Přejít na obsah

Jake kotouce?


Martinoslav

Doporučené příspěvky

Hm, tak po 165000 mi v servisu řekli, že už by bylo vhodné vyměnit kotouče i destičky. Taky by se mi líbilo to, co mi tam dali ve výrobě, s tím jsem spokojen (vydržely 6 let). Nicméně po přečtení tohoto tématu jsem to vidím na kotouče Brembo Max a destičky Textar. Je to dobrý výběr?

Myslím, že cenou jsem stále pod originálními díly a mohlo by to být ještě trochu lepší než to z výroby.

Co myslíte?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja myslim,ze to neni dobry vyber :D

Ne vazne jen moje zkusenosti i zkusenosti v mem okoli jsou z druhovyrobnima kotoucema a destickama nic moc...

Ja bych sel do origo,ale stejne si to kazdy musi rozhodnout sam,ale nevidim duvod ,proc experimentovat,kdyz mas odzkousene ,ze origo jsou OK :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

hm, zas na druhou stranu, je druhovýroba a druhovýroba.

proč kupovat originál v basic úrovni, když můžu mít "premium" za nišší cenu? Jen proto, že to nemá na obalu logo škoda.

PS já jsem zastáncem originálních dílů, Obchodům Auto Kelly a podobným se vyhýbám obloukem.

Ale když jde o poměr cena/výkon, originál v tomto případě jednoznačně prohrává.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

neznamena ze v obchodech koupis jen sunt ...ruzne firmy nabizi napriklad stejne brzdy v OE kvalite ktere jsou totozne jako original ..napriklad ja mam na fabii z vyroby ATE s logem VW ...nemyslim,ze klasicke ATE pro aftermarket akorat bez loga na tom budou hure nez ty s logem...

ale paklize mas dost penez na veci s logem ..proc ne

Editováno: , autor: mara00
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

To já vůbec nerozporuju.

Vždyť, když půjdu do nějakého krámku a koupím si tam lucas (ATE) kotouče a ferodo destičky, budu mít to samé, co mi namontují v servisu, jen cena bude asi poloviční jenom proto, že na sobě nebudou mít škodovácké logo.

Jenže ta volba, co píšu, už, ač nerad to přiznávám, hraničí s tuningem, protože jde o zlepšení funkčnosti vozu. Ale to důležité je: za stejnou cenu, jako mi nabízí servis.

A to je jádro pudla.

Porovnal bych to s rádiem - Symphony stálo 10k z výroby a za desítku bylo i dnes je dost slušný rádio. Tudíž s fábií (a nejen s ní) je téměř každy autohifi tuner, protože si tam namontoval radio, které bylo možná i levnější a bylo obecně lepší než originál.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 2 roky později...

Ahoj kluci,

poraďte prosím jaké kotouče a destičky dozadu i dopředu na OII 1.9 TDI 4x4

VIN: TMBKS21Z978014468

 

Dík

 

Oprava 25.9.2015:

Omlouvám se, nevšiml jsem si, že jsem ve špatné sekci. Prosím admina o smáznutí tohoto příspěvku.

Editováno: , autor: PetrL
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Já teda můžu říct po pár zkušenostech že nejsem zastáncem kombinací kde je kotouč i deska od jiného výrobce. Nemám s tím dobré zkušenosti. Většinou to dosral kotouč. Nyní na OII rv 2007 jsem po 110.000 měnil kotouče a desky předek i zadek(ne že by zadek byl akutní ale  pro  ten pocit a klid duše jsem to tam dal). Dopředu  i dozadu přišly kotouče i desky oboje Ferodo Premier po cca 10.000 max spokojenost. Nehledě za ty peníze 7.500 za komplet sadu i s 1 litrem brzdové kapaliny ATE SL 6. K tomu -42% protekční sleva :-)   Je to paráda

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...