Přejít na obsah

Alu kola


foromen

Doporučené příspěvky

  • o 2 měsíce později...
V 2/14/2017 na 14:13, e1. napsal:

Skúšali ste niekto disky z F3 na F2? Konkrétne rozmer 7Jx16", ET46, pneu by ostalo 205/45 R16. Ako som dobre rátal, tak oproti terajším 6,5Jx16" ET43 by som koleso zapustil o 3 mm, ale zase disk je širší o pol palca, takže by som nakoniec bol 3,35 mm v pluse. Bojím sa ale o vnútornú stranu, lebo by bol disk zase o 9,35 mm bližšie k blatníku. Zmestí sa to, skúšal to niekto?

Žatiaľ som nenašiel žiadnu referenciu s vysokým ET. Neskúšal to tu už niekto od vtedy?

 

 

V 3/29/2017 na 12:34, mischicka napsal:

Iron X je (mimo jiné) na odstranění povrchové koroze a to je přesně to, co Tě trápí.

Prehnané množstvo W5 z Lidla na čistenie diskov, následne Iron X a kefa na disky problém vyriešili. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...
  • o 1 rok později...

Zdarec,

mám Fabii 2,mám ALU disky 6Jx15 H2 ET38,ale v  TP mám uvedené (doplněný do TP v  dalších záznamech)

značení 6Jx15 ET38 bez toho H2.Co toto označení znamená a je nějaký problém s používáním v souladu s TP,nebo na STK?

Díky

Editováno: , autor: mist85
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čest, označení H znamená provedení hřbetu disku, resp. ráfku. Je to ten profil prolisu ráfku, když se na disk podíváš zepředu ve směru otáčení. Písmeno ''H2'' pak znamená dvojitý prolis.. ? Myslím, že na STK nebude žádný problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Princip je jednoduchý - disk musí obsahovat specifikaci uvedenou v TP. Nevadí, když je na disku něco navíc. Nesmí tam nic z TP chybět.

 

Podle TP musí označení disku obsahovat "6J x 15 ET38". Platí to pro disk "6J x 15 H2 ET38"? Ano, platí. Sedí šířka (6), patka (J), prolis (x), průměr (15) i zális (ET38). Konkrétní tvar hřbetu zde TP nevyžaduje, takže jestli tam bude H, H2, FH, CH nebo třeba EH2+, je úplně jedno.

 

Protože na stejném řádku v TP je i rozměr pneu, tak jen podotýkám, že tam funguje velice podobná logika. Viz zde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

@hannyvilemov Dodržuj prosím pro příště pravidla, tvůj dotaz patří do jiného tématu.

 

Pro R se prodávají kola v rozměru 7Jx16 ET38. Při ET46 budou kola dost utopená. Bez podložek bych to na auto nedával. V každém případě kola s ET46 nezlegalizuješ a kdyby se v tom někdo začal šťourat při technické, nedejbože po nehodě...

 

@Pawouk Uznáš-li za vhodné, prosím o přesun dotazu i odpovědi. Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 2 týdny později...

Legálně ne - na autě by mělo být pouze to, co je v techničáku. Potud teorie.

Fyzicky ano - je to rozdíl jenom 5 mm, v tom by se nikdo šťourat neměl a klidně bych s tím jel i na technickou. Scout má o 5 mm nižší zális v základu a nápravy i blatníky má stejné, takže z hlediska geometrie nebo škrtání o blatník či podběh je to bez jakéhokoliv rizika.

Editováno: , autor: JayBee1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Ahoj,

 

omlouvám se, že oživuju tohle téma - mám v garáži nevyužité starší alu disky a rád bych je dal na manželčinu Fabii II, ale po nahlédnutí do velkého TP jsem zjistil, že disky by měly být o rozměrech 6J x 15 ET38 (příp. ET 43) a disky, které mám k dispozici, jsou 7J x 15 ET35. Původně byly na staré jedničkové Octávii, rozteč tedy stejná. Pneumatiky na disky nahodím 195/55 R15 85H, tedy podle TP. Nemáte ale někdo zkušenosti s širším diskem 7J a ET35?

 

Díky a všem přeji šťastný nový rok! 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...