Přejít na obsah

Xenony blikají


drapek

Doporučené příspěvky

Delsi dobu pozoruju, ze mi obcas probliknou xenony. Probliknuti je velice rychle, jen si toho vsimnu, ze bych nevidel na cestu to se nestalo.

Xenony tam jsou z vyroby, je to OII z roku 2007, najeto je asi 81 tis km. V servisu si s tim nevedeli rady, zkontrolovali elektriku a ta je pry ok.

Nemate s tim nekdo zkusenosti? Cim to?

Diky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná se mýlím,ale ten problém jsem řešil na OI s origo světly a byl problém ve startéru(ballastu).Přehoď je z jednoho světla do druhého aby jsi viděl zda bude po výměně blikat to druhé světlo.Pokud ano je to tak jak říkám.Samozřejmě může být problém i ve výbojce,která může být už poškozena takže zase jednoduchá cesta prohodit z jednoho do druhého světla výbojku a uvidíš zda se vada projeví.Myslím že to bude jedno nebo druhé.Pokud servis prověřil elektroinstalaci.Ta závada může být sporadická.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 rok později...
  • o 1 měsíc později...

Mam stejny problem. Po vymeneny LP xenonu (po odreni) zacal poblikavat, cca kazdou minutu jakoby blikne na cca pul vterinu. V servisu rekli ze zavadu nenasli, ze je to normalni, ze je to spickama napeti. Predtim to ale nedelalo. Ma nekde podobne zkusenosti, je to jednotkou nebo vybojkou?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Ahoj Páni

No Dnes som prehadzoval BGS jednotku vo svojej octavii 2. No všetko je OK ale keď naštartujem tak mi blikajú oba xenóny. Neviem kde je chyba. Možno je chyba v kódovaní alebo ja neviem. Keď ale motor neni naštartovaný tak xenóny svietia normálne ako náhle naštartujem tak začnú blikať.

Žiarovky sú OK lebo sú nové.

Spínač na svetla je jedno v akej je polohe ale samozrejme to robí iba pri stretávacích. Inak je to s funkciou tunela.

Prikladám aj kódovanie. Asi sa tam niečo zle nakódované. Ďakujem za pomoc

41888F0110041A00470800000F00090000895D4313000100000000000000

Tu je aj Log po výmene BSG http://uloz.to/xsXfxwA/po-vymene-bsg-txt

Ďakujem za radu a pomoc.

Ak tak aj zavolam len pošlite číslo cez Správu.

Mooc dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 4 týdny později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 2 měsíce později...
  • o 1 měsíc později...

Mám OI a s blikáním xenonů se trápím už 3 roky. Dělá to hlavně po nastarovnání a následném zapnuté světel, xenon u řidiče bliká chvíli a pak svítí, pravý však bliká jak stroboskop i 10 vteřin a někdy se rožne, někdy ne, většinou pomůže světla vypnout a znova zapnout. Kupoval sem nové D2S Philips (čili origo-akorát mi bylo divná, že uvnitř v té malé skleněné bublině už byl takovej šedo bélej povlak)), ale žádná změna, zkoušel sem prohazovat jednotky od světel i to VN trafo ce je uvnitř světla, ale žádnou souvislost po různých kombinacích přehození sem nenašel :-(. Sere mě to čím dál tím víc, už sem si na to zvyknul (kontrola o auto předemnou nebo o zeď před kterou parkuju), ale když jede s autem mladá, tak kolikrát vidím, že přijíždí s jedním xenonem zhasnutým (si to holt nepohlídá :-)).

Máte někdo s tím zkušenost nebo někoho v Brně kdo by se mi na to mrknul?

Editováno: , autor: witt
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 měsíce později...

ahoj, mam problem se svetly...mam zaple svetla a samy zhasnou a zase se rozsviti...je to jen takove bliknuti...blik. dela mi to pri jizde, udelalo mi to na miste pri zarazeni zpatecky,take to udelalo pri pusteni blinkru, zda se mi, ze to blikne, kdyz projizdim vecer ve meste pod vysokymi rozsvícenymi poulicnimi lampami....nemuzu prijit na to, jestli ne nekde nejaka spojitost.proste to vzdycky jen nahodne blikne. ani nevim, jestli to dela jedno svetlo, nebo bliknou obe najednou...jednu dobu mi neco hlasil senzor svetel....ale ted uz to nic nepise.... ale nikdo nevi, co s tim delat...uz jsem bezradny....nema nekdo podobnou zkusenost?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli máš senzory světel (což máš podle toho dotazu) tak to může dělat senzor - obzvlášť když už dřív "něco hlásil", nebo jednotka a nebo něco jiného... co říká diagnostika?

 

Tohle asi těžko vyřešíš otázkou na fóru - stav se u nějakého šikovného mechanika nebo ve ŠA.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dělal mi to borec, co mi o něm tvrdili, že je dobrý na el.

nejdříve to hlásilo nějakou chybu senzor světel....ale nevím co. pak zase senzor, ale jinou chybu...něco že tam je malé nepěti? přečistil kostru a chybu to už nehlásí....ale světla nadále občas bliknou...údajně to konzultoval i se škodovkou, ale výsledek  žádný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo....a jestli jsou ve škodovce takoví mechanici, jako jejich prodejci náhradních dílu....že když jsem zjišťoval cenu toho čidla, které je na čelním skle pod zrcátkem....tak ve třech škoda servisech, mi tvrdili, že tam čidlo světel neni...a každý mi říkal jiné místo toho čidla...tak asi tak nějak o škoda servisu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo....a jestli jsou ve škodovce takoví mechanici, jako jejich prodejci náhradních dílu....že když jsem zjišťoval cenu toho čidla, které je na čelním skle pod zrcátkem....tak ve třech škoda servisech, mi tvrdili, že tam čidlo světel neni...a každý mi říkal jiné místo toho čidla...tak asi tak nějak o škoda servisu...

 

Právě proto jsem jako první možnost uváděl šikovného mechanika :)

 

Co zajet za tím borcem co ti to dělal - prostě tu je asi málo lidí co umí s křišťálovou koulí  :kol-28:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...