Přejít na obsah

Klepání (ťukání) v levé přední části vozu - vadný silentblok uložení převodovky


pusher...

Doporučené příspěvky

mám 1.2tsi 63kw 26t km najeto a každé ráno mě to klepání pěkně vytáčí :-/

 

Příští týden pojedu do servisu a pěkně jim s tím zatopím :) ŠA musí vědět, že nejde o náhodilý problém, snad tím aspoň trochu také pomohu :)

 

Jezdím do 3H v Praze na Pankráci, již jsem tam řešil 2 reklamace a neměl jsem problém s náhradním autem, tak teď doufám, že to taky projde :)

 

Dám vědět..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen taková informace. Dneska jsem byl objednávat nového YETIho, jel jsem tam Rapidem. Hned po příjezdu se mě servisní technik ptal, zda mi něco v Rapidu neklepe. Řekl jsem mu, že nic. Požádal mě, zda bych s ním nejel projet jeden okruh a on by řídil, aby si to poslechl. Souhlasil jsem a při zkušební jízdě mi řekl, že dostali informaci ze ŠA o špatných silenblocích u převodovky . Proto chtěl zkušební jízdu. Nic neslyšel. Překvapilo mě toto jednání, ale přičítám to tomu, že jsem objednával YETIho za cca 700 000,- Kč. Co je ale důležité, servisy o tom informaci mají. Pravda je, že na na dvou Rapidech už je měnili. Ale neptal jsem se, jaké číslo dílu tam dávají. Jinak mi ale řekl, že když tam měli první případ, tak jim ze ŠA řekli, co mají všechno rozebrat (náprava, atd.). Vše s nimi museli konzultovat. Prý trvalo 3 dny, než jim řekli, že mají vyměnit silentblok (vše musí konzultovat se ŠA, jinak jim to neproplatí). Když prý přijel druhý případ, tak už ten zvuk znali, napsali do ŠA, to jim odsouhlasilo výměnu a oprava trvala cca 30 minut.

A ještě jedna zajímavost - ne všechny silentbloky to prý budou dělat. A nejlepší je, že se to může objevit na úplně novém autě s nájezdem 20 km. Docela mě technik překvapil, jak se o tom rozpovídal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jupííííí, ozval se mi servis, silentblok jim dnes přišel, takže v úterý jedu na výměnu. Tak snad bude klid od tohoto problému. Od výměny 6RF199555D za náhradní 6Q0199555AS najeto něco málo přes 2tkm.

 

Hoši, hlavně se nedejte se a požadujte po servisech a ŠA výměnu za to H-čko. V ETCE je, jak jsem tu už psal, uvedeno jen to H-čko, D-čko jako by nikdy nebylo, tak přeci nebudete jezdit s díly, který kdovíco způsobí na dalších komponentech uložení hnací jednotky při nájezdech dalších km. Na tom jsem já založil svůj tlak na ŠA, že nemíním cokoliv řešit v budocnosti díky neodzkoušené kompatibilitě neodzkoušených různých typů lůžek uložení hnací jednotky. Auta máme v záruce, tak se musí holt snažit. 

Editováno: , autor: miklisek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mozna by to chtelo spojit sily sepsat to hromadne a odeslat jako stiznost do SA. Jednotlivec zmuze hovno, ale kdyby nas bylo treba 30 uz by to vahu melo.

Tak pánové, dal jsem si tu práci a spočítal, kolik zde bylo D-čkovým silentblokem postižených zde na fóru, Petrrr to odhad docela přesně, sekl se jen o 10%:

33 kousků

To je teda poměrně dost, i když jsou to vlastně jen ti, co si o tom píšou na takřka vědecké bázi. Kolik je asi laiků a mlčící většiny?

Ke dni 18.3.2013 mají H-čko namontováno 3 lidi: MiKy*, tony.m a vlakars. Já, vpv a ematas mají přislíbenu opravu a ŠA, resp. servis, se jim sám ozval (ale víceméně až po urgencích a dopisování si.....). Co zbývajících 27 lidí? Napište, jak jste dopadli, resp. neleňte a domáhejte se práv zákazníka na kvalitní a funkční výrobek. Po D-čku se totiž v ETCE slehla zem a ŠA dělá mrtvýho brouka s tím, že v RAPIDu bylo vlastně od počátku výroby H-čko. Takže si myslím, že máte všichni právo na výměnu v rámci záruky a bez okolků. Teď snad už nebudou servisy tápat a dělat obstrukce, když je doufejme H-čko v dostatečném množství skladem a takřka po skoro půl roce se ví, že to není jen zákazníkův výmysl, ale KONSTRUKČNÍ VADA.

Ale řeknu vám, byl to boj, že jo?    

Editováno: , autor: miklisek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jedu na výměnu zítra už mi volali ,to je slávy po 3měsících, každopádně od 6týdne telefonáty do přímo do Bolky při tom 3 jsem použil medializaci a tohle je výsledek ............Vážený pane XXXXX, jak jsme již uvedli, tato situace nás velmi mrzí, a proto bychom byli velmi potěšeni kdybyste, jako omluvu
přijal kompenzaci ve výši jedné bezplatné servisní prohlídky Vašeho automobilu, včetně výměny náplní, do 10 000,- Kč, bez DPH.
Pokud tuto nabídku přijmete, dohodne s Vámi pan XXXXX její realizaci

Editováno: , autor: heckeer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja psal na tu jejich adresu a nic...takze v pondeli volam servis co jako kdyz ematesovi to vymenili :) navic mi tak jebe ze si myslim ze to uz zas zacina klepat:D

 

nechapu co je to za logiku, proc jemu to vymenili a mne ne (jen kvuli tomu ze si stezoval ?) Byli jsme tam ve stejny den....tohle jednani je fakt hrozny:(

 

nebo mi to automaticky vymeni na servisni prohlidce? :D

Editováno: , autor: rogerer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak náhrada za čas, benzín atd o tom není řeč :))) to byl bylo jak z pohádky :)))

já osobně jsem asi prostě prudil a prudil :))

servisní prohlídku mám ovšem až za 2 roky (pokud se nepletu). takže jsem opravdu zvědav, jak to s tím čerpáním čáskty dopadne :))

Editováno: , autor: emates
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...