Jump to content

Recommended Posts

Ahoj, na Oktávce se mi zkroutily už druhé bubny. Podvozek je OK, potvrdil už druhý automechanik. Dvoje bubny byly neznámé značky, teď jsem tam dával ATE. Po výměně je vše OK, ale přemýšlím, jestli nemůže být ještě někde jinde ten "zakopaný pes". Poradíte? Napadá vás něco? 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• By Tomas F
      Úvodem - nevím, jestli je popsaný problém věcí samotného motoru, anebo toho, co je od převodovky dál. Vzhledem k tomu, že v kondici samotného motoru mám momentálně větší důvěru, než ke zbytku "pohonu", tak to píšu takto obecně do sekce motory.

O co jde, pozoruji u auta vibrace a to ne jen tak ledajaké... pokud mám zařazený 2. a 3. převodový stupeň a jedu třeba z mírného klesání kdy doslova jenom hladím plyn, auto se rozcuká. Prakticky to vypadá tak, že autu na chvilku poklesne tah, pak ho zase zvýší atd. furt do nekonečna respektive do doby, kdy buď plyn pustím, anebo na něj trochu víc šlápnu. Přijde mi, jakoby se někde hádal nějaký regulátor a motor nebyl schopný nastavit správnou dávku paliva (ale to je spíš jen doměnka).
      Vibrace nejsou nějak extra rychlé, frekvence onoho cukání je odhadem mezi 1-2 Hz (přibližně, zatím jsem to opravdu neměřil). Že by nějak začala skákat spotřeba, nepozoruji. Stejně tak diagnostika nehlásí žádné chyby. Jak už jsem psal, pokud sešáplnu plyn, vibrace zmizí. Pokud tomu šlápnu na krk, motor bez problém vyletí do otáček a táhne.

Jedná se o S2 combi s "neslavným" motorem 1.8 TSi CDAA (r.v. 2010, leč novější střeva), najeto cca 240 kkm, manuál 6°.
      Kromě silentbloků motoru je tam dole všechno původní, takže kdoví co se kde vyžvejkalo...
    • By Benjamín Forro
      Zdravím, 

V servise mi po prehliadke povedali ze zachviľu bude čas na výmenu brzdových platniciek - už mi začínali pískať ale vraveli ze každú chvíľu sa mi zobrazí kontrolka o opotrebeni brzd.

Spoliehal som sa na to a po 3k stále akosi nič, ani kontrolka ani maxidot tak som cez diagnostiku pozrel ci je kontrola aktivovaná a nebola, následne som ju skusol zapnúť s tým ze ak sa nezapne tam signalizáciu nemám, ale úspešne sa zapla a na maxidote mi pri každom štarte svieti kontrola opotrebenia obloženia. Po nejakom čase som ale našiel že nie každý Superb ich ma vo výbave - myslel som ze ich každý keďže sa na skoda-diely predávajú iba so signalizáciou.

Ako by som mohol na 100% skontrolovať ci snímač naozaj mam popripade sa da retrofitnut? Dakujem
    • By Agraelos
      Zdravim,
      chtěl bych se zeptat: Po startu auto vibruje, ale jenom do 1500 ot./min a nejvíc zhruba lehce nad volnoběžnejma otáčkama a to i při neutrálu. Po překročení otáček je všechno zase víceméně normální. Nedávno byla vyměněna kompletní spojk. sada (včetně dvouhmoťáku). Mechanik, co to dělal, řikal, že by to tim bejt nemělo. Vymáčknutí spojky nepomůže. Kontrolky neindikují žádnou chybu. Někoho napadl silentblok (spodní), popř. vstřikování, avšak spíš to vypadá, že je něco uvolněný a možná uvnitř palubky. Nevíte, co by to mohlo způsobovat? Nebo to bude na celý rozebrání?
      Díky za odpověď.

Superb II, 2.0 TDI-PD, 103 kW, 8V (BMP), rok 2008, najeto přes 280 tis. km
    • By makr009
      Zdravím, mám na Roomsteru najeto 85tis. a rozvibroval se mi volant - zdá se mi, že nezáleží, jakou jedu rychlostí, prostě to pořád vibruje. První pomoc v podobě převážení kol jsem již zkusil, trochu to pomohlo, ale vibruje stále. Byl jsem v autorizovaném servisu, prý všechno zkontrolovali a autu nic není. Máte někdo zkušenost s něčím, co v podobném případě pomohlo, nebo se s tím mám smířit a musím si koupit tlumiče na ruce? :-)
  • Create New...