Přejít na obsah
View in the app

A better way to browse. Learn more.

ŠKODA Forum - SKODAHOME.cz

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Doporučené odpovědi

Publikováno

Mám novou Fabku. Když jsem jí koupil měla fest orezlé přední kotouče. Teď, když brzdím určitou intenzitou začne se dost chvět volant. Zdá se mi, že se to trochu zmírňuje, ale nevim, zda se to ztratí zcela. (oprava, výměna)

Většinou když jsou KO kotouče tak "kopou" do pedálu, ne do volantu.

to vypada jako spatna geometrie anebo nevyvazene kolo.

Novou fábku a tak orezlé kotouče, že Ti hází volant?! Měl jsem teď stejný problém - silně mi při brždění vibroval volant; v pedálech jsem příliš velké kopání necítil. Kotouče jsem vyměnil a problém je pryč - byly hodně vyrezlý. Dá se to taky vyřešit tak, že je sundáš a podle toho jak hodně jsou zrezlý je buď pořádně očistíš od rzi nebo je necháš přejet na soustruhu - když kromě silné rzi budou i blbě obržděný.

Pokud budou kotouče ok, tak to bude skutečně sbíhavost nebo nevyvážený kolo.

Většinou když jsou KO kotouče tak "kopou" do pedálu, ne do volantu.

to by ses asi divil jak hážou volantem ;) (mám na fábce už třetí <_< )

  • Autor

Když nové tak origo nebo něco jiného

No mě taky auto brzdilo jak chtělo. Při výcekrát zabrždění rychle po sobě,mě tvrdl pedál a prostě auto brzdilo čím dál míň. Pokud jsem pak jel chcilku normálně,tak to zas brzdilo jak čert.

V pátek jsem to rozdělal a byl prasknutá hadice mezi podtlakvou vývěvou a posilovačem brzd. Bylo to velmi dobře schovaný - zespoda hadice a bez jakých koliv hlasových projevů. Tak jsem to prozatím omotal elektro páskou a je to lepší. Už mám objednanou novou hadičku.

no tak dobrý, prostě sem asi brzda a nepochopil jsem vtip ;)-_-

jinak kotouče sem dával dvakrát origo škoda, a teď jsem dal zimmermann(nevim pořádně jak se to píše ;) + seriový desky a i to brzdí řekl bych líp)

až budou prašule tak tam skusim nasadit i kotouče dozadu a uvidíme co to bude robit(nemám ABS-už dost lidí mi tvrdilo, že by to nemělo vadit)

  • 4 měsíce později...

Mám na fabce ujeto 130tis a první kotouče a detičky jsem měnil ve 110 tis. km. Teď mám 130tis a když brzdím tak mě vybruje volant jsou to kotouče ? nebo to může byt něco jiného. Poraďte prosím Děkuji

Může to být zkroucený kotouč, nevyvážený kola nebo třeba ruplá guma, která drží rameno,,,stačí kotouč bržděním ohřát a pak třeba vjet do kaluže a zkroutí se... :ph34r:

zavisi to od toho ci su dobre namontovane..

Ale mne to robilo tiez a tiez iba pri brzdeni a potom sa zistilo ze to bolo pneumatikami pred kolapsom...

Hlavne ked su zodrate zvnutra,myslim predne..

Checkni geosku tiez...

Kotuce to podla mna nebudu, tie by mali byt okej ak su dobre nahodene.

já bych to vsadil na kotouče, já už mám třetí a najeto 95 tis(dvoje se zvlnil)

Pri brzdení to robilo aj mne, taktiež aj v rýchlostiach nad 100 km/h. Bola to geometria. Dal som to spraviť a už to nerobí :)

Ja mam najazdene cca 40 000km a robi to aj mne.Pri lahkom brzdeni to trasie volantom ak zoslapnem viac prestane. Pri zaradenej rychlosti a jemnom pribrzdeni sa mi zda ze to neni az tak intenzivne.Ak sa bude dat tak by som to chcel dat cez tyzden na sustruh a skusit ich stocit.Nechce sa mi uz menit celel kotuce a aj brzd. dosticky.S kotuca je dole tak 0.5mm a dosticky su tiez uplne v poho tak snad sustruh pomoze :D

Upraveno od makov

  • 2 týdny později...

