Přejít na obsah

Columbus - aktualizace map


Doporučené příspěvky

před 10 hodinami, michal2009 napsal:

CD většinou vezme bez problémů, na rozdíl od DVD. A když samozřejmě ani to nebere, pak už jedině SD. Ovšem už jsem řešil oříšek, kdy DVD mechanika nebrala a SD slot byl úplně KO, nenačetl ani kartu. Tam pomohla výměna SD slotu a vyčištění DVD mechaniky. Ideálně vyměnit obojí, ale kdo bude platit díly :)

Joooo přesně tenhle problém jsem řešil já. Čtečka mi nejde a mechanika taky nešla :D Na čtečku sem se vyprdl ... nejsem žádný posluchač, těch 5 písniček co mám v telefonu si díky ferdovi přehraji a cd jede po vyčištění tak na 80%, to stačí :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 4 týdny později...

Řekl jsem původně sice že i když mi čtečka karet nejde, nepotřebuji ji, ale protože jsem někde na alliexpressu našel čtečku za nějakých 250kč tak jsem si řekl že to zkusím. Přišla asi za 4 týdny, byla skoro stejná jako originál v rádiu, ale místo 3 čipů a jedné straně bylo u té z číny jen 2 čipy plus byli menší. No prvně jsem pochyboval, že to bude vůbec fungovat, ale podařilo se a čtečka funguje. Takže kdyby měl někdo problém, že nejde čtečka a potřebuje mapy a nechce vyhazovat 1500 za čtečku tady od někoho tak tohle je taky řešení. Výměna byla jednoduchá, jen 2 šroubky vrchní kryt, 2 další drží mechaniku a 4 šroubky drží přední panel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

chtěl bych všem co mají problém s aktualizací map napsat, že jsem s tím bojoval dlouho, mechanika v autě hlásila vadné CD/DVD-nechtěla načítat i když vypalování proběhlo v pořádku. Po zničených asi 10 medií jsem ve stavu zoufaství zkusil jinou vypalovačku. světe div se...bylo to tím. Až 3. vypalovačka zabrala, a i když palím na ta samé media, tou samou metodou a programem, bylo to mechanikou v notebooku! Zkoušel jsem tu metodu přes SD kartu a vše proběhlo jak bylo psáno. za cca 30min. Odpočet od začátku stojí na 31% ale tím se nenechejte zmást. Tak hodně zdaru ostatním..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak jsem si aktualizoval mapy v Columbusu pres DVD, ktere mi pujcil znamy. Mapy jsou V13 2015. Je mozne ze ta aktualizace (kopirovani) trvala cca  40 min? Chtel jsem si to zkontrolovat skrz tu funkci , jak se drzi dlouho SETUP,  ale nefunguje mi to. Je jina moznost jak zjistit aktualni verzi map? Díky

 

Delal jsem to stejne viz video nize

 

Editováno: , autor: fobik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 měsíce později...
V 10. 10. 2016 at 15:44, fobik napsal:

Tak jsem si aktualizoval mapy v Columbusu pres DVD, ktere mi pujcil znamy. Mapy jsou V13 2015. Je mozne ze ta aktualizace (kopirovani) trvala cca  40 min? Chtel jsem si to zkontrolovat skrz tu funkci , jak se drzi dlouho SETUP,  ale nefunguje mi to. Je jina moznost jak zjistit aktualni verzi map? Díky

 

Delal jsem to stejne viz video nize

 

Tak takhle jsem to přesně dělal, ale po vložení DVD se mě to nezeptá na to uložení. Jedině když zmáčknu NAV a dam pak tlačítko pro vysunutí dvd tak to napíše že se data ukládají a možnosti vysunout, oznámit po uložení nebo zpět. Jenže zde se děje to že jak je dole lišta se stavem instalace když doběhne až do konce cca po 30 minutách skočí opět na začátek je to normální postup instalace? Mám tedy počkat až to po druhé dojede dokoce? Je zima nechtěl sem být v autě hodinu a více :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdar!

včera jsem úspěšně vyzkoušel konverzi map BMW 2017 professional&speedcam v RNS510 ( Columbus) , v Superbu II mýho táty. Fungujou perfektně!

