Přejít na obsah

OEM Radio čína do Superb 2


Doporučené příspěvky

V 11. 6. 2021 na 16:01, Jirimac napsal:

Ahoj, tak to určitě vyzkouším. Mezi tím jsem zjistil, že tak napůl funguje i jiná věc.

1. Připojíš čína rádio, zapneš ho, necháš ho najet.

2. Sáhneš pod sedačku, odpojíš na cca 5 vteřin a znovu zapojíš konektor zesilovače (novějšího typu, já to mám v Superb II r.v.2009), tak to asi po 15ti vteřinách začne hrát. 

Problém je ten, že se to musí dělat pokaždé, když pustíš rádio, tedy alespoň u mne.

 

Ahoj, já jsem dneska nainstaloval taky čínské android rádio, a taky bez zvuku. Tak jsem zkusil to tvé řešení, a funguje mi to. Zatím se zdá, že trvale (vypnu klíček, vytáhnu, a když ho znovu vložím a zapnu do první polohy, aby se zapnulo rádio, tak se rádio zapne a hraje). takže díky za radu :-)

Jen mi to hraje hrozně nahlas. I na úplně první úroveň hlasitosti, na jedničku, už to hraje dost nahlas. To jsem ale vyřešil přes ekvalizér – všechny hodnoty jsem snížil, a tím se snížila i „výchozí“ hlasitost, takže teď už to na jedničku hraje fakt potichu a dá se to normálně zesilovat. 

Jinak to rádio zatím funguje dobře, všechno se zobrazuje, na ovládání na volantu reaguje ihned, zobrazuje klimu, otevřený dveře atd. A hraje to pěkně, oproti původnímu Columbusu nepoznám rozdíl, spíš mi to přijde ještě lepší, ale to může být přání otcem myšlenky.

Tak ještě jednou díky, už jsem ho chtěl posílat zpátky, že mi je k ničemu :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 17. 9. 2021 na 17:43, Daniel_Magnus napsal:

 

Ahoj, já jsem dneska nainstaloval taky čínské android rádio, a taky bez zvuku. Tak jsem zkusil to tvé řešení, a funguje mi to. Zatím se zdá, že trvale (vypnu klíček, vytáhnu, a když ho znovu vložím a zapnu do první polohy, aby se zapnulo rádio, tak se rádio zapne a hraje). takže díky za radu :-)

Jen mi to hraje hrozně nahlas. I na úplně první úroveň hlasitosti, na jedničku, už to hraje dost nahlas. To jsem ale vyřešil přes ekvalizér – všechny hodnoty jsem snížil, a tím se snížila i „výchozí“ hlasitost, takže teď už to na jedničku hraje fakt potichu a dá se to normálně zesilovat. 

Jinak to rádio zatím funguje dobře, všechno se zobrazuje, na ovládání na volantu reaguje ihned, zobrazuje klimu, otevřený dveře atd. A hraje to pěkně, oproti původnímu Columbusu nepoznám rozdíl, spíš mi to přijde ještě lepší, ale to může být přání otcem myšlenky.

Tak ještě jednou díky, už jsem ho chtěl posílat zpátky, že mi je k ničemu :-)

Tak to jsem rád, že to funguje. Jaký máš typ a model toho Čína rádia a kolik stálo? Chtěl bych koupit nové, nejsem s tímto spokojen. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koupil jsem konkrétně tohle

 

https://aukro.cz/nove-2din-radio-pro-volkswagen-seat-skoda-vw-gps-navigace-skoda-wifi-6974890981

 

Teď mi ale vrtá hlavou, jestli jsem neměl pár stovek připlatit a vzít jiné, s větším displejem. Ne že by byl tenhle malý, je větší, než má Columbus, ale stejný prodejce jich tam nabízí víc, a jedno z nich má ještě o dva palce větší displej. Ale zase nemá po stranách ta tlačítka, na která jsem zvyklý od originál rádia.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 20. 9. 2021 na 8:33, Daniel_Magnus napsal:

Koupil jsem konkrétně tohle

 

https://aukro.cz/nove-2din-radio-pro-volkswagen-seat-skoda-vw-gps-navigace-skoda-wifi-6974890981

 

Teď mi ale vrtá hlavou, jestli jsem neměl pár stovek připlatit a vzít jiné, s větším displejem. Ne že by byl tenhle malý, je větší, než má Columbus, ale stejný prodejce jich tam nabízí víc, a jedno z nich má ještě o dva palce větší displej. Ale zase nemá po stranách ta tlačítka, na která jsem zvyklý od originál rádia.

