Přejít na obsah

MR 2015


sytic

Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 týdny později...

Par postrehu z tyden stareho auta ( mr 2015 tedy, liftback, ambi fresh)

Na motoru 1.6 tdi 66kw mam kryt

Pri dennim sviceni sviti budiky, jakmile se setmi, zhasnou (nemam ale destovy senzor)

Nekde jsem myslim cetl (nebo si to pomatuju blbe?) ze rapid nema foukani na nohy zadnich cestujicich, muj ma.

Posilovac je nastaven na nejaky tuzsi (sport) rezim nez zkouseny spaceback 1.2 tsi ( nemam ale uplne prime srovnani)

Prepnuti na dalkova svetla neni odpruzena poloha, packa zustava v zadni poloze

Stropni svetlo vzadu je ovladane spolu s prednim stropnim svetlem (+ma tlacitko jako predtim)

Mam hlidani tlaku v pneu ( ale to uz je povinne)

Nevim jestli neco z toho uz mel rapid 2014, srovnaval jsem vetsinu s 2013

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Logika svícení budíků: při setmění zhasnou, aby tě to donutilo rozsvítit potkávačky. Když ti budou svítit budíky, nemusíš si všimnout, že nesvítíš. Další věcí je, že kontrolka potkávaček zmizela z palubního štítu, tak se to asi snaží nahradit tímto systémem?


Odpruženou polohu páčky přepínání dálkových světel má např. OII FL někdy od roku 2011. Nějak mi to ale nevyhovuje, já tam naštěstí mám klasické řešení = pevnou polohu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Logika svícení budíků: při setmění zhasnou, aby tě to donutilo rozsvítit potkávačky. Když ti budou svítit budíky, nemusíš si všimnout, že nesvítíš.

 

Aha, tak to má docela logiku.

 

 

Další věcí je, že kontrolka potkávaček zmizela z palubního štítu, tak se to asi snaží nahradit tímto systémem?

 

Ovšem tohle je ostuda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to právě není pravda - světla pro denní svícení nejsou u některých novějších škodovek (minimálně už asi čtyři roky) totožné s tlumenými/potkávačkami. Tuto kontrolku jsem měl nepřetržitě od Š120, spíš nechápu, proč zrušit něco, co je léty prověřeno. Ona tam snad dokonce v tom přístrojovém štítu je, jen to není funkční - někde se to tady řešilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Něco málo k předchozí diskusi o kontrolce tlumených světel. Pro mě je další kontrolka tlumených světel ve štítu zbytečná, když už je jejich signalizace použití na samotném přepínači na palubce a když je svícení či nesvícení indikováno funkcí podsvětlení budíků. Jakmile mi pohasnou budíky, tak zapnu přepínačem světla, budíky se rozsvítí a já bezpečně vím , že svítím. Nevím proč bych tam měl mít v budících další rušivou kontrolku. Úplně stačí standardní signalizace použití dálkových světel. Tolik můj názor na věc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to jestli je nebo není dobrá volba se teprve uvidí :D, auto jsem objednal aniž bych v tom vůbec jel. Jenom jsem ho okoukal staticky na autosalonu.Chtěl jsem nějaké "standardní" auto tak uvidíme. Barvu mám tu co je na všech reklamních fotkách "cappuccino beige" ono není moc na výběr. Pastelové se podle mě na to auto moc nehodí. Stříbrná je nudná, tmavě šedivá Rhodium není ta šedivá co bych si představoval, černá je zase nepraktická, tak jsem si objednal to Cappuccino

 

Každopádně jsem využil financování Olé, takže 2 roky nové auto. Přesně tak si to představuju, ideální akce pro mě.

 

Jenom by mě zajímalo co bude jiné v MR2015. Mimochodem nevíte co se za žárovku v DRL, vypadá to, že Toledo má denní svícení naštěstí samotnou žárovkou narozdíl od kombinované H15 v Rapidu

Editováno: , autor: Ace2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...