Přejít na obsah

Tempomat - problémy, závady, dotazy


MRYD

Doporučené příspěvky

Chtěl jsem se zeptat z neznámých příčin mi přestal jít tempomat. Rikam ok packa je ještě původní dam jinou a to bude urcite tim. Ale bouzel cca měsíc fungoval bez problémů a zničeho nic se zacal za jizdy vypinat a postupne prestal fungovat uplne-_- Kdyz ho sem tam zkusím tak nekdy jede nekdy ne ale spis ne. Nevite nekdo kde by mohl byt problem?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne tak-NEPOUZIVAT zapinanie na vrchu packy. Staci ti predsa len aktivovat tempomat sipkou dolu(set).

Ak si ale trosku zrucny a trufas si na rozborku tempomatovej packy, tak nemusis kupovat novu, ale staci podla navodu vycistit tu tvoju povodnu. Najdi si tu na fore je to tu perfektne popisane ...

 

"Ano, je to přesný popis problémů kontaktů plošného spoje v páčce tempomatu, dělalo mi to taky tak, nejdříve ne moc často, ale zhoršovalo se to a letos na podzim už jsem to psychicky nevydržel (teplý start TDi není nic moc hezkého), vzal jsem kontox, tenký šroubováček a pustil se do opravy - páčku velmi lehce rozcvakneš, vyndáš plošňáček, rozpojíš konektor a plošňák vyčistíš (jen jsem to stříknul tím sprejem a vytřel opatrně hadříkem, ani jsem nerozebíral ten vypínač na plošném spoji), strčíš plošňáček zpět a je to. Od doby vyčistění mi to šlape jak hodninky, vypínač tempomatu nepoužívám.
"

http://forum.skodahome.cz/topic/48323-nefunkcny-tempomat/page-3?hl=nefunkční tempomat OII

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Dyzoon: Ja som ekonóm a zvládol som to. :)

plazboz: vyčistenie tempomatovej páčky funguje, pretože problém s tempomatom spôsobuje špecifiké konštrukčné riešenie vypínača tempomatu (prepínač na vrchu páčky). Grafitové kontakty zoxidujú a spôsobia nefunkčnosť tempomatu. Ťažko z toho usúdiť, či by podobné čistenie pomohlo pri problémoch s druhou páčkou.

 

Pre ostatných: páčka sa dá relatívne ľahko a bez problémov rozcvaknúť napr. s pomocou kreditky. Odpojiť, vybrať, rozobrať , vyčistiť, posladať, zapojiť, scvahnúť, hotovo. Na rozobratie je potrebný torx, veľkosť sa tu suším niekde na začiatku spomína.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten torx sem myslel že je 6 ale je to 7. Po vyčištění to mě šlapalo cca 1,5roku a jen se tady objevil Dyzoon a já napsal že už mi to dlouho od vyčištění funguje tak hned druhej den bác :D Nevím jak se tenhle stav jmenuje ale funguje vcelku spolehlivě kol100 Páčku sem v garáži nehtem rozlouskl a tišťák šup do kapsy, doma vyčistil a sem zvědavej jak dlouho to teď bude fungovat. Předpokládám když nepolezu do tohoto vlákna tak dlouho :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak pání já už taky...OII 1,6 MR2005, nejdříve mi tempomat sem tam začal vynechávat (z 10 pokusů se zapnul 8x) až do současného stavu - je prostě kaput. Ale problém je jinde než píšete...doporučuji se na to zaměřit všem co máte fórový tempomaty před FL - jak už tu dříve psal uživatel "mtank" co měl golfa V, tak sem zjistil to samé...nedalo mi to a v rychlosti při čekání na přítulkyni jsem si rozlousknul páčku a zatahal si za kablíky... 3 jsou přestřižený komplet o kloub a 2 jsou zlomený ale ještě drží pohromadě v bužírce...takže problém je jasný...nový tempomat kvůli tomu kupovat určitě nehodlám, zaletuju si ty kablíky zpět a mám to za nula peněz...vrhnu se na to příští týden až budu mět volno, pak poreferuji...

Editováno: , autor: tomcat007
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak pro více z Vás co automaticky měníte nefunkční tempomat..

 

Dnes rozebráno, sletováno a namontováno...práce když jste hračičky na max. 2 hod. Několik fotonávodů už tu je takže jen v rychlosti:

 

1. odpojit AKU - kostru

2. počkat cca 1 min.

3. volant rovně - natočit doleva o 45° - vycvaknout pomocí šroubováku pružinku airbagu a ten povysunout - to samé do prava a vyjmout bag

4. odpojit konektor bagu a bag odložit znakem nahoru

5. povolit a vyšroubovat šroub (tisícihran M12) volantu

post-32466-0-10801200-1374175475_thumb.j

6. označit polohu volantu případně udělat foto - pak sundat volant

post-32466-0-97173000-1374175486_thumb.j

7. vycvaknout horní kryt a pak povolit 3 šrouby na spodním (T25) + sundat páku nastavení sklonu (2xT25) a sejmout spodní kryt

post-32466-0-03627100-1374175499_thumb.j

post-32466-0-69310400-1374175509_thumb.j

post-32466-0-54601800-1374175521_thumb.j

8. povolit T7 na ŘJ a pomocí vrtáku 2,5mm vycvaknout přední klips a pak pomocí prstu ten zadní a sejmout ŘJ (možno nechat viset na konektorech)

post-32466-0-34237600-1374175560_thumb.j

9. vycvaknout kroužek pod volantem a sejmout - netočit s ním !!!

10. sundat směrem k sobě snímač úhlu natočení volantu

post-32466-0-45431100-1374175576_thumb.j

11. vzít spárovou měrku - nejlépe 1mm a odtlačit klips na vnitřní straně páčky a poté šroubovákem odjistit ten na vnější straně - sejmou páčku a spájet kablíky a pro jistotu je procinkat.

post-32466-0-35481600-1374175618_thumb.j

post-32466-0-29844600-1374175631_thumb.j

12. vše vrátit zpět v opačným pořadí a po utažení volantu označit šroub důlčíkem

13. nacvaknout bag a zapnout zapalování

14. připojit kostru AKU

15. pro kontrolu - zapnout rádio (nebude vyžadovat kód a normálně funguje), nastavit hodiny a stahování oken

16. jet vyzkoušet tempomat - kontrolka posilovače po pár metrech zhasne - vše OK

 

potřeba jen momenťák, plochý šroubováky, ráčna + ořech T7, T25 a M12, spárový měrky nebo list pilky, vrták 2,5mm , multimetr a pájku + náhradní kablíky.

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj všem. Koupil jsem oct 2 (MR 2004) a zjistil jsem, že je zde tempomat, ale nejde. Kontaktoval jsem původního majitele jsem zjistil, že tento pouze vyměnil páčku a nic víc. Tak aktivaci zvládnu, ale musím dodělat ten drát do jednotky, jenže nějak nevím odkud kam. Byl by někdo tak hodný, že by mi napsal co se tím drátem má propojit? Ideálně návod pro blbé (nejlépe i s fotkama). :-D Všem předem děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...