Přejít na obsah

Kontrolka emisí - problém


Kyle

Doporučené příspěvky

  • o 3 týdny později...
Není potřeba citovat poslední příspěvky a hlavně svoje

Pani chcem sa spytat na kontrolku elektroniky motoru.Po zapnuti zapalovania sa nerozsvieti.Podla navodu sa ma po nastatovani zhasnut.Navod na obsluhu mam pozicanu z ineho auta.Mam fabiu 1.4mpi r.v.2000 clasik.Je to problem?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V hornom rohu je tlačitko Hledání klikni naň a zvol více možností hledáni vypíš hladané slovo napr. kontrolka a daj vyhladať trebás iba vo Fabii a vyhodí ti to tolko stránok,že ich budeš čítať aj týžden ;)

Tento týždeň som mal aj ja problém s touto kontrolkou svietila občas a motor tiež občas potriasol Vag písal závadu na prvom válci tak som vymenil sviečky už mali viac ako 60t km/Champion/ dal som Brisk ale problém sa nestratil. Všimol som si ,že to robí za studena a po prekročení 90-ky auto prestalo ťahať.Dnes som vybral vstreky,že ich medzi sebou vymením aby som zistil či robí neplechu vstrekovač 1 válca a zistil som, že na ňom poškodená tesniaca gumička do sacieho potrubia. Pri kontrole ostatných som zistil,že sú poškodené 3 a iba jedna je OK. lol Tá na prvom bola poškodená zo spodnej strany tak som ju otočil a zložil vstreky naspäť lebo nové nemám a škodovka už bola zatvorená.Vymazal som chyby a auto riadne prebehol a je po závade ani netrhá ani kontrolka nesvieti. :palec2:

Takže hned v pondelok ráno bežim do škodovky po nové O krúžky a dúfam.že to bude OK!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes sa mi naskytla moznost pozriet fabiu ztoho isteho roku 2000.Tiez jej nesvieti kontrolka riadacej jednotky motora pri zapnutom zapalovani.V jednom clanku som cital ze do urciteho roku sa to neaplikovalo.Je to naozaj tak?

EDIT:není potřeba citovat slohy

Editováno: , autor: Standis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

To Vikino: mohl by jsi přesněji definovat svoji závadu, na kolik tě vyšel ten o kroužek na ty vstřikovače? mě to pořád vyskakuje a na vagu to píše toto:16554 rada 1:system odmerováni paliva chybná funkce

P0170-35-00

mám klapu vyčištěnou, přetěsněnou, vyměnil jsem aj paliv. filtr s regulací, přehodil jsem vstřikovače vyměnil jsem na 1 těsnění ty O kroužky cena jednoho byla 95kč jsem se malem posral a chvíli asi tak 300km žádná emisní kontrolka nesvítila a pak zase blik , jsem měl chuť to rozbít :help::help::help::help::help::help::help::help::help::help::help::help::help:

:help::help::help::help::help::help::help::help:

mam taky 1.4Mpi 44kW

Editováno: , autor: wiglegummi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tie krúžky na SK stoja 180sk jeden ja som myslel že to je cena za sadu ale rýchlo ma vyviedli z omylu. lol Ale našťastie som ich zohnal v obyčajnom obchode s auto súčiastkami kde stál 1ks asi 80sk.

No ale závada v krúžkoch nebola . Zistil som,že to robí vstrekovač po výmene je všetko zatial OK. Niekedy jednoducho vynechal a o chvílu zasa išiel v pohode.

Mne to hádzalo chybu 16686 alebo 5 podla toho na ktorom válci ten vstrek bol.Prehadzoval som ho aby som zistil či to robí on.

Editováno: , autor: vikino1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mi to dělá taky. Když mám po ruce mechanika nechám to zhasnout, jinak to zmizí po cca1000km. Ríkal mi Cimbu že nemám čepovat až po okraj respektivě víc zasunout pistoli při tankování. Většinou se mi to ukáže, když stojím někde na neutrál.

Ze začátku mi to bylo nepříjemné, ale teď už se tím nezabývám. Udělej to taky tak:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi ja som minulý rok práve pre to vymenil obe lambdy...sem tam mi to cukalo a trhalo....Jazdím vačšinou na plyn...je zaujmavé že na plyn mi to ide dobre, aj kontrolka vtedy zhasne. Ale na benzín to ide blbo, svieti kontrolka motora. Po tých výmenách auto ide lepšie, ale stále to svieti. Najhoršie na tom je to že cez emisie normálne neprejdeš...Vag vypisuje to isté čo Vám. Skúšali ste vymenit niekto aj čerpadlo paliva/benzínu/, ak ano s akým výsledkom??? :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...