Jump to content

Clerfayt

Uživatel
 • Posts

  2,676
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  16

Everything posted by Clerfayt

 1. Ventilátor vyndávat nemusíš. To je hovadina. Dezinfikuj ozonem. Žádné stříkàní sraček do systému.
 2. Jak normálně použitelné auto? To je jako by se během času zmenšovala nádrž... docela absurdní představa. Proč se s tím smiřovat? A to ani nemluvím o už tak mrzkém dojezdu. Po těch osmi letech? Jak rychle půjde kapacita dolů? Všechny moje baterky byly po takové době KO. Nevím proč by to mělo být u aut jinak. Ono se toho naslibuje. To je jako se zárukou na kastli 12 let.
 3. Asi by měla sestra trénovat na kole.
 4. Přesně tak to je i můj případ. Je mi jedno, kdo si jaké koupí auto. Na benál, CNG, LPG, elektro..... je to jeho věc. Chápu i lidi, co si koupí EL, protože se jim tato myšlenka líbí. A takovým lidem i fandím. Ale nesnáším, když mě instituce do čehokoliv nesmyslně nutí. Elektroauto bych si tím pádem ani zdarma nepůjčil na víkend. Dříve byli lidé třeba i násilím obraceni na víru. S elektromobilitou a ekonáboženstvím je to úplně stejný případ.
 5. Složitější algoritmus. Z kopce programátor víc brzdí motorem. Hlavně při brždění citelně víc podřazuje.
 6. Jestli je to baterka, tak chápu, proč se to neukazuje v normálním režimu. Lidé by byli zděšeni, že je baterie vybitá i po 4 hodinách jízdy.
 7. Proč? Když se dotujou hovadiny jako elektroauta, nebo FVE, proč by se nemohlo zadotovat něco normálního?
 8. Vážení, nevíte někdo, co znamená ta hodnota TrA80% na displeji?
 9. Dobrá by byla dotace na spalováky, aby si je i chudší koupili, než jim je zakážou!
 10. Odpovídám na téma. Jasně že elektromobilita NE! a5d8d64bf748c509dcbd493bf4701164.mp4
 11. Clerfayt

  Nabíjanie

  V dnešní době docela naivní představa.
 12. EVo nemá tu klasickou kulatou expansku na chladícím systému.
 13. Bohužel. Je to nekvalita na kterou si asi máme zvyknout.
 14. Neuvaříš, tomu TSI to jen prospěje. To spíš kdo jezdí denně 200km, tak aby si koupil něco jiného. Miklis to píše dobře. Sedadla jsou nejslabší místo co se týká pohodlí. Jinak je rapid skvělý. Máme doma to MPI 55kW. U tohoto bych se trochu bál, že přepálím olej, v dlouhých alpských stoupání na plný plyn. MPI nemá totiž chladič oleje. Ale i tak.... kdo mění včas olej, bude v pohodě.
 15. Dokavaď se neodpojí, může plkat o soběstačnosti co chce. Bude to jen prázdné žvanění. Ty baterie bych si rozmyslel. Nechtěl bych zbytečně vyhořet.
 16. To máš asi perpetum soláre, gratuluji. Zbývá už jen jediné, odpojit se od té odporné rozvodné sítě.
 17. Největší paradox je, že ani vyznavači zeleného náboženství by se nechtěli vrátit na stromy. Vylitý mozek si může myslet, že elektromobil je eko, nebo že vyoperování slepého střeva je eko atd. Moderní civilizace samozřejmě spotřebovává zdroje a nějak ovlivňuje (neříkám, jestli negativně nebo pozitivně) životní prostředí. Filosoficky se to dá shrnout tak, že vnášíme do světa neustále více a více entropie. Je to pochopitelné. A kdo by se toho chtěl vzdát? Jediné eko je návrat do chatrče se vším všudy co k tomu patří. Proč to chtít? Já to tedy nechci. Konec konců jednoho dne třeba bouchne ssupervulkán a v tu chvíli přestanou platit všechny greendealy a i na Ukrajině zapomenou bojovat.
 18. Na počasí si teda stěžovat nemůžu. Mohlo by tedy letos méně pršet, ale nějak mě to netrápí. Lidi si pořád stěžují. To jiné nebude. Další problém je, že se informuje o každém prdu. Zlatě když byl jen rozhlas a málo reportérů. Dnes je doktrína taková, lidi pořád něčím strašit a pak jim vnutit nějakou hovadinu. Třeba problém s klimatem. Já chodil do školy a vím, že se klima mění miliony let pořád dokola. V Egyptě bylo zeleno, nad Evropou ledovec, mezi New Zelandem a tanzánií souš. Podotýkám že to bylo dávno a tehdy žil ještě člověk bez průmyslu. Ale bohužel, dnes je potřeba lidem vypláchnout škopky hovadinama, aby se jim mohlo lépe diktovat.
 19. O cenách si může každý psát co chce. I když je jsou to slinty. Chleba se bude lámat, jestli přestaneme brát plyn. Pak se ukáže, jestli větrník a slunečník něco zachrání. Lidé, kteří nemají v hlavě karate, to ví již dnes. Kolik toho slunečník navyrobí v zimě? Pořádný zdroj je ten, který vyrábí když je třeba a ne, kdy se mu zlíbí.
 20. Trochu jiná chyba než to psalo mě. Jeď do servisu, nic asi sám nevyřešíš.......
 21. Říkáš to moc dobře.Tesat do kamene. V Bangladéši prý hoří nějaká megeskládka odpadu. Mají Koupený ty povolenky na CO2? :-). V Evropě "nám" hodně moc rachtá v makovici. Elektromobilita je jen jeden dílek skládačky. Ovšem výrazně likvidující průmysl a podstatně omezující život lidem.
 22. Ano. Zima nám možná dá klepec. Politik asi chyběl když se braly jednotky. Podle mě si myslejí, že najednou nahradí terawatty megawattama. Drahé energie a suroviny povedou ke zrátě konkurenceschopnosti. Kéž bych se mýlil. Necháu, proč se honem rychle nepřipravíme na topení uhlím. Je to blbé, alo co jiného, nyní?
 23. Vážení, už jsem ten eurosojus pochopil. Veškeré snahy včetně elektromobilismu, greandealů a sankcí.... mají za cíl jediné. Nastolit v Evropě tzv kubánskou ekonomiku. Jenomže na Kubě mají alespoň sambu, doutníky a vše se vyřeší maňána. U nás nebude ani to. Jen bída a jako bonus gumáky z Afriky.
 24. Není lepší kessy deaktivovat při zamčení vozidla, když mám podezření, že mi chce někdo vůz odemknout?.
×
×
 • Create New...