Přejít na obsah

Nefunkční infotainmet a SOS


halisis

Doporučené příspěvky

Taky s Dodim souhlasím. 

Všude jsou problémy a každý je taky vnímá jinak...

 

Abych se vrátil k tématu. 

Sos je podle mě ten nejmenší problém.

Dnes jsem koukal a stále svítí zeleně. 

Model konec 2019 takže jeden z nejstarších. Třeba nové ročníky blbnou víc. Nevím. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Dodi 15 áno, súhlasím, presne tak som naletel škodovke. okrem jedného majiteľa, každý vravel len chváli a potom , keď sa mi začala tá sračka srať, mi zrazu postupne vraveli, že aj toto som mal aj hento. akurát, nie každá sračka, schováva reklamácie ako VW, že sa k nim nedostaneš.

čo máme ostatné autá, resp. sme mali. ford, opel, suzuki, fiat, dacia, nikto neschovával reklamácie a dali sa vylustrovať v servisnej histórii.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, mám s ecall stejný problém. Stává se, že několik dnů nefunguje, následně zase několik dnů funguje bez problému. Časem se to zhoršuje. Nezdá se mi normální, že by škodovka nebyla schopna závadu za 3roky, co je tento systém na trhu, identifikovat. Přece je blbost, aby závada byla v software, když to přestává fungovat po cca. 1 až 2 letech. Kód software přece není závislý na čase. Rovněž měnit po roce kabeláž se mi zdá nesmysl. Utvrzuje mě v tom i to, že někteří,  jak to tady tak čtu, už na výměně byli opakovaně. Daleko pravděpodobnější mi připadá informace od vormen, který nahodil myšlenku akumulátoru v ecall. Zajímalo by mě, kde k této informaci přišel.... nevěřím, že škodovka příčinu po 3 letech nezná, takoví diletanti snad nejsou. Pak mě napadá ještě např. vysychání elektrolyt. kondenzátorů v jednotkách a tím zvýšení náchylnosti k rušení apd. To by tak odpovídalo, že po výměně bude tak rok, dva klid a pak znovu...
Ještě jsem vypozoroval, že závada se objeví skoro okamžitě, jak se zvýší venkovní teplota nad cca. 10°C. Když byly nízké teploty, byl klid. Zajímaly by mě na to zdejší názory.

Pokud to nevyřeší, abych se toho auta hned po záruce zbavil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hm. 

Co třeba spojení přes operátory? 

Přeci jen jsou někde hůře pokrytá místa a pak to dělá bordel v následném spojení se sítí? 

Nebo přechod mezi operátory??? 

Určitě to bude používat všechny 3.

Jen nápad. 

 

Baterku jsem zde popisoval. 

On se někdo najde, kdo se k ní dostane a změří. 

Nebo možná by byla možnost jí najít v měřených hodnotách v diagnostice a odečíst voltáž. 

 

Ty kondíky nevím. Bude to jak mobily a ty bordely nedělají. Bude to vše smd a mikro. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já myslím, že se silou signálu GSM to spojitost mít nemůže, protože to nenaběhne vždy při nastartování. Ze začátku stačilo jen vypnout motor a znovu nastartovat a bylo vše OK. Navíc můžu jet přes celou republiku a nechytne se to. 

Ty kondiky... zas v autě může být více zdrojů rušení, třeba vn od zapalovací svíček, atd., předpokládám nutnost vyšší odolnosti proti rušení než u mobilů. 

 

Dodi 15 ... předpokládám, že se jedná o baterii v ecall? Připadá mi to nejlogičtější. To by mohl někdo zjistit, kde to vyčíst ve Vcds...

 

M.a.r.e.k.... může záležet kolik máš najeto, tj. kolik hodin bylo auto v provozu. Mi se to začalo projevovat až  kolem 35tkm

 

Nejvíce mě štve, že pak nejede celý infotaiment, tj. ani handsfree, rádio, navigace, atd. Kdyby to šlo alespoň nějak vyblokovat... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rok a půl, 10tis.km když se to projevilo, me všechno funguje i spojení s operátory na všech třech linkách, jen to píše porucha SOS vyhledejte servis. Kontrola u stropu nesviti vůbec jen někdy začne na chvilku svitit červené, ale fakt jednou za čas. Jezdím s tím už někde od před vánoc a čekám na servis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 1 měsíc později...

Dnes mě potkala poprvé závada SOS, která ale potvrdila moji teorii o souvislosti s napětím baterie, která podle mě problém způsobuje. Čekal jsem přes hodinu v autě a ikdyž jsem po zastavení vytáhl klíček, nedošlo k totálnímu umrtvení auta, protože jsem ho nezamkl pomocí DO, takže auto mělo zvýšený odběr proudu. Občas jsem auto zamkl/odemkl tlačítkem a taky jsem propojoval bezdrátově novej telefon a několikrát zapnul zapalování. Start proběhl naprosto bez problémů, ale infotainment vůbec nenaběhl, zato červená kontrolka na stropě, žlutý vykřičník na palubce a nápis chyba SOS. Takže jsem popojel pár kilometrů, aby se baterka oživila a zkusil restart auta, infotainment už naběhl, ale chyba SOS stále. Ta byla dána tím, že po vypnutí motoru a zamčení auta, kontrolka SOS na stropě svítí ještě několik minut a systém je aktivní. Je proto potřeba čekat několik minut po odstavení auta až kontrolka zhasne a až potom znovu nastartovat. Při inicializaci si systém změří napětí a pak rozhodne, jestli bude svítit zeleně nebo červeně :) Takže jsem dojel 20km domů a za 10 minut šel do auta a kontrolka zelená přesně jak jsem čekal. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Dnes opět stejná chyba. Asi po 150km cestě jsem zastavil, šel něco koupit a po návratu k autu, jsem odemkl pouze kufr a otevřel ho a takhle jsem auto nechal cca 10-15 minut. Následně po startu jsem byl bez rádia a s chybou SOS. Čekalo mě dalších 100km, tak jsem čekal, že to samo naskočí a ono nic. Takže jsem po hodině zastavil, restart auta a displej naběhl, SOS stále závada, předpokládám, že příště bude vše ok. Prostě nemůžu zastavit a sedět chvíli v autě, jinak je to tam :) 

Následující den vše funguje jak má. 

Editováno: , autor: vormen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Nič iné neostáva ako kým je auto v záruke reklamovať a keď skončí záruka, sú 3 možnosti: Buď si to zaplatiť a čakať do ďalšej chyby, vykašlať sa na to a žiť s tým. Bude to dokola sa opakovať, otázka je len časový interval medzi poruchami. Ako som písal vyššie, technik vravel, že to sa bude pekne sypať naďalej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...