Přejít na obsah

Jak vydělat parkovačky z předních světlometů


Deepness

Doporučené příspěvky

Osobně bych je tam s odporem taky už něchtěl - odpor se hodně zahřívá a rozpadají se LEDky (takovou mám zkušenost z jiného auta, kde bylo teda na žárovku i málo místa, resp. svítila ve velmi těsném prostoru), ale někdo říká, že bez problému. Každopádně já jsem to na SUPovi řešil tím druhým způsobem (resp. řešil mi to ferda25) a jsem úplně spokojenej. Chybové hlášení nemám vypnuté, jen přizpůsobené LEDkám...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdar lidi, 

dnes jsem instaloval ledky do předních parkovaček a k mému údivu, vše funguje bez problému a nehlásí žádnou chybu. Zkusil jsem tedy schválně ledku úplně vyndat a ihned chyba vyskočila. Moje požadavky na LED byly a) barva ke xenonům B) svítivost jako žárovka c) aby nebylo na první pohled vidět, že je instalovaná LED kvůli PaChům.

Moje řešení Osram LED w5w. a) barva 4000K B) má rozptylový klobouček, který světlo láme všude kolem c) díky kloboučku není vidět na první pohled že je to LED a jako bonus, jak jsem zmínil výše, nehlásí chybu na PP a ani se nemusí dodržovat polarita + a -

Koupil jsem zde: http://www.autozarovky.cz/osram-w5w-led-2850cw-02b-6000k-12v-1w-2ks-147

 

Takže spokojenost veliká.

 

Foto pro porovnání, pravá strana ve směru jízdy originál žárovka, levá LED. Foceno mobilem, ale rozdíl vidět je.

post-9491-0-85018400-1380287768_thumb.jp

Editováno: , autor: waikiki
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 let později...

Vzhledem k tomu že není kompletní téma a podle mě jde i o špatné rady uzavírám inteligentně téma.

Nikdo nečeká, že po pokusu o demontáž obrysu skončí demontáží celého světla kvůli poškozené kabeláži!

Jelikož už obrys pomalu odcházel,chtěl jsem žárovičky vyměnit.

U mě nějaký inteligent tahal obrys za kablíky kleštičkama bohužel to nebylo vidět a kdybych přemýšlel a nečetl rady odsud tak jsem na tom lépe!

 

Následkem tahání bylo jen, že povolila lehce izolace naštíplá kleštičkama a krom toho že se odhalil kablík. Začal se taky obrys vypínat plus hláška na přístrojovce.

Povytáhl jsem totiž kontakt a možná poškodil i plusový přívod to se teprve uvidí...

Jelikož to je dělané na tahání z příma a ne z boku, nešla objímka pořádně chytit a ani jsem ji napoprvé nedokázal demontovat! Snad někdo s malou ručičkou by to dal :-D

První i druhá žárovička odešla, jestli to bylo zkratem v kabelu netuším? Už jsem neměl další, dal jsem ledky a ty tedy při pár pokusech svítili bez problému.

 

Moje rada teda zní, buď si  udělejte očko z tenké stahovací pásky a navlékněte ho na vroubkované úchyty objímky W5W.

Což u jednoho obrysu šlo napoprvé a pak stačí jen zatáhnout a krásně to jde nebo kleštičkama chytit za ty samé vroubkované úchyty a vytáhnout

Hlavně ne jak nějací debilové za kabeláž! 

Pak si v klidu navléknout stahovací pásku a nechat jí tam a příště se nemusíte srát s nějakým vytahováním!

Když to nejde v normálním počasí, jak by jste to chtěli tahat v zimě? Jo hold když to nejde velkým kladivem, musí to jít větším :-(

Editováno: , autor: DiKey
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...