Přejít na obsah

Klepání brzdových destiček


Robert777

Doporučené příspěvky

Můžou to být destičk. Robert777 to píše správně Zkus dát jiné desky, které na sobě mají nalepenou tlumicí hmotu na ploše ,kde se dotýkají pístku a třměnu.

http://www.hanza-autodily.cz/octavia-i-1u21u5/c-1192/

Stačí třeba Zimmerman. Ty neklepou. Jen si musíš vybrat jestli máš se signalizací opotřebení nebo bez. Nebo koupit bez signalizace a ze starých destiček použít konektor a propojit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to jsem překvapenej. Mám tam Ferodo Premier už po druhé, celkem na nich najeto 81tkm, 17 tkm na té stávající sadě a nikdy dřív to nedělalo. Kamarád ze servisu říkal, že snad už jedině homokinetický kloub tam může mlátit.

Díky za info, zaměřím se na destičky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A víš jistě, že to jsou destičky? Mám stejný problém a nepřišel jsem na to čím to je. Silentbloky motoru, převodovky a v ramenech mám vyměněné. Dále pak nové spodní čepy a čepy řízení (axiální táhla).

Nevím kde už hledat dál....

No vím to 100% že to jsou destičky,včera jsem přihnul ty plíšky a uvidíme co to bude dělat.Dnes to nekleplo ale včera po napnutí jednou ale méně , možná si to sedlo.No uvidím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A víš jistě, že to jsou destičky? Mám stejný problém a nepřišel jsem na to čím to je. Silentbloky motoru, převodovky a v ramenech mám vyměněné. Dále pak nové spodní čepy a čepy řízení (axiální táhla).

Nevím kde už hledat dál....

Zvedni auto a vem kladivo nebo nějakou palici a klepni po pneumatice,jak to bude rezonovat tak je to ono.Nejlíp kdybys měl druhého u sebe a ten zapáčí ten třmen a ty zas klepneš a jak bude ticho tak je to v tom.

EDIT:

nasadil si ich správne??..lebo uchytenie vonkajšej a vnútornej platničky je rozdielne

Neboj nasadil dobře,nejsem kretén

Editováno: , autor: Wojnar
Edituj příspěvky!!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Roman,tak nad týmto som taktiež rozmýšlal,ale prehadzoval som si to v hlave,aby som sem nenapísal nejakú blbosť....napadlo ma,že Pepa to myslí tak,že odcvakne ten samotný konektor zo starých doštičiek a pripojí ho na konektor kabeláže čo je na vozidle

No nevím.

Rád bych věděl jak to myslel.

Nicméně "signalizační" mají v sobě drátek, který je vyveden na konektor.

Destička bez signalizace žádný drátek vevnitř nemá, není ani konektor, není ani co připojovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano přesně tak. Samozřejmě se dá kodováním tato funkce zrušit, ale do konektorů by zbytečně valila nečistota.

Jde v podstatě o to , že nekterý šetřílek chce koupit levnější desky bez kontroly bez ohledu na to že kontrolu na přístrojovce nebude mít.

Takže jak píše Libero odcvakne ze starých destiček konektor, propojí tyto dráty a narazí do protikusu na autě . Samozřejmě že kontrolka nebude funkční.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...