Přejít na obsah

Výměna škrticí klapky z motoru 74 kW na 55 kW


David21

Doporučené příspěvky

Zdravim mam problem zaujimalo by ma ako tam prehodit tu klapku cely motor som totiz uz prerobil na tu 74kW (zosilnene piestne kruzky, vacka) a mam aj skrtiacu klapku lenze za prve nepasuje a za druhe aj ked ju pripojim na kable tak nereaguje na plyn ... akurat sa nastavi pri starte a to je vsetko... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslim ze jsem musel vymenit i saci potrubí,serie je plastove,tak za hlinikove ze 74kw verze ;) aby tam pasovala skrtici klapka ;)
Pak musis udelat nastaveni skrtici klapky ve VAGu.....
Mam predelany motor 55kw na 74kw+nejake upravy.

Editováno: , autor: Petla
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...
  • o 1 rok později...

Zdravím

Mám motor AUA 1.4 16v 55kw a vyměnil jsem škrtící klapku za větší ze 74kw verze ale i po nastavení klapky přes VAG mám houpavý volnoběh a po ujetí asi +-300m spadne motor do nouzového režimu a nejede. objeví se tyto chyby: 
2 Nalezeny chyby:

17961 - Signal snimace nadmorske vysky/tlak v sacim potrubi Nesmyslny pomer
P1553 - 35-00 - -
17912 - System sani Zjistena netesnost
P1504 - 35-10 - - - Sporadicky

nevíte někdo co s tím ? já už si nevím rady zkoušel jsem snad vše, klapka funguje v pořádku otevírá se jak má dokud se nesejdou tyto dvě chyby, dále nefunguje posilovač brzd to by mohlo mít spojitost.

 

S Původní klapkou funguje vše OK.

 

Díky všem za rady.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano čekal jsem od toho par koníků navíc a hlavně lepší reakci na plyn. a nevidím důvod proč by to jednotka neměla zvládnout když je stejná spolu se vstřiky jako má 74kw verze. 

Postupně jsem chtěl motor předělat na 74kw a klapkou jsem chtěl začít. 

 

Jinak inspiroval jsem se zde: http://forum.skodahome.cz/topic/61969-14-16v-55kw-uprava-motoru-na-cca-80kw/

kde byla výměna klapky bez problémů a na dalších zahraničních fórech kde tuto úpravu taktéž prováděli. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...