Přejít na obsah
View in the app

A better way to browse. Learn more.

ŠKODA Forum - SKODAHOME.cz

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Doporučené odpovědi

Asi sebe i s brzdou, mám to v podpisu.

no a z fora někdo u tebe nechal někdo chipnout 1,8tsi?

Upraveno od lojzahlina

V Brně taky dělají i s brzdou i grafem ;)

a kde to mají nejlepší v Brně?

Taky bych potřeboval někde v Brně

no a v praze jaký firmy bys doporučil na 1,8TSI?

V Praze SPORTMOTOR

  • 2 týdny později...

1.8TSI docela pruserovy motor, vecne tady ve skodovce stoji potkanej motor.

Motorpower, porad cekam kdy vystrelis nejake grafy napr 215konove 1.8TRS :-) brzdu mas, tak jsem zvedavej...

  • 2 týdny později...

1.8TSI docela pruserovy motor, vecne tady ve skodovce stoji potkanej motor.

Motorpower, porad cekam kdy vystrelis nejake grafy napr 215konove 1.8TRS :-) brzdu mas, tak jsem zvedavej...

Když jsi zvědav tak zavolej.

  • 2 měsíce později...

Ahoj

Nevíte někdo kde by se dal změřit výkon na válcové brzdě někde v jižních čechách?!.....

Zdravím chlapy,dají se někde na internetu nebo od někoho sehnat už upravené mapy do ECU. Všiml jsem si že skoro všechny firmy na chipování motoru nabízejí stejnej nebo podobnej čip z 66 na cca 85kw (základní čip bez úprav motoru) podle mě je to všechno stejný akorát se to pak dolazuje podle konkrétního auta. přepsat řídící jednotku není zase až tak složitý a když to nebude ono tak se to vyladí proč za to platit tolik peněz

A oč vlastně usiluješ?

Přeješ si změnit data v ŘJ svého auta zdarma?

Kdybys měl odpovídající HW i SW vybavení a potřebné znalosti, už bys to měl hotové, ne?

Já nerad jiným beru iluze, ale obávám se, že to neklapne...

Zdarec chlapi,

kdyz vidim ty pozitivni ohlasy uplne slintam. Chci se zeptat, zda jste uz nekdo chipoval auto s najetejma kilometrama 300tis a vic:-) Zarazilo me, ze DP ma na strankach, ze chipuje do auta do 150tis, ale TDIfun by to provedl. Stejne bych asi jinam nejel, bohuzel to mam daleko, nez abych sel zatim aspon do testu soucasnyho vykonu:/

Jezdim dost agresivne, kdyz mam naladu, brzda plyn..bohuzel 1,9TDi 81kW, r.v. 2002 nema sestku, coz je pro velke rychlosti docela zasadni problem co do spotreby a otacek:( jelikoz jezdim 160-190 tak se trochu bojim o motor, kdyz ma nalitano. spojku neresim, ta odejde proste, protoze uprimne...kdo by si po chipu s autem nehral:-)))

81kW nikdy 6q neměla :D

  • 2 týdny později...

Ta spojka toho opravdu moc nevydrzi. Umrela mi uz po 270 tis z toho 150 tis chip od Sportmotoru na 150 kW :_icon_smich2:

Jinak tovarni nastaveni motoru bylo opravdu o nicem.

  • 1 měsíc později...

o kolik se dá chipnout a jaké s tím máte zkošenosti ŠKODA OCTAVIE 1.8 20V SLX, 92 kW rok v. 1998 , najeto 216 000km.

Sportmotor nabízí chiptuning na 100 kW a 185 Nm. S atmosférou se moc dělat nedá boužel...

o kolik se dá chipnout a jaké s tím máte zkošenosti ŠKODA OCTAVIE 1.8 20V SLX, 92 kW rok v. 1998 , najeto 216 000km.

Ten motor za nic nestojí - tak jak 1,8T jede od 1500 otáček čistě až do omezovače, tak tenhle do 4000 otáček nic moc a pak už to málokoho zajímá.

Problém je ve velkých sacích kanálech a ventilech a návazně vevelkém objemu sacího potrubí - ty sloupce vzduchu nedokáže motor rozkmitat tak, aby to plnění pomohlo.

To nejde v datech vyřešit.

Profesional:

a mohu vás poprosit o radu..jak bych mohl upravit motor aby měl větší výkon a menší spotřebu?

vím že je to ovlivněno mnoha faktory Hlavně Stylem Jízdy!

předem děkuji za brzkou odpověd :))

Ty tomu pořád nevěříš že s tím motorem nic rozumného udělat nelze.

Musel bys ho přestavět - s použitím turbové hlavy (má paradoxně menší kanály v hlavě než atmosférická hlava) - a když si spočítáš, co by to stálo, nemá to smysl.

Ten motor prostě dole nejede a tak na to musíš šlapat, což stojí benzín.

Podívej se na některé testy z doby, kdy to byl nový motor - 1,8T měl ve stejném autě cca o 1,5 litru nižší spotřebu než 1,8 20V.

Upraveno od Tonda-B

  • 6 měsíců později...

Zdarec pánové,

 

chci se zeptat mám oct I rs motor a chtěl bych dát chip na 170 Kw a s tím vyměnit i blow off ventil, chtěl bych nějakej kvalitní klidně i manuálním nastavením.

 

Poradíte

zdravim 125kw je malo,,, a  chceš tam 170kw no nevim,,  ty  brzdove kotouče co tam maš      je tak na 50kw  ,,,,

Zapoměl jsem dodat, že to je na 1.8 T rs motor mám ještě druhou octávku.

 

Na té mojí naftě je to dostatečný. Tak na té naftě jsou standartní rozměry kotoučů 288 vepředu, při další tam půjdou vrtaný kotouče...

Noo chtělo by to cenové rozmezí toho blow off.

 

A jestli má být otevřený nebo uzavřený a jestli pístovej nebo membránovej :)

Určitě né nějakej za 1 500. Tak počítám 3 000 - 5 000, jestli jsou kvalitní. Chtěl bych, aby si ho člověk mohl doštělovat manuálně, to je jediné co o nich tak nějak vim... Proto žádám o radu, co by bylo ideální.... Mám origo RS motor a chci dát chip na 170 kw, origo ventil nedrží stabilně tlak. tak ho chci vyměnit... Máš s tímto zkušenosti...? :kol-28:

Připojte se k diskuzi

Můžete publikovat nyní a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a publikujte s vaším účtem.

Host
Odpovědět na toto téma...

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.