Super, díky za info. Já mám 9 palců bez tlačítek a přiznám se, že mi tam chybí .... Koukám, že to rádio má jen 1gb operační paměti, nedělá to problémy při spuštěné navigaci a příp. něčeho dalšího? Neseká se to, nebo dlouho načítá? A mohl by jsi tam prosím zkusit spustit třeba ČT24 online nebo Skylink, jestli půjde? U mě to totiž nejde.... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si toho 1 GB RAM všiml až pozdě, pak jsem u toho prodejce našel nějaký verze na vyžádání, kde je údajně víc. Zatím to v tom autě chodí celkem obstojně, samozřejmě to žádný úplný rychlík není, nějaké malé prodlevy tam jsou, ale není to tak hrozný. Načítání aplikací taky netrvá nijak dlouho, ale pochopitelně na můj telefon se 4 GB to nemá. Když ale pustím navigaci a k tomu třeba rádio nebo přehrávání z USB, tak se to neseká a běží to plynule.

Mně na tom víc štve, že nejdou ta boční tlačítka programovat - nativní aplikace pro média (přehrávání z USB) není nic moc, neumí to strom adresářů, takže když mám hudbu rozdělenou do podadresářů, namatlá mi je tam všechny dohromady bez ladu a skladu, takže se při větším objemu nedá nic najít. Sice jsem tam nainstaloval jiný přehávač, ale na úvodní obrazovce pořád trčí ten nativní, a nejde ani dát pryč a nahradit jiným.

Skylink nebo Netflix jsem zatím nezkoušel, neb WiFi u baráku mi to střídavě vidí a nevidí, má to fakt slabej příjem WiFi signálu. Stojím před domem, anténa je hned za oknem, takže na ní z auta vidím, ale rádio nic. Musím udělat hotspot na telefonu a položit telefon na palubku. Ovšem vzhledem k tomu, že mám omezený data, tak by mi pokusy s Netflixem nebo Prime Video sežraly datovej limit tak za půl hodiny. Chtělo by to někde zjistit, jestli u toho nějak nejde vytáhnout WiFi anténa. Možná tomu vadí kov v palubce nebo já nevím co. Takže online aplikace jsem zatím nezkoušel, nemám moc jak, kromě Google Maps, kvůli kterým jsem to vlastně původně kupoval. Ty na tom jdou dobře, ale samozřejmě je třeba si trasu naplánovat na WiFi a stáhnout jí offline, pokud nechci mít celou cestu telefon na hotspot.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
V 21. 9. 2021 na 16:11, Daniel_Magnus napsal:

Je divný, že mně to stačilo vypojit jen jednou. Myslím, že problém bude jinde, než v rádiu. Podle mě to bude mít hardware prakticky stejnej.

Za ty peníze to musí stačit. Koukal jsem na nějaký značkový, a to jsou příšerný ceny, za to mám tyhle čínský tři.

Zdravím. A nebude to třeba tím, že máte každý jiný zesilovač? Blaupunkt nebo Panasonic?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, Ofousek napsal:

Zdravím. A nebude to třeba tím, že máte každý jiný zesilovač? Blaupunkt nebo Panasonic?

