Přejít na obsah

LED Matrix světlomety


boban1108

Doporučené příspěvky

@Horza Nn, vse na mojem aute je puvodni z fabriky. Pri zatim (16 tis. km) jedine navsteve servisu jsem chtel zkalibrovat adaptivni tempomat, ktery neumi udrzet konstantni rychlost, coz je u zarizeni urceneho k.udrzeni konstantni rychlosti zarazejici 😕 😄 , ale pry vsechno v poradku.... 😞 . K placi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje matrixy sa správajú tak ako píšeš, občas sú neisté a občas si prebliknú značku.

Mám pocit že ešte tak 4-5 mesiacov späť sa tak nesprávali.

 

Ináč z fabriky som mal zle nastavený ako sklon svetlometov, tak aj kalibráciu kamery.

Obe sa museli nastavovať hneď po kúpe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj. Po pročtení tohoto vlákna jsem si seřídil tlumená světla ale matrix mám na pravé straně strašně nízko. Při snaze ho ,,zvednout” regulačním šroubem stejně jako tlumený se nic neděje. 
je třeba to dělat elektronicky v servisu ? Zase si říkám - proč by tam ten šroub jinak byl…
Díky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ano ide to skrutkou. Točíš tou správnou? sú dve na každom svetlomete.

Je tu niekde aj fotka od JanR

Podľa toho čo si natočil ale samozrejme nemůžeš nič usudzovať. Treba to robiř na stene v garáži s rovnou plochou

Editováno: , autor: OpelIns1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nie, diaľkové naozaj nemá "svůj šroub".

diaľkové svetlá sa nikdy nenastavujú. Stretávacie svetlá sa nastavujú na % sklonu podľa údajoch na svetlometoch (resp. vyhlášky) - 1% sklon, t.j. pri ca 500mm výšky svetlometu nad cestou je dosvit stretávacích svetlometov ca 50m. Toto nastavenie je možné jednoducho skontrolovať v garáži aj nastaviť.

Diaľkové svetlomety majú potom dosvit ktorý je daný geometriou svetlometu a nie je ich možné nijako inak nastaviť.

 

V prípade Matrixu ti môžu ďalej urobiť nakalibrovanie "funkcie kamera-segmenty", t.j. aby sa vypínali tie segmenty, kde kamera vidí auto vpredu alebo v protismere. Toto je niečo, čo na stene v garáži nie je možné urobiť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj. Dnes se konečně vrátilo auto ze servisu. Druhý den volali že ještě zkontaktují přímo škodovku, ale vypadá to na výměnu světlometu. O dva dny později volal že to co poslala škodovka zabralo a světla svítí jak mají. Auto sem tam vezl v den kdy tam měl být i nějaký expert z Plzně přímo jen na matrix světla a i tak jim to nešlo…tak nevím co tam mohlo bylo za problém. 

Každopádně je prý odpálená jednotka od toho SOS tlačítka na stropě tk se ozvou až jednotka přijde. 😀

A ještě pro info. Světlo 28k,jednotka SOS 19k a nějaký drobný + práce předpokládám. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi čo máte škoda  navigáciu, ako sú stlmené matrixy na diaľnici?

Pamätám si dobre, že sa stlmil ľavý svetlomet a diaľkové matrixy svietili len pravým svetlom a to svietilo len v osi auta, takže vôbec neosvetľovalo ľavú stranu diaľnice?

Inými slovami, keď idem po rovnom úseku diaľnice a zapnem matrixy, tak stredový deliaci pás a protismer diaľnice vôbec nie je osvetlený že?

Pýtam sa, lebo mám silné tušenie, že sa mi rozladili matrixy, pretože mi to síce ľavý svetlomet stlmí, ale pravý svetlomet osvetľuje aj stredový pás diaľkovými, hoci by nemalo a logicky aj oslepuje protiidúce autá na diaľnici.

