Jump to content

1.4 16V teplý motor vydává zvuk jako když nemaže cca po 10 km

michaelcomfabia
 Share

Recommended Posts

Ahoj lidi.měnil jsem o.filtr,vzduchovy filtr , olej,

Když se motor ohřeje začne vydávat zvuk jako kdyby nemazal a začne svítit kontrola oleje.najel jsem cca 700 km každý den to samé teplý motor světlo a zvuk rrrrr.

Saci kos jsem dělal cca půl roku zpět tak si nemyslím že by to mohlo být ono.

Ale přibližně dva mesice zpět jsem dával do oleje nějakou emulze na zatažení netěsností myslíte že by to ucpalo koš ?

Předem děkuji za odpověď.

myslíš tou emulzí ty zázračný přípravky kdy i bez oleje ujedeš x km? něco jako slick 50, ps 23. tyto aditiva bývaj na bázi chloru, nadělaj víc neplechy než užitku. každý motorový olej obsahuje určitý aditiva, není potřeba přidávat další, může to mít opačný účinek. zřejmě to rozpustilo ty nečistoty co jsou po tolika km v motoru a ucpalo kde co. taky bych sundal vanu....

Myslíš že teplý olej může přestat mazat?či dělat menší tlak ? Kdyby by byl spatny olej ?co by to dělalo?spíš může být olej vůbec spatny?:-D

v tvém případě je olej ne zcela šťastně vytuněný tou emulzí. V první řadě bych se jí snažil nějak zbavit. Takže buď vyměnit olej a když to nepomůže začít rozebírat motor, a nebo rovnou začít rozebírat....