Přejít na obsah

parkovací asistent - montáž


MaD

Doporučené příspěvky

Mám dotaz, sehnal jsem tuhle sadu, ale jak na to koukám, tak nevím, jestli ty držáky senzorů půjdou do nárazníku, nebo jestli jsou do lišty.

Držák má označení:

PA-GF15

BOSCH

1036025955

Může mi někdo poradit? Případně co jiného za držák sehnat, aby to šlo bez problému do kombíka namontovat?

Jo a našel by se v Praze nějaký dobrovolník, který by mi to pomohl namontovat? Aspoň vyvrtat díry, osadit čidla, nalakovat do barvy a protáhnout kabeláž dovnitř auta. Zbytek bych snad už zvládl sám.

post-24-1160664995.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Montoval jsem to před týdnem a včera zapojoval kabely,,,ty držáky jsou prohnutý protože přijdou do lišty, která je zevnitř taky prohnutá,,,největší pakárna je udělat díry do lišty, aby byly stejný a přesný,,jinak zapojení je sranda, 2 kabely na kostru a další 2 na kabel, co vede k žárovce zpátečky...a šlape to -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Montoval jsem to před týdnem a včera zapojoval kabely,,,ty držáky jsou prohnutý protože přijdou do lišty, která je zevnitř taky prohnutá,,,největší pakárna je udělat díry do lišty, aby byly stejný a přesný,,jinak zapojení je sranda, 2 kabely na kostru a další 2 na kabel, co vede k žárovce zpátečky...a šlape to -_-

btw O1 combi listu nema...

Ale jinak kdyz Vasa rika, ze to pujde, tak to urcite pujde. Zitra se na to taky konecne chystam. Jinak mam taky O1 combi...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale jinak kdyz Vasa rika, ze to pujde, tak to urcite pujde. Zitra se na to taky konecne chystam. Jinak mam taky O1 combi...

Zkus to prosím zdokumentovat (vzdálenosti děr od sebe, vzdálenost od lišty, na co si dát pozor atd., foto vítáno). Nevím, jestli se do toho pustit sám, nebo to dát radši někomu udělat (nemám stromečkový vrták a nikdy jsem nárazník z auta nesundával). A jak už jsem psal, chtěl bych nejdřív vidět, jak vypadají ty držáky do lišty v nárazníku (jestli to není humus), abych si případně nejvyšší nouze, než se do toho pustím, koupil ty drahý origo nárazníkový. Díky.

Jo a ještě jeden dotaz, jak se k tomu nárazníku uchycuje ta kabeláž? Já na ní mám nějaké plastové bazmekly s namačkávacím trnem. Na to tam jsou někde díry?

Editováno: , autor: MaD
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Budu to delat zitra, takze blizsi info ocekavej behem nasledujicich dvou dnu. Pokusim se to i nafotit. Jinak sundani narazniku je velmi dobre popsane v DP.

Měl bych jeden lama dotaz.

Pochopil jsem, že to DP bude nejspíš Dílenská Příručka .. nebo tak něco, je to i v SW verzi a dá se to tu někde sehnat ?

Také často bojuju s hledáním kde to ještě drží a často mi po montáži nějakej ten šroubek zbude kol119

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Budu to delat zitra, takze blizsi info ocekavej behem nasledujicich dvou dnu. Pokusim se to i nafotit. Jinak sundani narazniku je velmi dobre popsane v DP.

Tak mam namontovano. Vse slo bez problemu, trvalo mi to asi 3 hodiny, jelikoz naraznik jsem sundaval poprve. Fabiacke senzory pasuji a drzi dobre. Jen si myslim, ze ty Octaviacke maji vetsi hloubku toho vrchniho krouzku, ktery kouka zkrz naraznik ven, jelikoz plast narazniku je asi o neco silnejsi nez lista z Fabky. Takze drzaky se senzory jsou lehce zapustene (necely milimetr), ale to mi nevadi... funguje to:-)

Z DP jsem pouzil schema zapojeni parkovaciho asistenta a navod pro demontaz/montaz zadniho narazniku.

Takze montazi zdar!

Vlada

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to gratuluji. Můžeš poslat foto?

Jo a jak daleko od sebe a v jaké výšce od lišty jsi dělal ty díry?

A jak a kam jsi přichytil kabeláž?

A další dotazy do pléna:

1) Co všechno se lakuje na tom senzoru, stačí to ostříkat základem na plasty a lakem tak jak je to v sadě, tj. ten senzor zacvaknutý v držáku zeshora co je ta samolepka? Viz foto výše.

2) Nechce si někdo z Prahy nebo okolí vydělat na pivo a vyvrtat mi tam ty díry? Jednak nemám stromečkový vrták a pak se bojím, že bych to zvrtal. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokusim se to prilezitostne vyfotit.

Diry jsem delal 2,5 cm od horni hrany (te listy) narazniku, odstup 40 cm. Ze zadni strany narazniku jsou rysky po dvaceti cm, uprostred je nula a pak je na obe strany 20, 40, 60 cm. Takze jsem vrtal ve 20 a 60 cm na obe strany. Kabelaz jsem prichytil stahovacima paskama ke kovove vystuze narazniku a nechal jsem tam lehkou vuli, abych mohl cidla nacvaknout a pak nasadit naraznik.

Co se tyka lakovani, tak klasicky postup: odmastit, striknout plnicem, prebrousit, striknout barvou, striknout bezbarvym lakem. Ja strikal jen ty drzaky, protoze mam cernou barvu auta a ty drzaky byly matny, zatimco cidla jsou leskla.

Editováno: , autor: VladaTP
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

se mi to nezda ... podle mne patri do narazniku pod listu a ne do listy.

Delal jsem facelift u Octavky, sehnal jsem zadni naraznik v barve vcetne der, musel jsem tedy prikoupit asistenta ... vypadal upne stejne (tedy to prohnuti cidel)

Do listy se davaji u Fobie, ale u Octy (kombi) jdou jedine do narazniku, jelikoz tam zadna lista neni...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

se mi to nezda ... podle mne patri do narazniku pod listu a ne do listy.

Delal jsem facelift u Octavky, sehnal jsem zadni naraznik v barve vcetne der, musel jsem tedy prikoupit asistenta ... vypadal upne stejne (tedy to prohnuti cidel)

Do listy se davaji u Fobie, ale u Octy (kombi) jdou jedine do narazniku, jelikoz tam zadna lista neni...

Sedan lištů má a senzory jsou také v nárazníku pod ní

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 let později...

Zdravim, tak trochu ozivim tuto temu, chystam sa na montaz parkovacieho asistenta, original aky sa montoval od vyroby, zaujima ma hlavne vzdialenost dier v narazniku kombi verzie, chcel by som poprosit niekoho, kto to ma od vyroby na kombiku ci by mi nezmeral vzdialenosti stredov cidiel od spodnej hrany toho cierneho plastu a takisto medzi sebou, viem, ze zvnutra narazniku su koty, ale ked pozeram na obrazkoch co maju verzie z vyroby tak vzdialenost medzi vnutornymi cidlami nieje rovnaka ako ta medzi vonkajsim a vnutornym cidlom. Dakujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...