Jump to content

Vyhrievany volant na octaviu 3

Recommended Posts

To iste mi vcera vravel otec, co ma vyhrievany volant v Passate B8. On ale nevedel, ze sa da nastavit intenzita, tak to este musime vyskusat. Davali sme volant calunit do novej koze/kozenky, tak hadam toto na to vplyv nema.

Na mojej O3 má od nova výhrev volantu trocha dlhší nábeh, taktiež sa mi nezdá, že by bol na najintenzívnejšom stupni až tak horký, že to je nepríjemné. To isté sa mi zdá aj pri sedačkách (Style Plus, boky koža, stred látka). Chodím prakticky na najintenzívnejšom stupni a privítal by som aby to hrialo viac a s rýchlejším nábehom. Keď som to porovnával so spolujazdcovou, prišlo mi, že tá hreje o niečo viac. Robí to tak ale od nova. 

Tak jsem to dnes také vyzkoušel. Náběh je pomalejší, ale to si myslím, že se nezměnilo. Na nejvyšším stupni výhřevu to hřeje hodně, ale ne tak, že by se na tom ruce nedaly nechat, takže horké určitě ne. Osobně mám nastavený prostřední režim výhřevu a i to hřeje dostatečně. Jak jsem psal výše, výhřev se mě aktivuje automaticky, podle okolní teploty nebo se sedačkami, viz foto nastavení.

Co mě napadá, že se @LukášCBR může nyní výhřev zdát slabší, když se více ochladilo. Mě např. výhřev volantu zapíná i při teplotách nad nulou - pokud bude teplota hluboko pod nulou jako bylo v předešlých dnech, může se stát, že při stejném nastavení to vytápí volant méně. Ale jen hypotéza...

20210113_142423.jpg

@omicron

Automatickou aktivaci/deaktivaci mám nakódovanou taky. Spíná se mně automaticky pod 4st.C. Jinak spárovaní se sedákem mám také aktivní. 
Na příští týden jsem objednaný do servisu. Výhřev volantu budou porovnávat s jinou Octavii, tak dám vědět, jak to dopadlo.

Údajně to "změřit" nejde (myslel jsem, že přes diagnostiku by měla jít zjistit teplotní hodnota) a jediná možnost je ono porovnání. Více se dozvím příští týden ve čtvrtek. 

Edited by LukášCBR