Přejít na obsah

LED Matrix světlomety


boban1108

Doporučené příspěvky

před 12 hodinami, JirikHL napsal:

No jestli ti to neseřídili stejně debilně jako to mám já, že místo jednoho schodu tam máš 2 a to pak pravé světlo oslnuje fest... ale teda spíš ty před tebou než proti tobě... 

viz 

image.jpeg

 

Správně to má být jak to má jenycek 

FA7797C7-2711-40EA-9FE4-5654FEBD44A9.jpeg

 

Musím někdy už konečně zajet do parkovacího domu a seštelovat si to, protože v autorizáku si za to řekli cca 1200, že prej na seřízení světel je záruka pul roku.... tak za to, že mi otočí torxem o 1,5 otáčky (vymyšlená hodnota, ale nebude daleko od pravdy) jim fakt nebudu platit takovou raketu...

Moc díky za reakci, hned se podívám jak to u mě vypadá v garáži. To seřízení jinak není nic těžkého? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No záleží jaké. Nahoru a dolů by mělo být jednoduché, doprava a doleva bych ne riskoval aby se nerozhodilo seřízení s kamerou. Dá se hýbat ale pouze celým svazkem. Pokud je rozhozene světlo v rámci jednoho světlometu, tak to uživatelsky opravit nejde. 

Jinak nevím jestli v garáži to půjde vydet. Chtělo by to ideálně 10m vzdálenost. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Velkym minusem matrixu v Oktavkach je oslnovani zezadu na dalnici. Typicka situace: ja v pravem pruhu, matrix tak 100m za mnou v levem pruhu. Dalkovy svetlo z levyho reflektoru to do me pali naplno. Az kdyz se priblizi vic, prestane. U zadneho jineho modelu aut tohle nepozoruju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 25. 11. 2022 na 7:15, JirikHL napsal:

No jestli ti to neseřídili stejně debilně jako to mám já, že místo jednoho schodu tam máš 2 a to pak pravé světlo oslnuje fest... ale teda spíš ty před tebou než proti tobě... 

viz 

image.jpeg

 

Správně to má být jak to má jenycek 

FA7797C7-2711-40EA-9FE4-5654FEBD44A9.jpeg

 

Musím někdy už konečně zajet do parkovacího domu a seštelovat si to, protože v autorizáku si za to řekli cca 1200, že prej na seřízení světel je záruka pul roku.... tak za to, že mi otočí torxem o 1,5 otáčky (vymyšlená hodnota, ale nebude daleko od pravdy) jim fakt nebudu platit takovou raketu...

Tak řekl bych, že to mám na chlup stejně jako Jenycek aktuálně. Přesto na mě auta blikají (hlavně v levotočivých zatáčkách - na rovině ne) a ta pravá strana svítí dost vysoko, ale už to asi nebudu řešit. 

 

 

IMG_4155.jpeg

Editováno: , autor: JanekJankovic
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v levotočivých zatáčkách se ten obdélník co vykukuje nahoru posouvá doleva, a simuluje natočení světel... je možné, že to v nějakých speifických podmínkách může oslnit, ale oslní i klasická žárovka, když treba najedeš na hrbol nebo tak... Když se to sejde, tak oslní i kdejaká bludička...  takhle ty světla mají vypadat, takže bych to asi neřešil...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uprimne, drviva vacsina aut, ktora ma oslepuje (spredu aj zo zadu) su prave O4. A je jedno, ci su to tie s Matrixami alebo bez.

 

Taketo oslnovanie neregistrujem ani pri S3, ani pri Kodiaqu, ani pri Karoqu.

 

Takze zaverom, nedivim sa ked kolegovia s O4 su vyblikavani inymi vodicmi. Tie svetla su prasarna....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@RDMBR A ty jezdíš s dalkovýma světlama v mlze? :D V jakemkoliv autě? Já si to třeba naposledy v mlze užil, protože jsem sledoval jak se segmenty vypínají a zapínají - v mlze to je uplně pecka, ale určitě jsem viděl hůř... Fyzika prostě nejde obejít :D 

 

Když svítíš proti mlze, je jasný že tě to bude oslňovat. 

dalkova a tlumena svetla v mlze

 

@deto Je pravda, že Octavie si taky všímám, že oslňují více, ale Superby, Kodiaqy a Karoqy bych nesrovnával (u Qček mluvím o předfl) - ty všechny mají jednoduchou potkávačku, ve které se nic "nehýbe". Až nová Octavie a facelifty Karoqu a Kodiaqu mají rozsegmentovanou i část potkávačky a na cestách výrazněji potkáváme jen Octavie, takže časem možná zjistíme, že je to stejný i u těch dvou dalších, možná horší, protože mají světla výše :)

 

Já třeba když sleduju kdo mě oslňuje, tak hodně často (kromě Octavie) nový Tuscon a skoro každé SUV od BMW :D... 

  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 5
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 25. 11. 2022 na 8:32, jenycek napsal:

Už to není co bývalo. Mám pocit že mi levé světlo lehce utíká nahoru. Všiml jsem si toho při zajíždění do podzemních garáží. Nic moc dramatického, ale při roční kontrole to v servisu řeknu :-)

 

Včera se mi to podařilo konečně vyfotit. Více je to vidět při sjíždění do garáže po pravotočivém sjezdu do nižšího patra.

