Jump to content

Hluk při studeném startu


dakule

Recommended Posts

panove chtěl bych se zaptat  - když startuji studeny motor tak když naskoči , starter ma zvuk jako by ještě chvilinku točil pak zvuk utichne při dalších startech už to neděla jen vždy při  startovani studeneho motoru je to normalni? ma to tak byt? motor 1,4 TSI

děkuji

Edited by Pawouk
Necituj předchozí příspěvek.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

no ja to měl v servisu i přes noc, aby to měli rano studene, nic neslyšeli potom že něco jo dokonce si to nahrali, pry to poslali do boleslavi a že je to normalni,děla mi to taky uplně to same

jedině zajet do servisu co na to řeknou u vas mechanici

Edited by dakule
Link to comment
Share on other sites

Ty jo, úplně stejný zvuk dělá otcova strará jedničková Fabia (1,4, 16 V) - začalo to kolem 100 tis. km a nejdříve to dělalo jen v zimě, teď už celoročně, jen při studeném startu. Podle zvuku se mi zdá, že se startér ještě protočí, i když už není pastorek v záběru - zvýší se jeho otáčky. A nebo naopak, že pastorek vyskočí se zpožděním a motor s ním pěkně zatočí...

Link to comment
Share on other sites

Souhlasím s Wittmannem. Začala mi to dělat OI, někdy kolem 90k km. V servisu rozebral startér, šel najisto. Suché vše, co bylo namazané z výroby. Lehce promáznul LV1(2) a až do prodeje (270k) to již nikdy neudělalo.

a byl jste už někdo s tim v servisu? popřipadě jim dat poslechnout ten zvuk s nahravky? zajimalo by mě jejich nazor a řešeni

Link to comment
Share on other sites

Studovali jsme VAG fóra z Anglie, Francie, Itálie a Německa, a našel mnoho automobilů, které mají tento šum (motor 1,4 TSI 103 kW) .Nimeni nebyl nalezen řešení. Poslal jsem e-mail (s videem)) Škodových závodech a já jsem dostal pouze vyhýbavou odpověď. Myslím, že dál hledat řešení, nemá smysl.Automobilka a továrna, takže se nemusíte odpovědět na otázku. Je mi líto, že jsem si koupil tohle auto, lepší hůl na Škoda Octavia Tour 1,6 MPI 1/2008. Zdraví všechny.

Link to comment
Share on other sites

tak ono je možné, že to je prostě vlastnost, to by ale automobilka asi věděla a velmi ochotně by ti to sdělila. Pokud to dělá jen někomu, tak to tak úplně vlastnost není. Myslím, že automobilka také moc dobře ví, čím to je - ten problém není ani náhodou ojedinělý - ale oficiálně dělají mrtvého brouka... Pravděpodobně to není nic zásadního a kam by přišli, kdyby to každému, komu to dělá měli v rámci záruky opravovat.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Hi,

It seems that the noise is normal for engines 1.4, 1.8 TSI . The noise is made by high pressure fuel pump , injectors and injector ramp . At cold start , in that split second, more fuel is pumped for start up because the engine is cold (you can see on RPM indicator, it rises at 1200 rpm as the noise lasts). Attach a video , at the end, injector noise is heard like the noise:

http://www.youtube.com/watch?v=Hg1lhTlSZwE

So that is the reason the noise is heard. The engine is cold, the noise will be heard. The starter has nothing to do with it.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Včera jsem si všimnul, že při prvním nastartování ráno se ozval nějaký jakoby bzučivý zvuk z motoru na cca 2 s ( jakoby se nevrátil pastorek od startéru hned zpět ) Slyšel jsem to pouze proto, že jsem nastartoval s otevřenými dveřmi. Při následném opakování startu se již toto neopakovalo. Další den při prvním startu po ránu se tento zvuk objevil znovu, ale opět jen při prvním startu pak při dalších startech po sobě ne. Vyzkoušel jsem to i během dne a opakuje se to vždy po delším stání a to opět jen při prvním startu pak již ne. Nemáte někdo podobnou zkušenost? Mám to hned řešit nebo to nechat až kdyby se to nějak zhoršovalo?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...