Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Doporučené příspěvky

Kedze sa mnozia dotazy ohladom kontroly zanesenia DPF, v kratkosti predstavim Android aplikaciu, ktora to pri kompatibilnych motoroch dokaze velmi jednoducho nacitat.

Hlavnym parametrom, ktory nas zaujima je "Soot mass - mnozstvo sadzi", no aplikacia dokaze okrem ineho nacitat aj cas a vzdialenost od poslednej regeneracie a teploty na vstupe a vystupe z filtra

590025b2c98fe_VAGDPF.thumb.png.174eb08dfe41739022a1c829aa703370.png

Aplikacia existuje v dvoch verziach, platenej a ochudobnenej bezplatnej.

Uzivatel @Radas1 sa jej podrobnejsie venoval TU.

Aktualne je jedina spravne fungujuca cracknuta verzia 2.17.6

Rovnako ako pri ostatnych aplikaciach vyzadujucich pristup ku specifickym protokolom, aj tu autor odporuca spravny vyber OBD Bluetooth adaptera.

Citacia z Google play:

"About ELM327 adapters:
    Currently on the market you can find a huge list of low cost clone ELM327 adapters using a cloned simplified version of the ELM327 chip; using these adapters with this app may introduce readings errors and also car connection problems or app freezing.
    For an optimal use I suggest a good quality adapter like an OBDLink LX, but the app also works with cheap adapters provided decent quality."

Tento isty vyvojar tiez vydal aplikaciu "ELM327 Identifier", ktoru uz niektori poznaju z temy nakupu adaptera.

DISKUSIA O NAKUPE ADAPTERA JE V SAMOSTATNEJ TEME, PROSIM CTENYCH UZIVATELOV FORA ABY SVOJE OTAZKY A SKUSENOSTI OHLADOM NAKUPU SMEROVALI DO NEJ.

Editováno na sk0d@

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Sdílet na ostatní stránky

Jak mám nastavit app aby mě našla adapter. Dělal jsem to podle návodu v odkazu. Kód motorizace vyberu, ale když dám BT připojení nabídne mě to jen BT HF, ale nikoliv OBDII. To samé mě to dělá ELM327 Identifier. Ale přitom Carista normálně funguje.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Skus este raz sparovat adapter.

Ak nainstalujes free verziu z Google play, tiez ti to robi?

Editováno na sk0d@

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tak to zafungovalo, ale je tu jiný problém viz screen. A to jsem nechal app jak je jen nastavil kód motoru připojení bt a OBD2 jinak nic a i zkusil reinstallScreenshot_2017-05-04-05-45-03.thumb.png.703918d61aba13075f1aab7d62941417.png

Editováno na Ovce

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Skus s touto 2.7.5

Edit: aktualna spravne fungujuca cracknuta verzia je v prvom poste

Pripadne mi este napadla jedna vec, ak sa licencia overuje cez net, skus vypnut data pred spustenym.

Editováno na sk0d@

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

S apkou co tu je mi to taky nefungovalo. Kup si jí, stojí to dvě piva... proč nepodpořit vývojáře, funguje to...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Abych řekl pravdu nekoukal jsem kolik stojí. No u nás by to bylo asi 7 -_-(17,-  12°), ale tak pujdu jen v sobotu a pátek vynechám B)

Editováno na Ovce
    • Upvote 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

zdražila stála 70 kč, ale tak stejně... kilo... proč ne. Kdyby za to chtěli litr tak neřeknu půl slova...

• Upvote 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Zdravím 

koupil jsem jednotku pro OBD II s Bluetooth (ekvivalent ELM 327) u sunnysoft.cz SUNNY SOFT ELM 327

Funguje to velmi dobře, spojení je rychlé. Načetlo to pres TORQUE LITE chyby, které se objevovaly v minulosti - prasklé žárovky. Aktuálně mi ale svítí na palubce chyba aibagu a tu to nenačetlo. Další aplikace jsem zatím nezkoušel. Budu kupovat TORQUE full verzi.

DPF filter, kvůli kterému jsem to kupoval jsem načítal přes VAG DPF free app. Super rychlé načtení, hodnoty ok. Funguje i na tátově Golfu plus. Uvažuju i o zakoupení placené appky.

Nevíte někdo proč to nenačetlo ten aibag??

Editováno na Kotlick

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ale kdeze.

Je to tym ze Torque nepodporuje specificke protokoly VAG.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

VAG DPF 2.17.6 funguje, ale zatim při všech pokusech chyba komunikace Oil Ash.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Mám koupenou za cca 120,- a verze 2.18.6 Než jsem jí koupil zkoušel jsem několik patchovaných verzí a ani jedna nešla jak by měla 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Škoda Octavia II FL motor CAYC 1.6 TDI CR. Zkoušel jsem i číst data za jízdy a super, funguje. Jediné co hází chybu je oil ash.

Screenshot_20170611-170559.png

Editováno na jandis

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

jandis a máš patchovanou nebo koupenou verzi?

Editováno na Ovce

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Může to být i tím, ale jak píše sk0d@ asi s tím mají problém i se staženou přes google play. Já tedy jedu ale v poho.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Podobný obsah

• Od sk0d@
        Na trhu sa daju kupit cinske klony OBD2 Bluetooth adapterov z roznych zdrojov (Aliexpress, Dealextreme, Aukro atd.)

Problemom je vyskyt "zlych" adapterov. Ich nefukcnost spociva v tom, ze nepodporuju vsetky protokoly potrebne pre fungovanie specifickych aplikacii ako je:
        "Carista" - kodovanie a diagnostika koncernovych aut (podporuje aj dalsie znacky) "Carly for VAG" - kodovanie a diagnostika koncernovych aut "VAG DPF" - diagnostika DPF filtra koncernovych aut "DTC Fault Memory erase for VAG" - diagnostika koncernovych aut  
        Pre spravny chod tychto aplikacii potrebujeme vhodny Bluetooth adapter vo verzii 1.5 (toto varovanie najdete aj na domovskych strankach tychto aplikacii).

Ak uz mame doma adapter, a chceme zistit jeho skutocne moznosti, pripadne dovod jeho nefukcnosti, mozeme pouzit aplikaciu "ELM327 Identifier", spravny adapter by mal ukazovat takyto vysledok.

Najjednoduchsim sposobom, ako minimalizovat riziko kupy zleho kusu, je citanie komentarov na danom e-shope, pripadne cerpanie informacii z tejto temy.

Bohuzial, aj tak nie je 100% istota dobreho nakupu. Na zakladne kladnej skusenosti som po cca pol roku kupil totozny adapter z Aliexpress, a ten novy (s totoznym dizajnom plastoveho obalu, nalepkou) uz mal problemy s pripojenim.