Přejít na obsah

LED Matrix světlomety


boban1108

Doporučené příspěvky

S mapou to má veľa spoločného, pretože v čase keď bola čerstvo otvorená diaľnica od hraníc s Maďarskom po Miskolc ale nebola ešte v mapových podkladoch, tak ľavá strana svietila naplno, po aktualizácii máp sa správa tak, ako na každej diaľnici, ľavú stranu diaľkovými nenasviecuje. A deje sa to pri akejkoľvek rýchlosti, aj nižšej ako 130. A spomínaneho asistenta nemám. Tu info z katalógu Škody : 'Inteligentní systém například podle GPS údajů navigačního systému pozná, zda se vůz pohybuje po městě, na silnici nebo na dálnici, a podle toho automaticky přizpůsobí osvětlení kraje vozovky.' 

 

  • Líbí se mi 1
  • Díky 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ako má správne vyzerať sklon stretávacích svetiel? 

Prikladám foto, nepríde mi to ako dobre nastavené.

Z akého dôvodu svieti ľavé svetlo tak nízko? Osvetľuje prakticky len polovicu auta.  

V tejto téme, pár strán dozadu to tak majú viacerí a vraj to je dobre. 

20230126_165101.jpg

20230126_225403.jpg

20230126_230356.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, NemesiSK napsal:

Ako má správne vyzerať sklon stretávacích svetiel? 

Prikladám foto, nepríde mi to ako dobre nastavené.

Z akého dôvodu svieti ľavé svetlo tak nízko? Osvetľuje prakticky len polovicu auta.  

V tejto téme, pár strán dozadu to tak majú viacerí a vraj to je dobre. 

20230126_165101.jpg

20230126_225403.jpg

20230126_230356.jpg

myslím, že kdyby levá svítila stejně vysoko, jako pravá, tak oslňuješ vzdálenější protijedoucí vozidla, takže u potkávacích správně

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On 11/25/2022 at 7:15 AM, JirikHL said:

No jestli ti to neseřídili stejně debilně jako to mám já, že místo jednoho schodu tam máš 2 a to pak pravé světlo oslnuje fest... ale teda spíš ty před tebou než proti tobě... 

viz 

image.jpeg

 

Správně to má být jak to má jenycek 

FA7797C7-2711-40EA-9FE4-5654FEBD44A9.jpeg

 

Musím někdy už konečně zajet do parkovacího domu a seštelovat si to, protože v autorizáku si za to řekli cca 1200, že prej na seřízení světel je záruka pul roku.... tak za to, že mi otočí torxem o 1,5 otáčky (vymyšlená hodnota, ale nebude daleko od pravdy) jim fakt nebudu platit takovou raketu...

tu je citovaná jasná odpoveď od JirikHL pred dvomi mesiacmi.

 

ľavý aj pravý svetlomet majú byť vždy sklonené rovnako. to, že pravú stranu máme osvetlenú vyššie/resp. ďalej sa volá asymetrický svetlomet a takéto usporiadanie pre pravostrannú premávku máme už asi 50 rokov od čias žigulíkov a Š100.

Len v klasických žiarovkových a halogenových svetlometoch to bolo od stredu svetlometu šikmo doprava nahor a u LED je to "schod" a potom opäť vodorovná plocha pretože šikminu LED matrix svetlomet nevie vytvoriť.

Editováno: , autor: OpelInsi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Světlomet u O4 je celkově složitá věcička. Nelze u něj úplně rozlišovat tlumená a dálková světla, protože i při tlumených světlomet občas použije prvky, které normálně nesvítí. Například při zatáčení, kdy se ještě neaktivuje corner funkce. Když například pojedete pomalinku proti stěně a budete hýbat volantem, tak uvidíte, jak se segment toho schodu hýbe/zhasíná-rozsvěcuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

že sú svetlá správne výškovo nastavené nie je žiaden problém poznať.

v podzemnej garáži sa postav 5m od steny. svetlomet má vo svojej osi "schod" - napravo od osi je osvetlenie vyššie.

Zakry pravý svetlomet a poznač si na stenu alebo odmeraj výšku osvetlenej plochy vľavo od osi svetlometu a vpravo od nej.

Potom zakry ľavý svetlomet a urrob to isté. Výšky pre oba svetlomety musia byť identické. Nie je na tom žiadna veda.

 

ako si dopadol s blikaním?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ešte to riešia.

Spravil som im videá, takže nemôžu tvrdiť, že sa to neprejavilo.

Zatiaľ vymenili kameru a novú nakalibrovali- nepomohlo.

Už pred výmenou kamery som si myslel, že to nepomôže, ale to je postup škody, keď to chcem vrámci záruky.

Predpokladám, že za to bude zodpovedná RJ matrixov. Tam bude buď zlý software, alebo vadná jednotka.

 

Môžem však s istotou povedať, že kto má s matrixami ten problém, že mu blikajú protiidúce autá, nech si zariadi kalibráciu kamery.

Odkedy mi moju starú nakalibrovali - ani blik a fungovala super, keď ju vymenili za novú a nakalibrovali, detto.

Okrem toho zhasínania pravej strany, čo mi vadí len preto že sa to deje,  som s nimi úplne spokojný.

 

Editováno: , autor: NemesiSK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nastavení citlivosti by mělo podle mě spíš znamenat jak velké šero musí být, aby se zaply hlavní světla. Ne jak citlivá má být kamera pro matrix, z logiky věci by měla mít automaticly nejvyšší svítivost  citlivost co to jde. 

Editováno: , autor: JirikHL
oprava slova svítivost
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Předchozí O4 jsem měl s navigaci, u nové navigaci nemám (používám Waze) a matrix svítí jinak.

Velký rozdíl (bohužel pro mě negativní) je na dálnici.  

 

U auta s navi na dálnici téměř nesvítil levý světlomet a pravý osvětloval krajnici. 

 

U auta bez navi svítí levý i pravý stějně, takže levý oslňuje kamióny.

Na dálnici se tedy nedá jet neustále na automatiku, jak jsem byl zvyklý. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@boban1108 Žádný čtverec tu bohužel není, to bys musel do nejvyššího segmentu 😊. Co vím tak mercedes má 3 řady snad po 30 led. Je dost možné že Audi bude mít něco podobného.

Na dálkovou funkci na Octavii, která se označuje jako matrix bude 12 LED zdrojů v jedné řadě. Proto zhasina celý "sloup". 

Moc se mi nezdá to číslo 22 v tom jejich materiálu, nějak se k tomu nemůžu dopočítat... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...