 

Přiznám se, že jsem nevěděl, že originály do Škodovek byly dvě varianty. Jinak pán co mi to zapojoval mi říkal, že se s tím ještě nesetkal. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já osobně mám Blaupunkt, ale zatím jsem se neodhodlal koupit neorigo rádio a vyzkoušet to. Právě proto že nikdo není schopen 100% říct jestli to bude fungovat.                                                  IMG_20201010_172536.thumb.jpg.1a0caf38470619e576a70f0969e6f152.jpg00GL6N.thumb.jpeg.e342c76d875d31a29d2e898bf63a908e.jpeg

Editováno: , autor: Ofousek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zdravim

Mam problem s radiem a zadni kamerou pouzivam radio Junsun v1 pro zadni kameru mam zapojenou prez transmitter (vysilac -prijimac)

 

Kamera funguje pri otoceni klickem do posledni pozice pred startem ale jakmile nastartuji motor zmizi obraz a objevi se No Signal kdyz motor chcipnu tak se obraz zase vrati nevite cim to muze byt?

 

https://www.aliexpress.com/item/1005003696934743.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.568b2b45YEUK6k&algo_pvid=714f5721-cfd2-4549-b1de-da9c73cd7cd4&algo_exp_id=714f5721-cfd2-4549-b1de-da9c73cd7cd4-18&pdp_ext_f=%7B%22sku_id%22%3A%2212000026842337622%22%7D

 

https://www.aliexpress.com/item/32738538450.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.4b3c53c9z7sZpW&algo_pvid=8eb94e7a-83ca-477d-b908-6531638c606e&algo_exp_id=8eb94e7a-83ca-477d-b908-6531638c606e-5&pdp_ext_f=%7B%22sku_id%22%3A%2210000001161819590%22%7D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Má někdo v SII zkušenost s tímhle? Podle toho, co píšou, tak by to mělo umět všechno jako originál plus Android Auto atd.:

 

https://www.carmedia.cz/montaze-autohifi/montaze-do-vozu-skoda/skoda-superb-ii-nahrada-originalniho-autoradia/

 

https://www.zenec.cz/produkt/zence-z-e2055-navigace-pro-vw-seat-a-skoda/

Editováno: , autor: Pride4u
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně to právě nepřijde tak hrozné, koupil jsem S2 Combi za 320k a dát tam za 20k plně funkční moderní Android palubák (pokud opravdu vše funguje) oproti zastaralému a pomalému Amundsenu anebo oproti lacinému šmejdu z Číny, kde čtvrtka věcí nefunguje nebo blbne, a ještě je otázka, jak dlouho vůbec vydrží (přece jen to člověk nechce za dva tři roky měnit), to mi připadá jako dobrá cena.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jasný, že s ohledem na cenu auta už není šestnáct tisíc tolik, zejména když to porovnám s tím krámem, co jsem koupil já :-) napřed mi to nijak nevadilo, ale postupem času už mě začíná srát, že tomu rádiu s 1 GB RAM všechno trvá jak psovi pastva, a když najdu rádio se 4 GB RAM, tak stojí deset tisíc, i když to je čínská sračka. To už je pak asi lepší připlatit a koupit něco, co by mohlo vydržet. Koukal jsem, že v ČB je prodejce toho Zenecu, tak se tam asi taky dojedu podívat, jak to vypadá, a vyptat se na parametry. Odkud jsi ty?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to je jiná, no pokud byste jel, budu rád za každou referenci, taky pak přidám svoje dojmy, akorát u sebe bych to viděl spíš nekdy koncem roku/začátkem příštího, teďka měna autě čekají důležitější investice, ale rád bych měl něco vyhlédnutého a osvědčeného.

Editováno: , autor: Pride4u
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobne v techto penizich bych sel k znackovemu radiu. Ciny bych nekupoval. V techto penizich jde kupit fajn znackove radio popr. kenwood, pioneer mozno i alpine. Ono uz by melo AA, usb, dab+ a nektere dvd a SD. jeden model ma sundavani panel.

Podivejte zde http://www.audio-system.com.pl/sklep?category=stacje-multimedialne&page=1&limit=15

Ceny mohou byt Neaktualni. U pioneera avh-z9200dab cena je aktualni. Tak to vypada dnes. Nevim co bude zitra nebo za par dnu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...