Přejít na obsah

Převodovka 1.5 TSI


pigo

Doporučené příspěvky

Pánové chtěl bych navázat na téma převodovek u těchto motorů,které se řeší i u O4.

Jelikož se jedná pravděpodobně stejný problém...

 

S kamarádem máme 1,5 MR 2021.

Po najetí cca 7000km byly slyšet kovové zvuky z převodovky na 1 a 2 r. stupeň.

Stačilo převodovku zahřát jízdou okolo 10- 15km vzdálenosti a hluk se začal projevovat.

Postupně s vyšším nájezdem km se stupňovala i síla zvuků podobných vylágrovaného ložiska.Za studena nic slyšet nebylo.

Zvláštní,že i při jízdě i při vyřazené rychlosti.Po vyšlápnutí spojky zvuk ustal (jelikož se přestane točit jedena z hřídelí).

Na ostatní r.stupně se nic podobného neukazovalo.

 

Převodovky máme již vyměněné a podle všeho se asi něco kolem tohoto ve ŠA dělo,protože obj.čísla nových převodovek jsou naprosto jiná.

 

Je tu ještě někdo s podobnou zkušeností?

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Již jsem o tom psal jinde.

Stejná situace -zvuk vylágrovaného ložiska.

Najeto 9 500 km - Karoq 1,5 TSI.

U studené převodovky první den nic. A druhý den už se to ozývalo i při studené převodovce. Po zahřátí pak už katastrofa.

Převodovka na pokyn Škody ihned vyměněna. jejich vyjádření bylo že škoda chce vědět zda je to náhodné a nebo problém.

Podle mě už ví že tam je nějaký problém.

Týden to tam stálo než došla převodovka. V pondělí to šlo na dílnu a v úterý napoledne volali že je to hotové.

Řadí to lépe než původní. Zatím na převodovce najeto 1000 km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk změnil název na Převodovka 1.5 TSI
  • o 2 měsíce později...
  • o 5 měsíců později...

Ahoj mám karoq mr2021 1.5tsi 6man čerstvých 20tkm a začal jsem v pozorovat kolisavý zvuk při zahratem motoru na místě zní to jako řemen ale dneska jsem zjistil že když výšlapnu pedál spojky přestane to dělat stačí jenom kousek ani nemusí celou délku. Tohle je na zvýšené it asi 1400 ale dělá to od volnobehu až nejakych 2tis kde už to zahlusi motor

Editováno: , autor: BerryCZe
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Stejný problém s 1,5tsi superb 2020. Řazení 1,2 a 3 problém. Při zařazené neutralu jsem si vícekrát všiml že auto vydává kovový zvuk po seslapnuti spojky hučení přestalo. Návštěva autorizovaného servisu ještě v záruce kde se problém nepovedlo nasimulovat (poslal jsem i videa kde to krásné hučí). Dále mi pán tvrdil že řazení je v pořádku že se to tak má chovat. Teď jen čekám kdy se mi to rozsype. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...