Přejít na obsah

Vaše spotřeba


Hurikan88

Doporučené příspěvky

75% Praha a zbytek kombinace dálnic a okresek

 

To ti ještě klesne, já jezdím taky hodně město mám aktuelně průměr 8,8 l/100km.... takže po ujetí 9tis km mě klesla spotřeba o 0,2 l / 100km (předím jsem měl průměr 9,0)... je otázka, zda je to zajetím (sednutím) motoru nebo tím, že jsem se naučil efektivnější jízdě :kol-32: ... ale rozhodně se neloudám....

Editováno: , autor: Napalm
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Druhá cesta byla za 6,1l. Pneu je teda 225/40 R18. To byl ale jen takový první a poslední pokus co se dá z autka nedostat :-)  - na spotřebu nejezdím.

Dlouhodobá spotřeba je přes 8l.

Chorvatsko asi 1100km s toho 800km po dálnici, tak tempomat nastaven na 150km/h, tak cesta tam 8,1l a nazpět 7,9l.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky mam DSG a jezdim v normalnim rezimu, pokud se nejedu vylozene projet. Nemam totiz volic jizdnich rezimu, takze ja jen prepinam D a S na prevodovce :-)

 

Rezim si muzu prepnout jen pro adaptivni tempomat, kde to mam taky na ECO.

Editováno: , autor: PatrikJ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spotřebu na dálnici hlavně zvedá aktivní tempomat... protože prostě neumí narozdíl na nás lidí předvídat, to je totiž nejlepší způsob jak ušetřit palivo, jet co nejvíce plynule (což např. na D1 nelze), absolutní rychlost není tak zasadní (do těch cca 150Km/h)... a pak jak píšete má vliv sklon terénu....  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hurikáne...u RS TSI to přece nemá cenu "řešit" v tom smyslu, jak mít co nejnižší spotřebu...poznatky o tom, jakym stylem, v jakym terenu, a na jake vzdalenosti dosahovat pozitivnich vysledku spotreby, to beru. ale řešit, jestli se dostanu na 5,9...u 220konovyho benzinu mi prijde zkratka zvlastni. navic, PP obcas neodpovida realite (u me ukazuje o cca 0,3 l na 100 vic) no a pak, tenhle motor si asi nikdo z nas nekupoval kvuli eco runum. no a na zaver cena PHM, jak sem jiz uvedl drive...tahame z kapes v prumeru stovky mene prio kazdy plny nadrzi (v budoucnu se muze zmenit, to beru)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ad Weithfisto: mam tez na firmu, ty to mas prideleno jako sluzebni? (nechapu, pochopil bych snad jakoukoliv motorizaci vyjma 2.0 tsi, pokud opravdu firemne hodne jezdis) ci sis to poridil sam, jako sluzebni...a nyni bojujes s hodnotami v TP? celkove mi to stale moc jasne neni...ale nebudu rejpat, ani sem to nechtel...jen mi to proste k rs tsi neladi.ovsem samozrejme je naprosto pochopitene venovat se tomu tematu ve smyslu, co tu spotrebu zveda a co naopak snizuje. tak krom vyse uvedenych promenlivych je tu dalsi a tou je protivitr. dnes foukal temer proti (liberec praha) a hned to bylo o pul litru jinde. to je svinarna! 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ad Weithfisto: mam tez na firmu, ty to mas prideleno jako sluzebni? (nechapu, pochopil bych snad jakoukoliv motorizaci vyjma 2.0 tsi, pokud opravdu firemne hodne jezdis) ci sis to poridil sam, jako sluzebni...a nyni bojujes s hodnotami v TP? celkove mi to stale moc jasne neni...ale nebudu rejpat, ani sem to nechtel...jen mi to proste k rs tsi neladi.ovsem samozrejme je naprosto pochopitene venovat se tomu tematu ve smyslu, co tu spotrebu zveda a co naopak snizuje. tak krom vyse uvedenych promenlivych je tu dalsi a tou je protivitr. dnes foukal temer proti (liberec praha) a hned to bylo o pul litru jinde. to je svinarna!

Auto mam na ICO, ale nekdy kdyz je nedostatek sluzebnich jezdim svym. A tam se me proplaci benal podle spotreby v TP, coz u tehle motoru je totalne mimo :)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...