Jump to content
Davelsky

Vibrace od 100km/h poraďte

Recommended Posts

Zdravím, nemáte někdo náhodou zkušenost s vibracema na Superbu I, 2.5TDI L&K, kdy kola jsou vyvážená, ramena všechny přední nová, pneu vepředu jsem taky dal nové a byť se vibrace zlepšili oproti stavu před tím, stále jsou. Od 100vky menší, kolem 120 už škube volant a vibruje. Žádné jiné problémy nepozoruji. Pocitově jako když to jde více zleva vpředu, ale těžkou soudit. Na heveru jsem neobjevil nic..

Pokud někdo zažil, prosím o info, díky

Ahoj. Zkušenosti s tohle motorizací nemám ale jako první bych zajel na geometrii ať ti jí někdo pořádně seřídí. 

Jinak bych zkusil hodit auto na hever hodil tam 6ku a roztočil kola jestli to třeba není chyba např. aerodynamiky nebo zadní nápravy. Ale tou geometrii bych začal jako první 

Vibrace "od nějaké rychlosti" mohou dělaj jedině špatně vyvážená kola. Zkusit jiný pneuservis, jiná kola ....

A když ne kola, na které také sázím, tak shodit kotouče a porádně očistit plochu mezi kotoučem a nábojem

Mohly by to dělat také špatné kineťáky nebo křivá poloosa. Takové vibrace se ale projevují většinou již při menší rychlosti

Měřil ti tvůj autoservis házivost kotoučů? Házivost náboje?

V malé rychlosti to mohou pobrat silentbloky, ale pak se to může naplno projevit.

Edited by Martinro

Diky vsem, po lehkem trapeni nalezeno :) Deformace vymezovacich krouzku zadnich kol...takze se v podstate nedali vyvazit :) trivialita..ale potrapila :)

Zdravím pánové mám taky problém s vibracemi superba 2.5tdi automat dělá mi to od 50km a víše když šlápnu na plym a auto se třepe ale jak pustím plyn tak je vše ok. Ramena jsou úplně nové čepy taky geometrie udělaná. Děkují za radu. 

Edited by Danofon