Přejít na obsah

Kost stabilizátoru


Host aka

Doporučené příspěvky

Zdařec chlapy, chtěl bych se zeptat na to "gumové uložení" předního stabilizátoru, jak pěkně Cosby nafotil. Čeká mě výměna - je posmrti. Jdou vyměnit aniž bych musel pouštět nápravnici dolů a demontovat kosti? Kamarád mi tvrdil, že to měnil na Golfu IV a musel nápravu spouštět cca o 5cm aby se na to uložení dostal. Vadila mu nápravnice a tyčka řízení. Podle toho, co je vidět, tak by to mohlo jít bez větších problemů. Zatím jsem se na to nedostal, tak se chci předem trochu připravit jak na to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdařec chlapy, chtěl bych se zeptat na to "gumové uložení" předního stabilizátoru, jak pěkně Cosby nafotil. Čeká mě výměna - je posmrti. Jdou vyměnit aniž bych musel pouštět nápravnici dolů a demontovat kosti? Kamarád mi tvrdil, že to měnil na Golfu IV a musel nápravu spouštět cca o 5cm aby se na to uložení dostal. Vadila mu nápravnice a tyčka řízení. Podle toho, co je vidět, tak by to mohlo jít bez větších problemů. Zatím jsem se na to nedostal, tak se chci předem trochu připravit jak na to.

Tak takového mechanika bych vrátil do mateřské školky.Dělal jsme to doma před barákem na obyč.zvedáku.Je potřeba mít alecelý předek zvedlý,jinak to napružuje jednu stranu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 týdny později...

Tak gumy vemeneny. Jak na rameni tak i na stabliku a na tycce. Na tycce jsme vylis. ty stare a nove nalis. nove pres mydlo. Pak nastal cas na gumy stabliku. Hlavne at si neukroutite sroubek - poradne pred odsroub. promazte. Vymena lehka, jak rikam hlavne namazat pri povolovani. Dale ramena dolu. vytlaceni cepu oky. Povoleni sroubu toho zad. silen. oky. Ale ten predni na rameni - pri povolovani uvnitr v naprave - vam vsem praskne matka, ktera je privarena bohuzel od vyroby jen jednim bodem a pri povolovani vam praskne, takze sroub se vam bude protacet. A co ted. Matka je uvnitr.

Musite vzit flexu a zespoda odriznout ramecek na uvolneni mista pro svar na CO. Matka privarena a mohlo se dale povolovat. No maji to peknou vyrobni chybu. Asi se nepocitalo, ze se to bude povolovat a tak se uvnitr ta matka jen nabodne - na dotahnuti postaci. Pokud by nekdo sund. ramena a stalo se mu toto, at napise, poradim. Ja jsem uz mel takto jednu stranu na aute udelanou od servisu. Urcite nemenit celou napravnici!!!!!!!

jinak nalisovat na rameno gumy taky oky. Jen hlavne rovne a spravnou polohu tech gum. Pomocnikem - vykuchane lozisko - ten obal se pouzil na stlaceni silenbloku.

Na dilne je desitky techto vykuch. lozisek na vytlacovani urcitych komponentu. Uvnitr obalu loziska mensi svar po obvode - na vystuzeni obalu. Dosti bylo kousku jinych rozmeru a trefa presne na rozmer silentbloku. Jinak urcite namazat prosim vas pouze jen grafit. vazelinou - ty gumy na stabilizatoru at vam nevrzou - casto vrze po namazani vazelinou ci na sucho. Nemusite kostice :) ahoj

Editováno: , autor: Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zeptám se jako úplná laik - a co Powerflexy? Jsou sice dražší, ale někde jsem tady čet, že se s origo nemůžou rovnat.... sem pasujou taky? Začíná mi taky při bždění lehce kopat pedál, auto má 140tis. a budu radši postupně měnit vše důležitý, protože bylo SAKRA bez servisky :wallbash:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zeptám se jako úplná laik - a co Powerflexy? Jsou sice dražší, ale někde jsem tady čet, že se s origo nemůžou rovnat.... sem pasujou taky? Začíná mi taky při bždění lehce kopat pedál, auto má 140tis. a budu radši postupně měnit vše důležitý, protože bylo SAKRA bez servisky :wallbash:

Jasne, pasujou a chystam se na ne na jare, je to poradnej matros, ne ta zvejkacka, co tam je origo :(http://www.powerflex.co.uk Ale cena je ponekud vyssi, asi 8-10x :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Chtel bych se zeptat.mam Octu 1,8T r.v.00 a mam misto techto plastovych kosti,takove kovove tycky(je to tak spravne???).Pri prejezdu nerovnosti se mi zda,ze podvozek netlumi tyto narazy jak by mel.Vim,ze tdi je ladeno komfortneji,ale myslim,ze moje 1,8T by mohla byt o neco komfortnejsi.Gumy na stabilazatoru jsem vymenil.Auto ma najeto 60000km(serviska).Test tlumicu OK.Vsude mi rikaji,ze auto je jak nove.

Poradte pomohla by vymena za plastove kosti???

Diky za odpovedi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...