?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

s odstupem času snad mohu říct, že závada opravena - problém byl v tom novém čidle tlaku - mělo úplně stejnou závadu jako to původní. Uvážíme-li fakt, že to čidlo může vykazovat celkem tři chyby (zkrat na kostru, zkrat na plus a nesmyslný signál) + v provedení trvalé a sporadické + v tom čidle je zároveň čidlo teploty (dalších 2 x 3 chyby), tak to tedy byla hodně velká smůla.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se