Jump to content

Malý techničák - necháváte v autě?


camillio

Recommended Posts

Necháváte malý techničák v autě? Střídáme se o auto se ženou, takže varianty jsou buď že bude fixně v autě (což ale nevím, jak se líbí pojišťovnám/PaCH v případě krádeže auta), nebo nosit z auta, pak ale s rizikem, že ho každou chvíli zapomeneme. A teď babo raď :-/

Link to comment
Share on other sites

Beru ho z auta a nechávám na klíčích doma na poličce i se zelenou kartou, pokud ho nezapomenu nebo hned zas někam nejedu. Jezdím sice v autě sám, ale pro jistotu.  

Edited by Ovce
Link to comment
Share on other sites

Hm, a jsu zase u toho. Sice chápu, že "auto není trezor", ale taky to není nákupní taška kterou kdokoliv odnese a stejně, už vůbec se v něm nemá nikdo cizí co hrabat. Zadalší, malý techničák má pro zloděje stejně (skoro) nulovou hodnotu. Himl, koho ten zákon chrání...

Link to comment
Share on other sites

Pro zloděje má ten malý techničák právě velkou cenu. Auto pěkně odemkne a odjíždí i s doklady od vozidla, a i kdyby ho hlídka zastavila nic mu nemůže a zloděj v klidu odjede.

My doklady v autě nenecháváme.

  • Pozitivní 1
Link to comment
Share on other sites

To si zrovna právě že nemyslím. Má čas po tu dobu, dokud se krádež nenahlásí (což může být samozřejmě dlouhé různě). Ze zkušenosti - policie při běžné silniční kontrole stejně papíry lustrovala, i když byly kompletní. Ale to podstatnější - nevím jak vás, ale mě policie za posledních 5 let zastavila 1x a to ještě po půlnoci, když chytali opilce (já zrovna vezl ženu do porodnice :-)). Ženu stavěli 2x, jednou při velké celostátní akci (to se auta asi moc krást nebudou) a jednou při běžné lokální akci. Pravděpodobnost, že zastaví zrovna čórkaře je teda, aspoň tady na jihu, limitně nula.

 

Aby nedošlo k mýlce - ročně najezdíme tak 20 tisíc km po půlce republiky, od ČB po TP/CV, takže sice žádný kamión, ale ani nedělní nákupy.

Link to comment
Share on other sites

No, uz vymýšlím způsob, kterak OTP svázat s klíčem od auta. Jakmile to bude volně, tak s tím v peněžence každou chvíli někdo bude cestovat po všech čertech :-/

 

Už by mohly být nějaké elektronické OTP, čipová nálepka ke klíčům apod. Tím by to bylo vyřešeno jednou provždy :-)

Link to comment
Share on other sites

Jak je řečeno výše,pokud to pojišťovně neva tak to neřeším. Jaká je šance že moje 4roky staré auto v noci zastaví??? Hodně malá. krádež zjistím stejně až ráno a to už bude auto rozebrané někde v PL (bydlím v Ostravě) S techničákem nebo bez...

Link to comment
Share on other sites

nevím jak vás, ale mě policie za posledních 5 let zastavila 1x a to ještě po půlnoci, když chytali opilce

 

Mám auto třičtvrtě roku a stavěli mě 2x. Jednou když jsem u prodejce auto zkoušel(prasklá žárovka v denním) a to jsme jen vyjeli z brány a pak asi před měsícem. Ale měli nějaký rozhašení systém pač furt blekotal kolegyní, že je to nějaká blbost a pustil mě dál(asi jim to hlásilo, že bylo ukradeno).

 

Já se to snažím dělat jako Ovce, i když jezdívám sám - nechávám techničák a zelenou kartu pod klíčema v chodbě.

 

V Praze mě auto stojí na hlídaném placeném parkovišti takže tam to většinou nechávám v autě, ale když dorazím domů tak to beru z auta.

 

No, uz vymýšlím způsob, kterak OTP svázat s klíčem od auta. Jakmile to bude volně, tak s tím v peněžence každou chvíli někdo bude cestovat po všech čertech :-/

 

Špatně jsem to napsal. Techničák a kartu položím na klíče, takže bez toho neodejdu k autu. Rád ti to o víkendu vyfotím :kol-28:

Link to comment
Share on other sites

Což fotit netřeba, táta to taky takhle dělá, takže to je furt pokupě. Spíš je problém, když člověk zastaví u obchoďáku na nákup, tak si strčí klíče do auta a techničák někam do kapsy a pak doma jen hodí klíče kam patří a na techničák nevzpomene. Nevzpomene proto, že má frmol s dvěma prcky (obzvl. ujel-li aspoň 100km) a je rád, že auto nezapomene vůbec zamknout.

 

Ad policie: tak to máš štěstí :-) Já bych si osobně přál je vidět častěji, vzhledem k tomu, jak to na silnicích občas vypadá. A ježto jezdím předpisově, tak mi nevadí, když mě zastaví.

Link to comment
Share on other sites

Ok, přesvědčili jste mě. Trochu jsem to pořešil - mašle z konference s karáblí (mám i hezčí mašle, ale tahle minimalistická se zdá nejlepší), na karábli klíč od auta a OTP ve futrálu. Když sednu do auta, přehodím šňůru za volant, takže vůbec neplandá, nepřekáží a na vyskočení do obchodu ideální. A ještě se dají připnout např. klíče od domu (mám kroužek s dvěma klíči, nesnáším ty obrovské svazky).

 

post-94439-0-64030500-1435843270_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Pokud parkuju v Praze na hlídaném placeném parkovišti většinou ho tam nechávám. Pokud jsem doma před barákem beru si ho sebou. Při nákupu jak kdy, pokud jdu sám a vím, že jsme během chvíle zpět neberu, ale občas když  je to na delší dobu ho vezmu(akorát mě ale pak otravuje v kapse :-))

Link to comment
Share on other sites

Nerad cokoliv co se mě houpe na krku. Nikdy jsem tam nenosil ani klíče ani telefon natož techničák :kol-29: . To raději ho přetrpím v zadní kapse u peněženky :kol-31:. Ale je to každého věc jak to vyřeší. 

Link to comment
Share on other sites

No, já třeba ani peněženku nenosím. Mám doklady, ve kterých jsou strčené bankovky, mince po kapsách. Ale často beru jen podmnožinu dokladů v průhledném futrálku, typicky OP+ŘP nebo OP+MHD lítačka. Tam by se techničák vešel, ale manželka by plakala :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...