Přejít na obsah

Columbus - aktualizace map


Doporučené příspěvky

servisní menu si můžeš aktovovat sám pokud máš diagnostiku

Sent from my iPhone using Tapatalk

Kedysi dávno som si ho aktivoval. Diagnostiku mám, ale ten návod nemôžem teraz nikde nájsť. Poradíš stránku kde to je uvedené?

Editováno: , autor: edob
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Doporucujem si najskor o tom nieco nacitat. Ak sa nemylim, ale skusenejsi ma tu kludne mozu opravit, nie kazdy firmware ide na kazdu jednotku. Zalezi od cisla jednotky aky firmware tam mozes nahrat, Takze 'najnovsi firmware' je fajn, ale neznamena to, ze ti pojde... to len tak, ked ti nahodou zlyha aktualizacia  Columbusu a budu sa tu mnozit prispevky 'preco asi' :)

Editováno: , autor: Martttin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Rád bych se zeptal na vaše zkušenosti s čištěním laserové čočky u Columbuse. Potřebuji přehrát dvouvrstvé DVD s mapami, bohužel ani opakované vypalování (na další a další DVD-DL) se nakonec nesetkalo s úspěchem u mé mechaniky. Jednovrstevně vypálené mapy (pro navigaci přímo z DVD) přečte i když mu to na můj vkus dlouho trvá než naběhne dotaz zda chci navigovat z DVD nebo uložit na HDD. Dvouvrstvé bohužel nepřečte vůbec. Opakovaně mi vyskakuje hláška "Chybné DVD". Bohužel potřebuji západní Evropu a ta se nevejde na jednovrstvené DVD už od nějaké Verze 10. Skoro začínám pochybovat, zda můj Columbus umí číst DVD DL...

Máte někdo zkušenost s úspěšným čištěním pomocí DVD lens Cleaner??? Lze to vůbec dělat? Pomohlo to, pokud jste se pro to rozhodli?

Mám variantu na vlhké čištění, ale mám z těch štětečků strach, aby mi čočku nepoškrábali.

Je možné, že by Columbus v autě z roku 2010 neuměl číst dvouvrstvě?

Děkuji za odpověď

Version info.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já s tím mám zkušenost. Od čistícího CD me všichni odvrátili. Columbuse jsem vymontoval a odnesl do místního servisu všemožné elektroniky (hlavne hifi) a ti vymontovali mechaniku a celou pročistili. Stálo mě to 400,-. Pak už to šlo, ale i tak to není dokonalé. Na čistící Cd bych se vyprdl i v tom servise mi to říkali.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 26. 6. 2016 at 9:41, Martttin napsal:

Doporucujem si najskor o tom nieco nacitat. Ak sa nemylim, ale skusenejsi ma tu kludne mozu opravit, nie kazdy firmware ide na kazdu jednotku. Zalezi od cisla jednotky aky firmware tam mozes nahrat, Takze 'najnovsi firmware' je fajn, ale neznamena to, ze ti pojde... to len tak, ked ti nahodou zlyha aktualizacia  Columbusu a budu sa tu mnozit prispevky 'preco asi' :)

Ja to delat nebudu. Necham to jednomu cloveku u nas, ktery se tim zabyva. Jen mne zajima, jake jsou posledni aktualni mapy (verze ci cislo) aby mi tam nenahral treba rok stary. Da se to nejak zjistit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zatím poslední mapy jsou V13, jsou pro rok 2016. Dá se to zjistit podržením tlačítka SETUP v servisním menu, pokud jej máš aktivované.

Výměna mechaniky není problém, pokud si člověk hodlá navi (auto) nechat, vyplatí se investovat. Jinak doporučuji nahrávat mapy přes SD kartu, do mechaniky vložit pouze spouštěcí CD a flash probíhá většinou bez problémů. Nouzově se dá mechanika vyčistit i tím CDčkem, kvůli nahrátí. Většinou se odcházející mechanika pozná právě na flashování FW nebo map.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

CD většinou vezme bez problémů, na rozdíl od DVD. A když samozřejmě ani to nebere, pak už jedině SD. Ovšem už jsem řešil oříšek, kdy DVD mechanika nebrala a SD slot byl úplně KO, nenačetl ani kartu. Tam pomohla výměna SD slotu a vyčištění DVD mechaniky. Ideálně vyměnit obojí, ale kdo bude platit díly :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napadlo mě také použít maps-tool 2 a instalovat pomocí CD/DVD a SD karty, jenže u tohoto programu je uveden požadavek na firmware 39xx a vyšší,  no z přeinstalace firmware mám obavy, jsem rád, že funguje vše co má.... a přeinstalaci FW beru jako krajní mez...., jsem rád, že tam mám tu, co tam má být... :-) a vše funguje.

Zajímalo by mě, zda někdo použil tento program a instaloval pomocí SD-karty i s nižší verzí....  Z výpisu SETUP (obr. uveden u předešlého dotazu) mám pocit, že mám verzi 2844 i když mě mate, že je tam uvedeno SW 2844, kdežto HW H55. Z diskusí jinde jsem vyčetl, že je nutné mít disk rozdělen na 3 sektory, což dělá ten vyšší FW, ale z výpisu SETUP se zdá, že já tam 3 sektory mám. Myslíte, že by šlo použít tedy instalaci DVD+SD karta i s touto starší verzí FW.....?

Včera jsem Columbuse rozebral v naději, že si tu čočku vyčistím ručně, vyndal jsem i mechaniku, ale k čočce jsem se už nedostal, respektive neměl jsem odvahu, pokračovat v rozebírání dál... Byl jsem rád, když jsem tam ty konektory zase všechny vložil jak patřili...  Výsledek je, že mi teď svítí kontrolka airbagů, protože jsem zkoušel, zda je vše správně složeno a neměl jsem zřejmě rámeček spojen s konektorem signalizace vypnutí airbagu při zapnutém klíčku zapalování. Takže jsem si přidělal práci a čeká mě návštěva servisu s vypnutím této chyby. Jinak celý vnitřek byl obdivuhodně prachuprostý....

to  Hanys: Kde ti mechaniku čistili??? Respektive poradili byste někdo kam s ní zajít, pokud nepůjde použít SD karta s mým FW?  Jsem z Tábora, ale zajet třeba do Prahy není problém... Jednovrstevné DVD s mapami čte dobře. Bohužel potřebuji WEST a ty už se nevejdou ve V13 ani na jednu vrstvu ani bez POI. Aktuálně mám nahrané V6.1  a to už je navigačně dost bída....

 

Mapy a HDD.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...