Není to kotoučema ale brzd. destičkama. Prostě je jedna strana sjetá drobet víc než ta druhá. Časem by se to mělo doseřítit samo. U zvlněnejch kotoučů ten volant vybruje pořád,t.j. při malé rychlosti málo při vyšší víc. :)

  • 1 rok později...

nechtěl jsem zakládat nový příspěvek.

při brzdění my půl roku stará fabka 1,2 s abs začne občas kopat do brzdového pedálu. Děje se to při spuštění abs. Nevím jaké máte zkušenosti s abs, ale asi by to zpětnou rakci na pedál mít nemělo. V servisu mi řekli že je to vpořádku. To kopání je takové křup křup do brzdy :help: .

Pokud ti spusti ABS, vzdycky to budes citit v pedalu prave takovym kopanim. Je to proste konstrukcni vlastnost a je to v poradku. Dela to kazde ABS u kazdeho auta.

Pokud ti spusti ABS, vzdycky to budes citit v pedalu prave takovym kopanim. Je to proste konstrukcni vlastnost a je to v poradku. Dela to kazde ABS u kazdeho auta.

Díky moc za odpověď. To jsi mě uklidnil.

Pokud ti spusti ABS, vzdycky to budes citit v pedalu prave takovym kopanim. Je to proste konstrukcni vlastnost a je to v poradku. Dela to kazde ABS u kazdeho auta.

U všech aut ne, zkus se projet nějakým MB, co má SBC ;)

U Fabule to je ale v pořádku, v tom máš (jako skoro vždycky ;) ) pravdu.

P2M: Ano, P2M ma opet pravdu! :palec2:

Puvodne jsem chtel do sveho predchoziho prispevku o SBC, tedy elektrohydraulickem systemu u MB, pripadne o nejnovejsich elektromechanickych systemech (napr. klínový systém od Siemens VDO), pripojit kratke pojednani, ale nakonec jsem si to rozmyslel... ;)

Peugeot 405 do r.v 93 s abs ,měl taky jiný systém. taky to nekopalo.

P2M: Ano, P2M ma opet pravdu! :palec2:

Puvodne jsem chtel do sveho predchoziho prispevku o SBC, tedy elektrohydraulickem systemu u MB, pripadne o nejnovejsich elektromechanickych systemech (napr. klínový systém od Siemens VDO), pripojit kratke pojednani, ale nakonec jsem si to rozmyslel... ;)

:D-_-

Ten klínovej systém od Siemens se mi taky (já jsem ale laik) zdá taky moc zajímací :)

  • 9 měsíců později...

Mam takovej problémek s brzdama a asi nejvíc se to hodí sem. Asi před rokem jsem nechal vyměnit vepředu destičky a sjeli mi na soustruhu i kotouče. Poslední dobou, a zdá se že to postupem času zesiluje, je cejtit hlavně když pomalu dobrzďuju třeba na křízovatku, jak to brzdí nerovnoměrně (brzdí,nebrzdí,brzdí,nebrzdí....) prostě takový cuk cuk cuk. Ale při silnějším sešlápnutí nebo brzdění při vyšší rychlosti se zdá vše OK, žádný vibrace a nic.... Kotouče jsou ještě dost tlustý, myslíte, že se mohli zohýbat? Nebo to může bejt něčím jiným? Třeba hodně starou brzdovou kapalinou? Nebo něco na nápravě? Je to 1,4MPI 2001

Ahoj, mám problém s čelistma, při přejezdu nerovností mi cvaká pravá přední čelist, měl jsem jí sundanou, dal jsem jí zpátky a chvíli byl klid. Je volná když s ní člověk,cloumá k sobě a od sebe. Je dotažená nadoraz. Poradí někdo co s tím??

Nic s tím, mě to dělá od výměny destiček. Asi budou volnější čepy.

Připojte se k diskuzi

Můžete publikovat nyní a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a publikujte s vaším účtem.

Host
Odpovědět na toto téma...

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.