Přejít na obsah

Tempomat - problémy, závady, dotazy


MRYD

Doporučené příspěvky

Ahoj všem, chci se s vámi podělit o svou zkušenost s nefunkčním tempomatem na OCII 2007. Měl jsem klasické příznaky vadné páčky, resp. přepínače/of páčky kontakt E45. Na tomto fóru jsem si našel hromadu návodů jak vše opravit. Čistil jsem kontakty, napružoval jsem sběrače, kontroloval přerušení drátů apod. Nakonec jsem se rozhodl pro přeletování kontaktu E45 s tím, že přepojím tempomat na stále zapnuto bez ohledu na polohu kolébky na páčce. Po přeletování kontaktů mi diagnostika hlásila stále stejnou závadu. Logiskou dedukcí jsem tedy došel k tomu, že závada není v páčce, ale v podvolantové jednotce, resp. v jednotce sloupku řízení. Podle typu, co mi vypisovala diagnostika, jsem koupil použitou za 600,-. (docela risk, zda bude fungovat) Měl jsem štěstí a po její výměně tempomat funguje. 

Po výměně řídící jednotky jsem musel nastavit základní funkce. Nefungoval posilovač, ABS a ESP. V postupech tady na fóru jsem našel, že se nejprve "opraví" posilovač a pak se provede základní nastavení snímače polohy volantu. Zkoušel jsem to nad 10x, ale stále posilovač a ani poloha volantu nic. Pak jsem postup zaměnil. Nejprve jsem provedl základní nastavení polohy volantu a pak teprve "opravil" posilovač. 

Na první pokus za 1 min. vše začalo fungovat, varovné kontrolky už nesvítí a vše funguje. 

Rozepisuji se tak obsáhle proto, že se musí nejen číst fórum, ale také použít vlastní znalosti, logiku a selský rozum. Mechanicky jinak oprava jednoduchá a naprosto bez problému. Děkuji všem, co sem píší. Bez vašich příspěvků bych asi pořád jezdil s nohou na plynu :-) 

Čau Petr

Editováno: , autor: Kapr11
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Dobrý den,

mám dotaz.  Octaviia 2, 11/2007.

vzměnil jsem podvolantovou jednotku a dal jsem multifunkční volant.

Podvolantovku jsem dal 1K0 953 549 CH.

Jenže teď mi nejde tempomat a diagnostika piše :

              Addresa 16: Elektronika volantu       Labely: 1K0-953-549-MY9.lbl
Objednací číslo řídící jednoky: 1K0 953 549 CH    HW: 1K0 953 549 CH
           Systém a/nebo verze: J0527           056 0111
                      Kódování: 0001534
                   Číslo dílny: WSC 01234 020 01000
               Další informace: 3T0959537   E221__MFL-URO   H07 0011   
               Další informace: Geraet 01000
                      VCID: 7AFE729935D6A89A93-802E
1 závad nalezeno.

00895 - spinac regulace rychlosti jizdy (E45)
            014 - defekt

 

Poradí někdo jak závadu odstranit?

 

Moc děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Dobrý den, pokud Vám fungovala páčka tempomatu před výměnou jednotky a nyní hlásí vadnou páčku, domnívám se, že se jedná o stejnou závadu, co jsem měl já, a to vadnou jednotku. Ta Vaše vyměněná jednotka je nová? Pokud ne, tak je možnost, že má vadu...

Mnoho zdaru

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Ahoj ahoj, Já trpím se svým tempomatem a už i hledám někoho, kdo se mi na to v Brně podívá.


Mám na Octiavii II facelift (rv. 2009, 1.9 TDI PD) problém s tempomatem: Přestal mi fungovat 
😃

A teď trochu přesnější popis. Tempomat přestal fungovat stylem, že se nezapne. Nevyhodí žádnou chybu na displeji v autě, prostě se ani nerozsvítí ikonka tempomatu a nic.

Dle diagnostiky, která hlásila ""pozice spínače tempomatu" mi servis vyměnil páčku blinkru (a tedy i tempomatu) za novou. Bohužel, tempomat se stále nespustí. Připojím-li auto na diagnostiku, vidím, že stav horního přepínače pro zapnutí, vypnutí a resetování tempomatu se zobrazuje. Tlačítka +- se však nemění. Problém tedy je v tom, že auto neví o stisknutí tlačítka, které tempomat spouští, obnovuje a upravuje rychlost.

Co se týče jednotky, byla měněná jako vadná asi před půl rokem za novou. Multifunkční volant i chytré budíky fungují.

Jsem ajťák, manuálně totálně nešikovný s lékařsky potvrzenou neexistující jemnou motorikou. Takže si to bohužel opravdu nezvládnu opravit sám. A můj běžný servis se do toho nechce pustit.

Editováno: , autor: sedy99
dopsal jsem info o jednotce
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...