Přejít na obsah

LED denní svícení


rogerer

Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...
  • o 4 týdny později...
  • o 4 týdny později...

to hej ale ta ziarovka h15 je dost draha, co som pozeral na nete som nasiel osram za 26 eur jednu takze za dve skor 60 a to je vela za obycajne halogeny. Nemohli tam radsej dat h7 alebo h1 a zmensit vykon aby menej svietilo bolo by to lepsie riesenie. Denne 15w ide stale , dialkove obcas , takze skorej sa vypali to jedno vlakno 15w a treba kupit celu ziarovku

http://www.narva.sk/?cls=stoitem&stiid=24468

http://www.autodielymt.sk/zarovka-h15-12v-15-55w-pgj23t-1-osram_4745555.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 5 měsíců později...

Co vám na H15 vadí? cena? že to vyluzuje to ošklivé nažloutlé světlo? A zkoumali jste její životnost? Podle komentářů si to nemyslím.

Odkaz na Osram H15: Tady

Rozklikněte si technické údaje a čtěte.

Ve volném překladu má vlákno denního svícení životnost mezi 2000 - 4000 hodinami (v překladu zhruba 7x - 14x déle jak normální H7). To znamená, pokud vám H7 vydrží v autě zhruba rok, tak H15 vám vydrží zhruba 10 let.

O dálkovém vláknu netřeba hovořit.

Nemluvím ani o výhodách, že ta žárovka je v hlavním světlometu a né utopená někde dole v nárazníku. 

Joooo když se vám líbí ledky v nárazníku, což bylo cool zhruba před 3-4 lety tak prosím, jinak nevidím, krom další zbytečné investice smysl.

Editováno: , autor: Supermarine_Spitfire
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Napadlo mě, že by šly ledky dát do té lišty, co je mezi mlhovkami. Má to tak Mercedes třeba. Uměl by to někdo namontovat? Dá se to předělat tak aby ty H15 nesvítily a šel proud jen do LEDek?

 

 

Podle mě je to už moc nízko...navic to bude vypadat divne vedle mlhovek a moc uprostred....ja vidim ideal do ty skulinky nad mlhovkama :)

ledky.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nad ty mlhovky by třeba šly  tyhle (mají na výšku jen 1,9cm) nicmene chce to nejdriv zmerit veskere potrebne rozmery vc toho oblouku

 

Jelikoz tomu prd rozumim, zejmena teda elektrice.... tak jsem to tenkrat vzdal

 

Jinak na h15 mi nevadí nic...ale proste s LED by to vypadalo líp, kor kdyby se sehnaly bílý žárovky do potkávaček...

Denní se dá vypnout jednoduše vytažením příslušné pojistky (nevím jestli pak fungují dálky ale asi jo)...starší rapidi tam mají mít dokonce v pojsitkové skříni vypínač denního svícení). Takže pak stačí tedy vytáhnout pojistku a nové ledky příslušně připojit (nevím jak, nerozumím tomu)

Editováno: , autor: rogerer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 2 týdny později...

Nejdřív jsem uvažoval jako Rogerer, ale změřil jsem si délku mlhovky a zjistil jsem že vrchní část je dlouhá okolo 33cm a nepodařilo se mi nikde najít tak dlouhé a zaoblené denní svícení. A dávat tam jenom LED pásek se mi nechce, protože Ty LED pásky nemají ty zrcadýlka a proto nejsou tolik vidět. Teď mě spíš napadlo to dát na šikmou stranu mlhovek, Ale tam to zase vadí při případném sundavání mlhovky a navíc by nebyli tak velké. Je pravda že nejlepší by to bylo do toho světlometu, jak to má Rapid Sport.

post-83464-0-88788000-1408006748_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...