Oproti VW mapám mají výhodu v tom, že je tam aktuálnější východ, než u VW.

Další výhoda je, že jsou rozdělěné na tři oblasti WEST - MID - EAST .

Díky tomu se oblast vejde na obyčejné DVD a nemusí být na DL DVD,

u kterých bývá problém s vypálením a taky čtením v některých navigacích.

No a také by měli obsahovat databázi rychlostních kamer...ale to jsem neměl možnost vyzkoušet.

 

BMW mapy jsou rozdělené do tří oblastí :

DVD1: Western Europe
Andorra, Belgien, Frankreich, Gibraltar, Irland, Luxemburg, Monaco, Niederlande, Portugal (incl. Madeira), Spanien (incl. Kanaren) und Großbritannien
Major Roads West- and Easteurope

DVD2: Middle Europe / Central Europe
Belgien, Dänemark, Deutschland, Italien, Liechtenstein, Luxemburg, Niederlande, Österreich, Kroatien, San Marino, Slowenien, Schweiz, Tschechische Republik und Vatikanstadt
Major Roads West- and Easteurope


DVD3: Eastern Europe
Bulgarien, Estland, Finnland, Griechenland, Kroatien, Lettland, Litauen, Norwegen, Polen, Russland,
Rumänien, Slowakische Republik, Schweden, Weißrussland und Ungarn
Major Roads West- and Easteurope

 

Pokud má někdo zájem, tak ať mi napíše zprávu...

Editováno: , autor: clouseau
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Dobry den. Chtel bych se zeptat, kde stahnout mapy a popr. FW do meho columbusu. Zkousel jsem na oficialnim webu. Tam podle VIN zjistili, ze FW nepotrebuju a na mapy musim do servisu. (" Vaše navigace může být aktualizována pouze v servisu." ) Zkousel jsem jeden servis,abych zjistil,kolik si mam nachystat. Pry cca 2000 za aktualizaci, coz mi prijde dost. 

 

Delivery part Number: 3T0035680C

HW-version: H60

SW-version: 3984

Active map coverage: West Europe

Active map supplies: Navteq

Map version HDD 7333

 

Myslim, ze mam mapy stare a FW predpokladam taky.

Predem diky za odpoved. 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zdravím 

Před 3nedelema jsem si koupil superba Ii 2008 s columbusem jenže nejsem schopnej zjistit verzi fw a sw jak map tak Columbus. 

Kdyz dlouze držím setup tak jediné co mi naskočí je tabulka fm am držím dal víc jak 10s a do toho zkriteho menu to nepadne. 

Co mám dělat ? Napojit na diag. Abych věděl co tam je aby se aktualizoval fw a sw a pak tu od někoho z vás sehnal 17 mapy. Nebo jak pokračovat dík moc. 

Hezkej den 

tomas 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravym všetkych znalcou fora potreboval by som vašu pomos nahral som do Columbusa sw 5274 a potreboval ba som nahrať mapy cez sd kartu ale vždy neuspešne.Stiahol som si Maps Tool 2.1.3 prerobylo mi to na sd kartu prve tri subory som dal na kartu podla navodu ako som čital tu a dalši som vzpalil iso subor na cd v subore imgBurn najpomalšou rzchlosťou ako je.Vložim sd kartu všetko ok dam trojklik  po 20-ich sekundach vložim cd nabehne sw načita sw ale potom sa zasekne  piše že inštaluje  ale stale nič zamrzne a je koniec  pomože mu už len oprava neviem si s tym  rady skušam to už niekolko dni cez DVD mi to nechce načitať  neviem čo robym zle  ale som s toho na nervy mapy potrebujem  ich verzia je 8350 V 13 a sw T30035680G H60 sw 5274 a čo sa tyka sw po nahrati noveho sw mi prestal fungovať maxidot  to je  navigacia a audio da sa to nakodovať naspeť .Ďakujem za všsetky odpovede  od vas  ja viem že sa to preberalo už vela krat ale som tu novy auto mam superba  2

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...