Přejít na obsah

Výměna předních světel za xenony


lova

Doporučené příspěvky

Zvažuji že se zbavím xenonů, takže zakoupím obě přední světla a rád bych je vyměnil. Proto mě zajímá, je toto náročná operace a budu schopen si světla vymontovat a zamontovat sám a následně připojit?

Předpokládám že potom bude nutné seřídit světla aby neoslňovali atd. to už nejspíš budu muset nechat na expertech.

Máte představu jak dlouho může trvat výměna světel a kolik by to mohlo stát v servisu?

Dále kolik stojí seřízení světel?

Xenony jsou dodělávány takže napájení pro klasické světla by mělo být k dispozici.

Nemáte návod či schéma jak světla zapojit a nainstalovat.

Všem moc děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jsou tam 4 šrouby (2 torx na vrchu světla, jeden torx vnitřní strana světla, jeden šroub vnitřní roh světla z vně vozidla)....jinak vyndání světel cca 20 minut, poprvé možná déle...nárazník nesundavat, ale doporučuju uvolnit dva šrouby nárazníku ( ty co jsou u středu nárazníku - jakovy u rohů světel), aby nárazník mohl pružit a xenony šli dobře ven...

elektriku při přehození xenonl za halogeny a obráceně neřešíš, jen zacvaknout napojení a svítíš :)

seřízení světel (servis, STK) cca 100 - 150,-Kč

osobně bych se ale xenonů nezbavoval, sice na Fabii I nesvítí o tolik lépe jak halogeny (jako třebas u OII), ale světlo je příjemnější a pokud jsou trafa a výbojky Ok, drží dost dlouho (neřešíš praskající žárovky)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky chlapi za rady, už to nevypadá tak zle .)

kibi:: Právě že mi trafo odešlo a nemůžu sehnat rozumnou náhradu, čínu nechci kupovat pač to může kdykoliv odejít a originál je drahé. Nyní je tedy situace taková: buď koupit trafo a novou výbojku jsem na +/- 3k a kdykoliv může zase něco odejít.

A nebo vyměnit světla 2x1200 + nové žárovky a pohoda do budoucna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

lova: máš odemne SZ (soukromou zprávu) přečti si ji ;) jinak s tímhle přístupem je lepší chodit pěšky, protože na autě může kdykoliv odejít cokoliv (je to prostě výrobek - dnes už spotřební zboží)...já mám xenony rv 2004, najeto mají hezkých pár km a ťuk ťuk vše drží, mezi xenony jsem měl chvilku halogeny a cca 4 žárovky za měsíc mě rády vrátily ke xenonům, nehledě na to, že lépe vypadají a to "bílé" světlo je návykové :) ty balasty něco vydrží, ale jasný že může kdykoliv odejít....výbojky se dají cca 500,-Kč/kus a je lepší měnit oba kusy, pokud jeden dohasíná (barva se mění do růžova)....

PS: když už halogeny, tak nové a origo Hella (cca 1600,-kus)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Moje zkušenost je jenom s přebudováním klasických světel F1 na Angel Eyes a do nich HID sada. Jak psal Kibi o 2 příspěvky výše, je to práce na pár minut, pokud jde jen o výměnu světla kus za kus. Dostavba HID už zabrala hodinu, protože jsem přemýšlel, kam s trafy. Nakonec jsem je navrtal do originálního krytí světel, té odjímatelné zadní části. Myslel jsem, že pak hned vyjedu do servisu je seřídit, ale výjezd ráno za šera se světly svítícími pánu bohu do oken mě po pár metrech přešel a mazal jsem zpět do garáže a posunul výjezd na slunné dopoledne. (HIDky svítily na střechy budov a na stromech usychalo listí :D ). Nakonec jsem dojel k Ovy na STK a po krátké konverzaci s technikem, který mě upozornil, že PČR nebude mít radost, mi to zadarmo během 2min seřídil a nechal mě odjet. Světla pak svítila jak měla.

Pokud bys měl zájem o origo světla na F1 bez xenonu, tak se mi jedny válí doma a rád se jich zbavím. Stačí poslat PM.

Editováno: , autor: HumaniCek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

lova: máš odemne SZ (soukromou zprávu) přečti si ji ;) jinak s tímhle přístupem je lepší chodit pěšky, protože na autě může kdykoliv odejít cokoliv (je to prostě výrobek - dnes už spotřební zboží)...já mám xenony rv 2004, najeto mají hezkých pár km a ťuk ťuk vše drží, mezi xenony jsem měl chvilku halogeny a cca 4 žárovky za měsíc mě rády vrátily ke xenonům, nehledě na to, že lépe vypadají a to "bílé" světlo je návykové :) ty balasty něco vydrží, ale jasný že může kdykoliv odejít....výbojky se dají cca 500,-Kč/kus a je lepší měnit oba kusy, pokud jeden dohasíná (barva se mění do růžova)....

PS: když už halogeny, tak nové a origo Hella (cca 1600,-kus)

.... tvrdit, ze za mesiac sa vypalili 4ks ziaroviek v klasickych halogenoch na FI je podla mna uplna BLBOST... mam uz druhu fabiu (prva bola r.v. 2001, teraz mam 2006) a este sa mi nestalo, ze by sa mi vypalila ziarovka skor ako za 1 rok pouzivania, mam rocny najazd 30 tis. km a auto pouzivam denne, v priemere 2 az 3 starty za den. Treba len pouzivat kvalitne ziarovky, ja pozivam klasicke OSRAMy za cca 6eur/ks a nemam ziaden problem. :kol-31:

Dalsia vec je ta, ze xenony na FI svietia rovnako dobre ako halogeny.... Halogeny boli u FI velmi vydarene, xenony popriemerne... :kol-28: xenony u FI su podla mna len cisto dizajnova vec...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...

Ahojte. Chcem sa spytat, idem na svojej FI menit halogenove svetla ktore tam teras mam za xenony original z fabie RS. Zatial s vymenou svetiel nemam ziadne skusenosti, tak by ma zaujimalo aj ako zhodim cely predny naraznik. Naraznik je RS, neviem kde vsade je prisrobovany, kde drzi a nerad by som nieco zlomil. Dalsia vec co by ma zaujimala je, ze ked tam nahodim xenony, tak co som si vsimol, kazdy xenon ma zo zadu taku kovovu krabicu, trafo alebo co to je, no a na lavom xenone je to prichitene k svetlu, ale na pravom to vysi iba na kabloch. Zaujimalo by ma ci sa to da niekde v motorovej casti pripevnit, alebo kde to mam vlastne dat, aby sa mi to len tak nehompalalo pri motore. Jak to ma vlastne rs-a? Je na to nejaky drziak alebo nieco podobne? Dakujem vopred za odpovede.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 let později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...