Vyzerá to, že pravý svetlomet, ktorý je toho pôvodcom, svieti viac doľava, to sa ukazuje aj pri stretávacích svetlách, kde som mal predtým ten "schodík" v svetlách presne v strede auta predomnou, keď som šiel rovno za ním, teraz je ten zub úplne na ľavej strane auta, takže pravé svetlo svieti viac doprava ako by malo. Preto mi dnes aj autá blikali pri len stretávacích svetlách.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, NemesiSK napsal:

teraz je ten zub úplne na ľavej strane auta, takže pravé svetlo svieti viac doprava ako by malo.

To asi nemusí být uplně pravda... obě světla svítí do (téměř) stejných míst, takže by musely být rozštelované obě, případně špatně seřízené rozhraní kamera/svělta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

8 hours ago, NemesiSK said:

Pamätám si dobre, že sa stlmil ľavý svetlomet a diaľkové matrixy svietili len pravým svetlom a to svietilo len v osi auta, takže vôbec neosvetľovalo ľavú stranu diaľnice?

Nevím, který světlomet svítí na jakou stranu (a řekl bych, že je to opačně, než píšeš), ale ano, na dálnici Matrixy osvětlují jen střed a pravou stranu.

 

 

8 hours ago, NemesiSK said:

Inými slovami, keď idem po rovnom úseku diaľnice a zapnem matrixy, tak stredový deliaci pás a protismer diaľnice vôbec nie je osvetlený že?

Ano, přesně tak.

 

 

Bohužel Matrixy na dálnici ne úplně spolehlivě vychytávají protijedoucí auta v pravotočivých zatáčkách.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1 hour ago, ladik1983 said:

Pokud vidí kamera světla protijedoucích vozidel, tak neoslňují.

Tohle nemůžu potvrdit. Typicky v situacích jako tady, kdy je pravotočivá zatáčka a gradující stoupání. Matrix to pálí do protisměru i když světla protijedoucích aut vidí.

 

1 hour ago, ladik1983 said:

Pokud je nevidí (za svodidlama), tak logicky nemůžou vystínovat.

Samozřejmě, to je pochopitelné. Typicky kabiny kamionů bez světel na střeše. To se musí Matrixy vypínat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 minutes ago, ladik1983 said:

Podle mě ani tady je nemůže vidět přes svodidla.

Teorie vs praxe.

 

Důvodem může být rozdílná kalibrace u různých aut. Budou ma za dva týdny měnit přední sklo, tak snad se napodruhé povede Matrixy nakalibrovat u mého auta líp.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To není o teorii a praxi. Jednoduše kamera světla nevidí, není co vystínovat. I když si možná myslíš že by je mohla kamera vidět, není tomu tak. Právě proto jsem psal, že při větším levotočivém klesání, než to co si uvedl, mi matrixy umí vystínovat a tudíž kamera světla registruje. Po D1 v noci jezdím, ale teď si nevybavuju v jakých úsecích to stíňování funguje. 

 

Jak tedy píšeš, může to být i různou kalibrací světel, kamery. 

 

 

Editováno: , autor: ladik1983
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ježíš, to je zase nesmyslný plkání. Když světla nad svodidly vidím já, jak by je mohla nevidět kamera, která je ještě výš než moje oči 😆 ? Blik!

Podle mě ani tady je nemůže vidět přes svodidla. je ona teorie (neplatná).

 

A znovu, že je vystínuje tvé auto neznamená, že je vystínují všechny OIV. Protože rozdílná kalibrace.

Editováno: , autor: Bubaq
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

My jsme software řídící jednotky kamery nebo světel neprogramovali, proto nemůžeme vědět, kdy kamera světla vidí a kdy ne. Kamera nejsou lidské oči a vstupuje do toho hodně proměnných (sklon stoupání, intenzita světel protijedoucích vozidel apod.)

 

Pokud považuješ moje názory za plkání, tak je to moje poslední reakce. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...