Přejít na obsah

Octavi 1,9TDI combi blika rucna brzda


crawn

Doporučené příspěvky

Zdravim, vlastim Octaviu 1.9 TDI combi r.v. 12/1999 a zacala mi blikat kontrolka rucnej brzdy. Cez leto a jesen to nerobilo, zacalo to teraz v zime. Niekedy to 3x pipne a potom blika hned ako sa z autom rozbehnem, niekedy to zacne az tak po 5 minutach. Brzdovou kvapalinou to nieje, cital som tu na fore ze moze byt vadne nejake cidlo na rucnej brzde. Kde presne ho najdem a ako sa to da premerat ? Svieti mi taktiez kontrolka ABS, no ta svieti uz dlhsie tak to asi s tymto problemom nebude mat nic spolocne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha , a kde presne jsou umistneny ty cidla, jsou lehce pristupna na vymenu ?

Kdyz teda vymenim ty dve snimace na leve strane (predni,zadni) tak by meli shasnout obe kontrolky(ABS, rucni brzda ) ?

Editováno: , autor: crawn
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi to bude mimo, ale tahle závada mi připomíná situaci, když mi mechanik při výměně zadních silentbloků strhal závit na brzdové trubce, při zpětné montáži nápravy. Dlouho nic, pak začala blikat kontrolka. Diagnostika nic nenašla, brzdovky bylo dost, až najednou bác, zadní okruh bez tlaku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Vsiml sem si ze to zacne blikat jenom kdyz je zima. Kdyz je horko tak to treba zacne blikat ale az tak po 10 minutach nebo vubec,no kdyz je zima tak to zacne blikat hned jak sa rozjedu. Kdyz koukam na snimace jestli ukazuji rychlost tak ten predno neukazuje nic ale ten zadni ukazuje rychlost v poradku. Je tedy 100% chyba v tom snimaci na zadnim kole ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak pres vikend se dotoho pustim jen sebojimdemontazi brzd. Kdyz se demontuje tremen a budu ho chctit nasadit spet, neprestavi se mi nejak brzdy.Mam obavy jen o ty brzdy at se to nejak neprestavy a najednou mi to bude brzdit az moc a nebo vubec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Asi to bude mimo, ale tahle závada mi připomíná situaci, když mi mechanik při výměně zadních silentbloků strhal závit na brzdové trubce, při zpětné montáži nápravy. Dlouho nic, pak začala blikat kontrolka. Diagnostika nic nenašla, brzdovky bylo dost, až najednou bác, zadní okruh bez tlaku...

Sice to uz neni aktualni, ale jen muj takovej malej poznatek. Jak zadni okruh bez tlaku? Okruhy jsou prece krizem aby, kdyz ti jeden vypadne sis nerozbil hubu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...