Přejít na obsah

Únik chladící kapaliny


BlueRS

Doporučené příspěvky

V 2. 8. 2023 na 23:32, misor1994 napsal:

Zopar dni, mozno tyzden. Bolo to par stoviek kilometrov

 Ahoj též mám problém s úbytkem vody můžu se zeptat jaké hadice jsi použil nebo spíše z čeho na propojení chtěl bych to také  zkusit než to hned sundavat. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
V 5. 10. 2023 na 21:28, misor1994 napsal:

Nejake kovove trubky, co boli poruke...nepoviem ti konkretne aky mali rozmer :D

A ještě mám prosím tě jednu otázku můžu stim normálně na dálnici když bude udělaný bypase sání samozřejmě normální jízda do 140km/h a by se něco nepokazilo 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj,

mám na vás prosbu, protože už začínám být bezradný docela… 

 

Ztrácí se mi chladící kapalina a ani za boha nemůžu na to přijít kde.

 

Ztrácí se cca 2dc/250km, olej to nežere, žádné šlemy na víčku nebo měrce, žádná mastnota na fridexu, žádný únik pod autem nebo v motorovém prostoru, žádný dým od výfuku.

 

O čem vím, tak je to, že mám přicpaný tou sračkou z G13 výměník tepla v kabině pod nohama a topí to tak vlažně spíš. Ale když by tekl radiátor, tak bych neměl sucho pod pedály ne? 
 

EGR byl před týdnem sundaný a je čistý komplet. Jediné co mě zaráží je to, že při rege DPF mi vyskočila kontrolka motoru.. na diag jsem ještě nebyl. Zatím mi to ještě nikdy neudělalo a vše se začalo takhle kazit od června. Byly udělány rozvody, vyměnila se prasklá hadice topení, co jde z motorového prostoru do kabiny, udělal se proplach chladicího okruhu - šlo z toho dost bordelu, expanzka vyměněna a nedávno měněn nastavovač časování ventilů, ale to už asi k tomu nepatří.. 

 

Auto jsem kupoval v 152tkm, se mnou to má 168tkm a vše se tak kazí od 164tkm.

 

Startuje úplně v pohodě, při 1° venku mám “ručičkově” 90° vody za cca 5km ujetých a olej má 90° při cca 13km při konstantních 2000-2200ot/min. 

 

Děkuji moc za pomoc

Editováno: , autor: jiricekk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, mám stejný problém s mizením vody. Většinou zmizí tak 2-3 dcl na 1000 km, ale už se mi i stalo, že byla natlakovaná nádrž a po povolení víčka se voda vrátila, jinak dolévám.

 

Můj dotaz je, jak spolehlivý je test spalin ve vodě? Respektive, když vyjde v pořádku, dá se s jistotou říct, že to není těsněním pod hlavou ani hlavou?

 

Jinak kapalina je plně čistá, nádržka taky, na víčku oleje žádný šlem není, olej nepřibývá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tak mechanik měl konečně čas, aby vyzkoušel sání. Jako nějaká netěsnost tam je....Motor je hezky vymytý... Takže nové sání (bohužel ještě tenhle týdne se dala sehnat druhovýroba Valeo, ale už nikde není skladem) objednané, uvidíme, jestli se problém vyřeší. 

414168511_1081408546341115_9052394173003766277_n.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mačka v mechu je to.Neprehrial si motor je to ich choroba a s tým asi spojené  aj tieto problémy.Dakedy sme mali Favorita a mne sa ho podarilo prevariť a pod momentom nastali problémy s hlavou,tesnením ,nekonečné opravy dookola a už to nebolo ono.

Editováno: , autor: marian.marcin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja ich pár poznám kde nikto motor neprehrial a tieto problémy majú ... teraz som riešil jeden kodiaq z DE 

 

60tis km výmena EGR - motor von 

75tis km výmena hlavy valcov a výmena sania 

90tis km posledná zákazka - stráca sa chladiaca kvapalina auto predané...

 

a nie je jediné  .. pritom 2018 kodiak

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
V 22. 1. 2024 na 18:07, rockhopper napsal:

Tak voda mizí dál. Sice pomaleji, ale mizí... Takže půjde hlava dolů, jen co bude mít mechanik čas. Moje první škodovka...

Zkoušel si jestli nefouká i to nové sání, teď jsem ho také měnil za nové a teklo taky, takže OK na druhý pokus.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...