20221208_160640864_iOS.thumb.jpg.100576c23f539b9772a6eba552db29be.jpg

 

A detail schodu

20221208_160636828_iOS.thumb.jpg.d162b89c57fbe5f0a5268769512541cf.jpg

Editováno: , autor: jenycek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, RDMBR napsal:

V mlze uplne k hounu🙈

 

IMG_5766.MOV

Žádná novinka...... Každopádně, měl si rožnuté přední i zadní mlhovky? Domnívám se (ale třeba to byla jen moje specifická podoba mlhy), že se zapnutými mlhovkami se Matrixy upraví na mlhu. Když jsem jel naposled (a zároveň poprvé :D) večer v mlze s O4, tak mi furt svítilo na kokpitu modré áčko a dálkové světla. Tak si říkám, že vlastně furt svítím dálkovými světly, ale kupodivu je to snesitelné. Tak jsem Matrixy vypnul a stáhl páčku světel k sobě, abych dálkové zapnul "naplno" - byla to hrůza a nebylo nic vidět. Po opětovném zapnutí automatiky se mi výrazněji prosvítila dolní polovina (silnice), a střed a horní poloha, kterou dálkáče normálně prosvítí a není pak nic nevidět, tak tu už ne. Takže to bylo normálně použitelné. Opakuju, že možná takovou funkci Matrixy nemají a bylo to dané specifickou mlhou v daném místě, ale pak bych nerozuměl tomu, že při zapnutí dálkových světel manuálně to svítilo jinak, než s automatikou, která byla aktivována. 

Editováno: , autor: Rapid1.0
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nevím. Najeto za tmy teď odhadem tak 500 km. Všechny situace - okresky, města, dálnice. Stále nechávám zapnuté matrixy. A bliklo na mě jedno jediné auto. Slovy JEDNO. A to v okamžiku, kdy jsem byl na horizontu. To by oslnil každý. 

  

Na druhé straně co matrixy neumí a nikdy umět nebudou: chodec na krajnici proti mně - oslní ho. Příjezd ke křižovatce a pere to pořád naplno do toho příčného provozu. A asi by se ještě nějaká situace našla. Takže pokud s tím má někdo problém, tak bych fakt řekl, že je to chyba jednoho konkrétního auta. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 40 minutami, Rapid1.0 napsal:

Domnívám se (ale třeba to byla jen moje specifická podoba mlhy), že se zapnutými mlhovkami se Matrixy upraví na mlhu.


Řekl bych že to bude fungovat stejně jako u mě na S3, prostě když už je hustá mlha, tak se Matrixy přitlumí, tak jak si popsal, ale pořád dál funguje jejich funkčnost vypínání segmentů. Nevypozoroval jsem že by na to zapnuté mlhovky měly vliv. Poslední 3 týdny jsem to zkoumal víc, protože je skoro každej den ráno nebo odpoledne mlha :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, me po kalibraci světla už také funguji. Ale přišel jsem na další problém. Jedu se zapnutými matrixy auto v protisměru krásné vykreje ale prava strana ( dálkové segmenty) komplet zhasne po ihned po tom co me mine. Myslím si ze pravé segmenty by měli pálit furt pokud nemají protijedoucí vozidlo. Přidá mi ze těsně co me protijedoucí vozidlo mine tak to celou kameru oslní a proto se matrix funkce vypne… jak je to u vás ? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On 12/9/2022 at 7:32 AM, Rapid1.0 said:

Žádná novinka...... Každopádně, měl si rožnuté přední i zadní mlhovky? Domnívám se (ale třeba to byla jen moje specifická podoba mlhy), že se zapnutými mlhovkami se Matrixy upraví na mlhu.

Dnes som išiel cez horský priesmyk, serpentíny, meniaca sa hustota hmly. Zapnuté len svetlomety do polohy aktívnych Matrix. Pokiaľ bola hmla redšia, svietili normálne naplno, keď hmla zhustla - ale oslnenie už bol celkom na hrane - prepli matrixy do stavu "hmla" podobne ako to robia bi-xenony: svietia len dolu a viac do strany aby osvetľovali krajnice na oboch stranách.

 

Skúšal som ďalej so zapnutými všetkými hmlovkami, ale chovanie matrix to vôbec nijako neovplyvnilo. Buď pálili do hmly pri menšej hustote alebo to sklopili ak bol odraz už príliš veľký

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@OpelInsi Ok, díky za zkušenost. Já jel v mlze s O4 zatím stále jen jednou a jakmile začala mlha, rožnul jsem mlhovky a pak si teprve "hrál" s dálkovými světly, jak popisuju výše. No a vzhledem k tomu, že automatika světel (denní x potkávací) hodně často mlhu nepozná (a proto furt tak často všichni potkáváme auta, kterým v mlze nesvítí zadní světla), domyslel jsem si, že Matrixy mlhu poznat neumí a bude to souviset s těmi mlhovkami. Takže tvoje zjištění je rozhodně pozitivní. 

Editováno: , autor: Rapid1.0
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...