Přejít na obsah

Jak nakonfigurovat nesmysl? FIII Combi Style


Ajfl

Doporučené příspěvky

Tak přátelé, nadešel čas se zamyslet nad novou radostí za Rapida. Pročetl jsem snad všechno a vím několik věcí a prosím o názory :)

 

- preferuji Combi, ale musí mít sportovní vzhled i snížený podvozek

- finančně se vyplatí Style (chci to skoro plné), ale tak nějak se mi líbí víc MC (každopádně jsem vypočítal rozdíl 50tis. navíc u MC a to mě dost děsí - panorama střechu nepotřebuju, ale chci žebra sání chci v černé)

- chci s tím mít co nejméně práce po koupi, ale zase některé palby už jsou moc

 

Co chci? (min. požadavky)

- sportovní podvozek

- Bolero s 6 repro

- automat rozsvěcování světel

- vyhřívaná přední sedadla

- tempomat

- Dynamic

- 17" letní pneu (jak to provést je otázka)

- Cimatronix

- zatmavená skla

- Kessy

- bílá barva

 

Co mi není jasné?

- Dynamic mi nejde s Multimedia Style a sport. podvozkem

- MC má kolem ty černé doplňky, ale nebudu za to dávat +50tis. (dle konfigurátoru)

- doteď jsem měl Rapida a občas jsem byl rád za velkej kufr, tak nevím jestli mám trvat na Combi

- už někdo vyřešil kryty podvozku/motoru?

- občas potřebuju svézt i 4 lidi, 5 jsem jich za poslední tři roky vezl asi dvakrát (kvůli místu za mnou, v Rapidu ok, ve Fabii mám strach)

 

Dík borci :)

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak teď jsi mě vyděsil :kol-26: ...

 

full equip "style" 497 090,- http://cc-cloud.skoda-auto.com/CarCard/77227360

full equip "monte carlo" 511 690,- http://cc-cloud.skoda-auto.com/CarCard/77227356

 

oba vozy vybavené stejně, 1.2TSI81kW DSG + odpovídající výbava... rozdíl 511 690- 497 090= 14 600... a 14 600 rozhodně není 50 000...

pokud sis u "style" nedal panorama střechu, tak ten rozdíl bude cca 35000... tady nemůžeš křičet "je dražší o xxx a nepotřebuju panoramu", MC ji má v základu i se střešním nosičem a od toho se lehce odvíjí i cena :kol-32: ...

resp černý obyč nosič je 5 500,-, stříbrný elox je 10 500,-.. panorama s černým nosičem je 21 500,-, panorama se silver nosičem je 26 500,-.... tzn "jakoby" čistá panorama je 16 000,-... 

===

"Co chci"

ad "chci s tím mít co nejméně práce po koupi, ale některé palby už jsou moc"- to máš na mysli co, finální do-přizpůsobení (setup) tak jak to chceš zrovna Ty? to tě čeká tak jako tak, buď víc nebo míň...

ad "Dynamic mi nejde s Multimedia Style a sport. podvozkem"- to děláš něco špatně protože v konfiguráku "černo-šedy interier" + "Dynamic paket" + "Style Multimedia Plus paket" + "Sportovní podvozek"  jdou dát dohromady...

ad "Bolero + 6 repro, zatmavená skla, vyhřívaná přední sedadla"- už je v paketu "Style Multimedia Plus"... 

ad "automat rozsvěcování světel" a "Kessy" - paket "Style Advance"

takže mimo paket řešíš akorát "Tempomat", "Sportovní podvozek", "17" kola", "bílá barva"...  takhle by to bylo 1.2TSI 81KW DSG MoonWhite za 442390+- konfig...

