Přejít na obsah

Autobatéria


Badura

Doporučené příspěvky

To viem,nabijam samo cez kostriaci bod,ale toto je monitorovacie zaeiadenie baterie,tak to by snad malo ist priamo na nu,tak pise aj navod k tomu zariadeniu.

Este otazka....tam je na vyber 12V olovena,AGM a vlastna.....mam EFB+....dal som tu vlastnu,snad to je ok.Ja mam narozdiel od teba cervenu tu poslednu tabulku...hodil som na to oko pocas jazdy a nabijalo to dnes celu cesty 14,8V

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Caute, tak uz aj mne rano skoro nenastartovalo, tak sa chcem spytat na to, kt bateria je najlepsia.

Aktualne mam (vid foto) origo AGM Varta 68Ah / 680A, no v skoda eshope som nasiel len tuto -> Autobatéria 72Ah / 380A | Autobatérie | Starostlivosť o vozidlo | Pre vaše vozidlo | Katalóg | Slovenská republika (skoda-auto.sk)

Je to adekvatna nahrada ci mam ist este do silnejsej? Neviem, preto sa pytam a bude mi to treba kupit cim skor.

IMG_0326.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dik za info, nasiel som ju aj na slovenskom eshope -> EXIDE AGM 70Ah Autobatéria Start-Stop 12V , 760A , EK700 — MAJO AUTO autodiely

Len som chcel ist do origo co ponuka skoda, cize v tomto trochu vaham. Ze ci sa oplati ostat pri origo alebo je to jedno a ist radsej do niecoho ineho. Cenovo ma teraz stale skoda eshop akciu a tato konkretne origo co som poslal je so 45% zlavou

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Otazka je co je origo :) do nekterych seriii zejmena ze zacatku davali baterky Mol...   pak Varty a i Exide...  mozna i dalsi...   Ale z Exide urcite chybu neudelas, jen je potreba si pohlidat prodejce a stav baterie...  Po vymene urcite doporucuji nakodovat. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Martin_V

Tá na Škoda webe je hlavne EFB

Do S3 patrí iba AGM batéria

 

Inak minulý týždeň som kupoval novú baterku,lebo po 5 rokoch moja pôvodná baterka mala niekedy problém pri ranných mrazoch naštartovať...

 

Kúpil som presne tú istú Exide z odkazu.

Len som ju ešte nestihol vymeniť,lebo mi ju nemá zatiaľ kto nakodovat....

 

Editováno: , autor: titanius
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co vim tak, ze do vsech  aut uz od 2015 davali baterky EFB. Jen do aut s nezavislym topenim  a 4x4 s vysokou vybavou davali AGM a jelikoz se setri uz na vsem tak bych se nedivil kdyby uz AGM prestali davat uplne :) Nicmene AGM urcite doporucim, proc nemit zatum nejpokrocilejsi tip akumulatoru v aute...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak dakujem, kupim tu to je hore v odkaze.

Iba otazka: niekto tu pisal, ze sa ma kupit presne taka ista ako som mal teraz. Cize aj ked kupim silnejsiu, tak nie je problem a nakodovat sa da normalne. Viem, preco sa koduje baterka, len mi ide cislo o to, ze ci nie je problem dat inu ako tam povodne bola

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sorry, že píšem až teraz, ale ak si to ešte neobjednal, tak už namiesto EK700 rovno zober EK720!

Starú batériu odovzdaj do zberu, dostaneš za ňu pár eur (0,50 € / kg). 

Editováno: , autor: e1.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem si dával už AGM baterie do OII se start stop systémem, originál vydržela 4r a AGM vydržela do prodeje auta tj dalších 6 let a i po 6 letech startovala v mrazech dobře, což se o původní EFB říct nedalo už třetí zimu.

Takže pokud máte Diesel tak určitě AGM se vyplatí.

U Benzínu je to podle mě šumák. V aktuálním TSI motoru mám původní EFB už 6 let a dva roky mi indikátor na baterii říká že je to K.O... no pořád to s tím mini motůrkem s malou kompresí ( o proti dieslu) v pohodě otočí a to i v mrazech.

EFB baterie s dieslem spíš likvidují startovací proudy které nafta potřebuje nežli samotné inteligentní dobíjení.

Editováno: , autor: informator
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...