Přejít na obsah

Mlžení skel


Hravec

Doporučené příspěvky

pročetl jsem tu více či méně příspěvky o mlžení oken, na O II, O II i Rapidu, u O III to tady ještě nikdo nepopisoval, tedy teď když je chladněji mám téměř pořád lehce zamlžené zadní okno, občs lehce i přední a to i když je venku sucho, jedu sám, klímuji, mám vypnutou automatickou cirkulaci vzduchu a dokonce i vypnuté automatické přídavné (el.) topení (jako další fázi testování)...

 

jaké s tímto máte problémy i Vy? bavil jsem se o tom s prodejcem a řekl mi: "mám předvíděčku O III s kterou jezdím a dost mě to ser*..." prý se ptali v ŠA, prý kvůli tomu byla ta svolávačka ( o té jsem tu někde psal - tu mám provedenou i oni na té předváděčce), jinou odpověď nedostali.....

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bicista nečte jiná temata , o těch flecich se tu píše hodně, ano umýt a nepsat o tom do vlákna o mlžení oken...

Ano zapnuté AC .... psal jsem ze jsem přečetl jiná témata, taky se tam píše že i při vyplem AC klima jede na 2 % stále....

Není to o klima... pomůže jen vyhřívání oken

Právě proto že je to divné tak jsem založil toto vlákno i s vyjádřením servisu - jejich vlastní zkušenost a vyjádření ŠA

Editováno: , autor: Hravec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

víceméně u sloupku A před řidičem ale to jen někdy a nepatrně...

 

ty mapy už jsem čistil - už je tam nemám, a dělá to pořád... a to jsem byl na té svolávačce, kdy uřízli kus nějakýho plastu u nasávání vzduchu do kabiny vozidla

 

nicméně zadní skoro pořád, je vidět když pustím výhřev zadního okna, jak se dělají odmlžené proužky dosti znatelné....

 

a dělá to hned po nesednutí do auta, při pomalé jízdě, jako kdyby klima hned od začátku neklímila, přitom O III má čidlo vlhkosti vzduchu v kabině, nebo jestli se čidlo po rozjedu nějak "učí" či co... těžko říct.... údajně to čidlo reaguje i na počet zapnutých pásu ve vozidle... tedy cestujících...

Editováno: , autor: Hravec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na Yetim se mi taky mlží přední sklo i když je AC zapnuto na automat. Pokud dám na sklo, tak pohoda... Asi nějaká nadstandardní úprava:)) Už jsem okno několikrát myl a leštil a jak sešeří, vidím, že sklo má takový šedý film. Zadní sklo je v pohodě

Editováno: , autor: Losky83
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...mě to dělá u sloupku A, můžu pouštět fučák jak chcu tak to tam je, zmizí to přesně po patnácti minutách provozu...zjistil jsem, že to dělá hlavně při rychlejším poklesu venkovní teploty a zvýšené vlhkosti, většinou navečer nebo když jedu brzo ráno do práce, přes den normálně ne, jenom když třeba tři dni nejedu tak to udělá....u zadního okna pomůže jenom vyhřívání okna, nebo trochu víc přetopit auto....taky pomože otevřít trochu okna, ale po zavření se to za chvíli udělá zas...po čase to samo zmizí...SIMPLY CLEVER...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

To je divný, čidlo přece snímá údaj o vlhkosti a pak podle toho reguluje větrák... ale xstorm píše, že ho dal ručně na max... takže mu v ničem už nepomůže... to je problém asi jinde... jedině, že by to čidlo ještě míchalo poměr přítoku venkovního a vnitřního vzduchu... to jedině...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ono totiž i při zapnutém AC nemusí AC být zapnuté - tedy kompresor a tím pádem odvlhčování nefunguje tak jako se zapnutou klímou to vlhkostní čidlo je zase výdobytek či daň za ekologii, aby nejel kompresor když nemusí... a přesně jak píšeš, někde jsem četl že se přivírá i klapka přívodu čerstvého vzduchu z venku (kaliscky vnitřní oběh vzduchu - antismarad), aby došlo k rychlejšímu ohřevu uvnitř vozu a i proto je tam to vlhkostní čidlo, které když zjistí, že osádka moc funí, tento přívod otevře... je to celé složitější, ale dle této logiky by přenastevení mělo pomoct, píšou to tak na tom Ruském i Německém serveru ohledně přenastavování přes VCDS....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na to bych nespoléhal.... otázka je zda to ten jejich online ODIS vůbec umí....ptal jsem se na to v pondělí v servisu a řekli že neví jak....že k tomu nemají žádné info od ŠA - klasika.... připadalo mi že ani nevědí, že tam nějaké vlhkostní čidlo je - ptali se prodejce a ten jim to samo potvrdil...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Dneska se mi stala zajimava vec. Po ceste ze slovenska venku cca minus 10 az 15. Ujeto 350km a cca 3x za cestu byl najednou citic v kabine zapach spaleneho a spolu se tim se brutalne zamlzilo misto na bocnich oknech u A sloupku. Po chvilce to zase prestalo okna se odmlzily a jelo se dal. Setkal se nekdo s touhle podivnosti? Klimatizace nastacena normalne na automatiku 22 stupnu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

i když je na automatiku kompresor se vypíná, je to vidět i na mlžení zadního okna... tedy když se vypne kompresor klimatizace, neprobíhá odvlhčování a vzduch obecně může mít jiný čmach.... proto má O III čidlo vlhkosti, které to řídí, sle podle mě není dobře nastaveno a chce ho poštelovat na větší citlivost...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

hezký den, dlohou dobu jsem pozoroval, že když jsem sedl do auta a někam jel tak se lehce zamlžilo přední sklo. Nikdy to nedělalo. Posledni dobou ale velmi často. A to i ve dnech kdy nebyla zima (mráz). Nevím jestli je něják zamaštěné přední sklo. Případně doporučíte čím ho očistit? Ted v poslednich dvou dnech kdy bývá kolem 4-5 stupnu se okno take zamžilo. Ted už samozřejmě o hodně více. Námraza na něm ale nebyla. Nicméně sedl jsem do auta teplotu nastavil na 25stupnu zmáckl tlačítko maximálního foukání na přední sklo a čekal. Po 3min kdy se odmlžila opravdu jen velmi malá část skla jsem to vzdal a utřel hadrem. Myslíte si, že je něco špatně? Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejlepší na čištění skla (a taky cenově dostupné) jsou klasické přípravky s obsahem alkoholu a rozprašovačem  .... cena do 60Kč v jakémkoliv obchodě...  nic specielního a za trojnásobnou cenu se mě nikdy neosvěčilo...

 

Např:

http://www.sevt.cz/produkt/clin-windows-pistole-500-ml-citrus-58005300/?gclid=Cj0KEQjw_byiBRCu9qm5lc28ufgBEiQAWq-ta03O1cWnuub8W1v3bHgi15AQSOp1VQU_gsMSj69mbTEaAuRX8P8HAQ

 

Jinak odmaštěné sklo se méně mlží a rychleji odmlžuje.... práce na max 2 minuty... :kol-22:

Editováno: , autor: Napalm
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk změnil název na Mlžení skel

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...