Přejít na obsah

Zadní mlhovky


Flag

Doporučené příspěvky

To je jeden názor ze dvou. Já zastávám opačný. Dvě mlhovky jsou více než jedna a tudíž lépe vidět. Mluvím o skutečné mlze. Nicméně toto jsme zde již sáhodlouze řešili, ale nedořešili. Ještě, že můžou být pouze dva názory. To kdyby byly možné tři nebo i čtyři mlhovky, to by teprve bylo. :D:palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je jeden názor ze dvou. Já zastávám opačný. Dvě mlhovky jsou více než jedna a tudíž lépe vidět. Mluvím o skutečné mlze. Nicméně toto jsme zde již sáhodlouze řešili, ale nedořešili. Ještě, že můžou být pouze dva názory. To kdyby byly možné tři nebo i čtyři mlhovky, to by teprve bylo. :D:palec2:

:palec2: taky jsem nad tím přemýšlel, že je propojím ...a jakej je to káblík cože? Odpol to zkusím

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dle techničáku máš jednu mlhovku. Takže nesmíš mít dvě.

Ať studuju techničák z jakéhokoliv směru, informaci o počtu zadních mlhovek nevidím. Máš asi na mysli schválení do provozu. No to je podle nějakého předpisu, který o zadních mlhových světlech říká, že mají být dvě, pokud je na straně jedné, má být vlevo. No, a nad rámec schválení do provozu si mohu dát na auto co chci, pokud to má zákonnou oporu (předpis říká jedno vlevo, nebo dvě) a to něco musí mít navíc atest. No, a ta zadní pravá lampa atest má, dokonce s osazením žárovkou umožňující mlhové světlo. Tak tedy, v čem je problém ??

A aby nedošlo k nedorozumění. Po 2 světlech netoužím, neb jsem přesvědčený, že je to v podstatě jedno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska jsem po tom taky začal pátrat, proč jedna, nebo 2 zadní mlhovky. Ale vůbec nechápu argumenty, že se můžou dvě mlhovky plést s brzdovkama!!! Co je na tom nebezpečnýho??? Pokud rozsvítím dvě zadní mlhovky a někdo si je splete s brzdovkama, tak tak nanejvýš zbytečně přibrzdí, protože si bude myslet, že já taky brzdím, ne? A stane se něco? Těžko! To by se mohlo argumentovat taky na to, proč mít 2 brzdový světla, když se můžou plést s obrysovýma! Takže doporučuju zapojit jen jednu brzdovku! :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No můj názor je takový:

Jestli jezdí po silnici spousta aut se dvěma mlhovkama a navíc je mají i některé fabie jako standard z výroby, pak není důvod proč by to na technický neprošlo. Navíc si myslím, že má škodovka homologovanou fabii s jednou i se dvěma. A pochybuju, že má někdo na technický takovej přehled, aby mohl s jistotou říct a hlavně do protokolu napsat, že právě toto auto nevyhovuje protože mělo z výroby jen jednu mlhovku.

Za rok to zkusím a v případě potíží na místě štípačkama závadu odstraním :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Již se to tady řešilo a byla to hodně zajímavá diskuze. Zákon upravuje pouze vzdálenost mlhovky od brzdového světla a ne počet. Já jsem si druhou zapojil, dle mne je to bezpečnější, jednak je auto lépe v mlze vidět a když jedna praskne svítí aspoň druhá. Zkoušel jsem jet za svým autem ve vzdálenosti odpovídající viditelnosti v mlze a je snadno rozpoznatelné kdy auto brzdí a kdy ne. Ono jde taky o to zadní mlhovky správně používat a být ohleduplný k ostatním.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...