Přejít na obsah

Dorazy zámků dveří alá Audi


miklisek

Doporučené příspěvky

@Deawon Montáž šla v pohodě dle nasdíleného návodu a jak složité bylo seřízení zámku/třmenu po nasazení té gumy? Z toho mám největší strach. Jinak se mi to právě moc líbí a dost o tom uvažuji. Jaký je u tebe vliv na zavírání dveří - zvuk zavírání a jak snadno jdou dveře zavírat?

Editováno: , autor: tom01
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to není tak úplně pravda. Guma těsnění má nějakou tloušťku a ta se nikdy nezmáčkne do nuly. Takže se zámek posune směrem do dveří v obou horizontálních osách a tím pádem je potřeba větší síla resp. švih na zavření. Aspoň u mě to tak bylo. Po seřízení třmenu se teď dveře zavřou defakto sami, když auto stojí nakloněné na stranu. Možná facelifty mají zámek už na těsnění připraven, nevím. Ale stejně je třeba si s polohou třmenu a zámku pohrát, protože i ten zámek ve dveřích neusadíš výškově do původní polohy. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Patrně mají novější Rapidy jiné provedení zámku/třmenu. Ta těsnění mám už taky objednaná, tak jsem zvědav, jak to půjde u mě. Jinak třmen jde nastavovat ve směrech jak píše miklisek, stačí ty dva šrouby povolit. Je tam takový protikus s vyříznutými závity pro šrouby, takže šrouby asi jen povolit - nevytáčet je úplně ven, aby ten protikus nezmizel někam do nenávratna.

Editováno: , autor: tom01
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ferokulda Mám ty gumové dorazy již k vyzvednutí v Auto Kelly. Až se na to dostanu, tak vyzkouším. Porovnám tloušťky přírub těch gum s tloušťkami spar okolo zámku, tj. jestli se po nainstalování gum a utažení šroubů zámku změní jeho poloha. Obávám se ale, že bez povolení zámku tu gumu do spar nacpat nepůjde...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ferokulda Právě jsem si je vyzvedl v Auto Kelly. Prostě jsem je tam objednal, pár dní počkal a oni je seženou.

https://www.autokelly.cz/Product/VAG-4M0837087/1002715866#

Případně to asi půjde také objednat v AS.

 

V Auto Kelly jsem ještě objednal tyto zátky:

https://www.autokelly.cz/Product/VAG-1Y0837111/9109614

https://www.drive2.ru/l/652695117211116065/

 

Na třmenu je to černý plastový kryt z Aliexpressu. Např zde:

https://www.aliexpress.com/item/32963918383.html?spm=a2g0o.productlist.main.63.6dfa4c61NQRco2&algo_pvid=b4094039-3c88-4737-acb6-326613c4d803&algo_exp_id=b4094039-3c88-4737-acb6-326613c4d803-31&pdp_npi=4%40dis!CZK!93.02!71.7!!!3.97!!%40211b88f016952080848216309e6ca9!66590300572!sea!CZ!4268031552!S&curPageLogUid=yXoH9r6RDcny

 

U krytu třemu zámku pozor, aby po nacvaknutí neprodíral lak okolo třmenu. Já jej radši na 4 protilehlých bodech podlepil 2-mi vrstvami malých kousků TESA pásky.

Editováno: , autor: tom01
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem také nainstaloval ty pryžové dorazy na zámky. Začal jsem nejmíň požívanými PZ dveřmi, kdybych něco po****. Zkusil jsem jak ty gumové příruby pasují do původních spar u zámku. Ty tenčí na delší straně dorazu se do spáry vejdou, ty tlustší na kratší straně dorazu jsou cca o 1mm silnější než spára. No, povolil jsem ty dva šrouby zámku, nasadil to, utahoval jsem tak, aby byl co možná na původním místě. Zkusil jsem dveře a nebylo to ono. Zavírat šly celkem dobře, ale byl o dost víc slyšet jak zaklapává ten plastový palec zámku do třmenu. Na povolení a rozladění pozice třmenu jsem neměl jaksi koule 😅. Vše jsem vrátil zpět (tj. gumu ven a zámek zpětna původní místo), zámek naštěstí zase ztichl, vše tedy zas v původním stavu. @ferokulda Zkusil jsem jít tvou cestou a příruby gumy sbrousit bruskou, tak aby šly namáčknout do spar bez povolování šroubů. Guma moc ale sbrousit nešla, je dost měkká. Jde ale docela dobře to jakoby krájet zalamovacím nožem (tj. jen tlakem na břit), ne pižlat (tj. jezdit ostřím sem tam). Případné hrby jsem už zahladil smirkovým papírem. Ztenčil jsem tak o cca jednu třetinu tu tlustší příruby kratší strany a úplně vyřízl kus ve spodní části té tenčí příruby, kde je spára nejtenčí. Potřeno silikonovým olejem to tam šlo pak celkem dobře nacpat už jen tak bez povolení zámku. Chce to prostě zkoušet tu pryž do spar a upravovat místa, kde to do spáry nechce jít, to je celé 👍

20230921_150702.jpg

20230921_151530.jpg

20230921_152040.jpg

20230921_150528.jpg

20230921_150521.jpg

Editováno: , autor: tom01
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...