Přejít na obsah

"Automaticke" otevirani kufru/patych dveri


M_ike

Doporučené příspěvky

jelikoz tam vidim na te pruzine vuli, nedrnci to za jizdy?

a jeste jedna vec, koukam, ze pruzina je pouze na jedne strane. nemyslis ze po nejake dobe namahani tlakem pouze z jedne strany na viko tam vznikne vule resp karoserie nebude presne sedet? asi je to blbost co rikam, ale jen mne to tak napadlo :)

 

dik za info, vypada to zajimave.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na dálkáči všechno zůstává tak, jak bylo. dodělané jsou pouze pružiny.. A na to zavírání jsem si už zvykl. A není to tak strašný.. Jen jsem vypozoroval, že když mám kufr dlouho zavřený a nejdu do něj např. týden, tak pružiny nevystřelí víko do potřebné výšky aby se otevřelo celé. Ale po pár otevření a zavření, to zase funguje dobře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 2 měsíce později...
  • o 4 měsíce později...

Dobrý deň 

Chcel by som automatické otváranie kufra ale neviem kde by som našiel cely komplet pružiny motorček kabeláž ale aj diaľkové ovládanie so samostatným tlačítkom na otvorenie iba kufru.

Dúfam že to je pochopiteľne napísane. :)

Za rady vopred ďakujem  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Super frajeřina, já jsem však nadšený z té funkce odskoku, protože jsem o ní nevěděl a nejsem si jistý zda-li se o ní vůbec někde v manuále píše. Teď jsem to byl testnout a fakt jo. Tak že díky

 

Ahoj, možná jsem nechápavej, ale k čemu jinýmu než k aut. otevírání dveří kufru po přídání pružin je ten odskod dobrej?

Mám ho taky jak na R tak na Y ale nikdy jsem ho nepoužil. Nenapadá mě ani jak by to šlo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já ten odskok na FII používám hodně často a nemám tam žádné pružiny... Když jdu jen do kufru tak otevírám na klíčích jen kufr tím odskokem právě protože zbytek auta zůstane zamknutý, vezmu/naložím co potřebuji, zabouchnu kufr a jdu.. Kufr se po zabouchnutí zamkne sám, takže nemusím mačkat znova dálkáč..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím teda jak ostatní, ale můj Y i R fungují stejně:

 

1/ krátký stisk tlačítka otevření kufru = probliknutí blinkrů, odblokování zámku kufru, rukou chytnu kufr, zmáčknu zespodu spínač na otevření zámku, auto udělá zvuk odemčení a otevírám kufr, potom zabouchnu, auto problikne blinkry a zamkne se

 

2/ dlouhý stisk tlačítka otevření kufru = probliknutí blinkrů, odblokování zámku kufru, auto udělá zvuk odemčení, kufr odskočí o cca 1cm; rukou chytnu kufr, zmáčknu zespodu spínač na otevření zámku (bez toho nejde kufr otevřít, je sice odskočenej ale pořád jakoby zamklej), auto udělá zvuk odemčení a otevírám kufr, potom zabouchnu, auto problikne blinkry a zamkne se

 

Nevidím v tom rozdíl. V obou případech musím sahat rukou na spínač na otevření kufru a otevírat kufr. Je tam prostě navíc jen ten odskok, kterej je podle mě k ničemu.

Nebo Vám to funguje jinak?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vím o tom že se tady řeší pružiny, jen jsem reagoval na tenhle post:

 

Super frajeřina, já jsem však nadšený z té funkce odskoku, protože jsem o ní nevěděl a nejsem si jistý zda-li se o ní vůbec někde v manuále píše. Teď jsem to byl testnout a fakt jo. Tak že díky

 

Na to konto mě zajímalo, jestli se náhodou ta funkce odskoku nedá nějak jinak využívat, než jen k otevírání kufru pomocí pružin.

S tím že by si lidi doma dodělávali pružiny asi výrobce nepočítal aby jim kvůli tomu dělal přípravu v podobě "odskoku" - jinou funkci u něj prostě neznám...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pozdravujem Vás priatelia Rapiďáci.

Mám Rapid 1,2 TSI 77KW a zatiaľ 10 tis. km bez problémov.

Tak pružiny som včera objednal a dnes už sú u mňa na stole. Cena s dopravou 11,05 €. Tak že, cez víkend sa montujú. Ďakujem milichkymu za super návod.

 

80a168soeloyuem9q7ne_thumb.jpg

Editováno: , autor: FUMIHA
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Není zač, jen bych chtěl říci, že za chladného počasí se víko neotevře do potřebné úvrati, chtěl jsem to řešit silnější pružinou. Ale nakonec jsem to nechal být. Fumiha: nezapomeň tam dát alespoň 3 podložky pod každou pružinu, jinak se ti to nebude otvírat do potřebné úvrati. Nevím jak dlouhé jsi koupil pružiny, ale jestli to jsou ty 64 mm dlouhé, tak tam po čase dáš ještě jednu podložku..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...