===

"Nejasné"

ad a) ano, MonteCarlo má černé doplňky, asi půjdou najít někde sbazar/hyperinzerce/bazoš za nějak cenu, jako orig nový díl škoda jsem to ještě nepotkal... 

ad B) pokud jsi měl Rapida, nešel bych do FIII Hatchbacku, trval bych na kombíku (podle katalogu hatchback 330l, combi 530l, tj 200l cca a to se dá poznat)... + když by místo jo chybělo, "rakev" na střechu a tradá jedem...

ad c) spodní kryt motoru, jo, někdo to tu řešil a vyřešil, dá se koupit origo i s montáží, to je tuším 10000 (někdo tu postoval snad i scan faktury), nebo jako 2nd díl, a měl by pasovat z Rapida TDI...

ad d) 4 zápasníci sumo se ve fabii neodvezou, ale 4 normální lidé, pokud to nebude trasa Paříž/Moskva, se odvezou... v 5 už je to větší lego stavebnice (a tak bych snad ani jet nechtěl. přijde na to kolik místa necháš vzadu (jak si posuneš sedačku aby se Ti "nějak" řídilo)... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten velký rozdíl dělá a/ panorama b/ Style vychází z Ambition, takže jsou tu akční balíčky + něco co chci už v základu .... nechce se mi za černé doplňky a spoilery doplácet taková raketa :), ale už jsem se tím docela probral, budu to muset oželet, protože to už je moc. Strop mám 400 a přes to nejede vlak. DSG je jediná možná úlevu přes limit, ale spíš ne (stačí mi tempomat). 

 

Navíc se mi v MC nelíbí červený interiér. Mám Rapida, ještě stále, ale do konce roku půjde dál. Každopádně už nevozím tolik věcí jako dříve a hatchback jsem měl půjčený, takže za mě v pohodě (navíc většinou budeme jezdit ve dvou, takže sedačky).

 

S těmi kryty je to peklo :). Já mám skoro 2m, sedačka na max a to si v Rapidu sednu ještě v klidu já, v Combi to půjde jen těžko ... (takže žádný rozdíl oproti HB).

 

Pakety jsem vymyslel, kouslo se mi to u modrého interiéru, který jsem tam měl špatně zvolený a Dynamic ho vyloučil a dál to nešlo. Nakonec tam hodím všechny balíčky mimo toho Multimedia (za volantem nespím a na SmartLink i Gate jsem zatím nic smysluplného neslyšel, takže to asi zatím vynechám - možná Gate, ale ještě budu váhat).

 

Škoda tedy těch MC doplňků na karosérii, zadek se mi líbí ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chceš skoro přesně to co prodávám :kol-28: . Nechápu proč chceš fabii, když máš dva metry. Pokud řídíš, tak místa je dost, ale jak chceš někoho usadit za sebe už je trochu problém. Všechny dekory na MC koupíš tady, stačí rozklikat části auta. 

http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/6v0853856f9r-pravy-kryt-prahu-skoda-25737.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

martikk: Seděl jsem v tom a pohodlné pro mě - což se o moc autech říct nedá. Dík za ty dekory, ale líbí se mi zadní ozdoba na nárazníku/spoiler. Co za to chceš? :-D

 

 

David C3: Sexy! 400 je krásná cena za takovou verzi, to se musí nechat :)

 

bobanHTP: Nepotřebuju nutně Combi, ale s těmi motory nevím. Můj předchozí byl Focus Combi ZeTec a to byla paráda. Od novějších roků jsem v tom ztratil nějak důvěru - velká spotřeba, špatná dynamika. Podvozek v F3 mi přijde skvělý (což nebude podvozkem, ale spíš těžištem - u HB). Ty TSI mi sedí (mám Rapida 1.2TSI 77kW) + design + servis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ecoboost nebude len tak zo srandy 4x po sebe motor roka. Je to momentalne najlepsi maly turbomotor na trhu (hovorim o 1.0, ale 1.5 nebude o moc ina). ;) A ked uz sme pri autach za pol mega, co tak nova Astra v plnke s 1.4 110kW Ecotecom? Stoji 470000kc, este dokupis Matrix LED a si na tom, co FIII ;)

 

// aha, teraz citam ze strop mas 400... anyway, Astra s danym motorom v Enjoy vybave ti stale vychadza

Editováno: , autor: melonsvk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ajfl: fakt se neboj, Ecoboosty jsou zatím nejspolehlivější turbo benzíny. Jinak dal bych zkušební jízdu. Pro mě je i F3 moc krásná, ale na dálnici nad 120km/h už to lítá, dělá to malý rozvor, pak se šetřilo na odhlučnění, ve Focusu ne.  Mě osobně by dokonce stačil i ten silnější 1.0 Ecoboost, protože chlapi na fórech dávají i na dálnici 6l, což je dieslová spotřeba. F3 jsem chtěl koupit příští rok, ale nesednu si za sebe a to mám něco kolem 180cm a občas vzadu vozím i dospělé, takže uvažuji Rapid Fresh, Kia Ceed kombi a nebo možná Focus 1.6 kombi, protože miluji atmosféru :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bobanHTP: Já nevím, jel jsem s tím trochu v jiné rychlosti a oproti Rapidu paráda. Když je to snížené, na 17", tak je to docela přibité (HB). Fabie má nový infotainment, ten než dojde do Rapidu, to bude trvat půl roku :) Ale máš recht, za sebe si ve Fabii nesednu, v Rapidu relativně krásně. Focus combi je na mě asi už moc cenově v nějaké podobné výbavě, to spíš Sedan, ale nevím nevím, šel jsem do toho že chci mrštnější auto do velkoměsta :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ajfl: hmm, síla, tak to mě Rapid překvapuje, přitom má o 12cm větší rozvor. Jinak snížený podvozek, R17 a F3 HB, to vypadá slibně na střelu do města :-) Ještě Renault Clio nabízí něco podobného v automatu, také 1.2 Tce 120k, výbava LIMITED, ale v Clio jsem ani neseděl natož řídil :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bobanHTP: je to asi dost možná kolama, mám jen 15", ale plave to slušně (MR2013) a v zatáčkách je to jako dodávka (to se o FIII HB říct fakt nedá). Samozřejmě přeháním, ale rozdíl je znát. Já myslím že do města ideál, akorát nevím jak příčné prahy a zvednuté přechody :D Clio ne, tam bych musel lézt střešním okénkem :D Navíc auta s kosočtvercem na přídi prostě ne :D

Editováno: , autor: Ajfl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ajfl: :-D oka, kurnik tak dej si zkušební jízdu s F3, dnes ti vyjdou vstříc snad všude, trochu to více projeď a uvidíš.... Jinak mě se moc líbil podvozek nové Fiesty, opravdu se povedl, není to jen žvást novinářů, ale zase nevím jestli se do Fiesty vlezeš :-) Já měl Fiestu pár dní jako náhradní auto a skoro pokaždé při vystupování jsem se praštil do hlavy,ale jinak parádní malá štika  :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

rozhodovat mezi hatchbackem a combi je imho pro mě mimo, jasně bych bral combi...

lehce jetá O3 znamená co, předváděčka 1.2TSI? to asi ne, ne?

Ford Focus- pro každého je průměr něco jiného... tu by byl podle odhadu tak 1.0 ecoboost 125k, Trend, a nic moc navíc, aby ses vešel do 400k...

 

nevím kde jsi bral Rapida, ale třeba by se dala lépe dohodnout cena když bys šel zas k té samé Škodě... Ale taková F3C 81kW TSI Style by ti mohla sednout... Když do toho zahrneš zas pak prodej po x letech.... Tu vychází "FIII Combi skoro full"... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenže víš jak - Combi je příplatek + řešení krytů podvozku :/ a navíc jsem spíš pro mobilní auto, než pro rodinné (na budoucích 3-5 let)

 

O3 1.4TSI v Ambition+ do 15tis.

 

Do 400k nacpeš 1.5, když mi bude stačit Sedan a spíš Trend Sport

 

F3C viz výše, z té výbavy půjde dolu max Styůe Multimedia Plus nahrazený jen Style Plus

cca tohle: http://cc-cloud.skoda-auto.com/CarCard/77335172 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...